Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Treking v Ladákhu

Na co se můžete těšit?

  • Barevné polopouštní velehory buddhistického Ladákhu
  • Treking věhlasným údolím Markha
  • Kláštery v údolí Indu 
  • Rozlehlá slaná jezera Tso Moriri a Tso Kar
  • Možnost prodloužení o výstup na Mentok Kangri II (6218 m)

Popis

Mezi hřebeny Himálaje a Karakoramu na severu Indie leží těžko přístupný Ladákh – země hor a lámaistických klášterů s neopakovatelnou atmosférou nepřerušené tradice tibetského buddhismu. Během našeho programu budeme mít dostatek času seznámit se s unikátní místní přírodou, kulturou i architekturou. Při prohlídce zdejších památek se zároveň aklimatizujeme na vysokou nadmořskou výšku, abychom se mohli vydat na nejkrásnější zdejší treking do věhlasného údolí Markha. Po vzoru zdejších nomádů překonáme dvě vysokohorská sedla a krátce z nich odbočíme i na přilehlé pětitisícové vrcholy s panoramatickými výhledy. Ve druhé polovině zájezdu navštívíme náhorní planinu Changthang, v jejímž okolí se nachází překrásná rozlehlá jezera Tso Moriri a Tso Kar. Tato oblast nabízí po celou dobu krásné výhledy na okolní šestitisícové vrcholy a je vyjímečná výskytem endemických divokých oslů. Kompletní servis nám během treku a návštěvy planiny Changthang zajistí místní specializovaná agentura. 

Program

1.–2. den

Letecky Praha–Dillí–Léh (3500 m); ubytování, odpočinek po cestě, odpolední aklimatizační procházka hlavním městem tzv. Malého Tibetu, někdejší významné křižovatky na hedvábné stezce. 

3. den

Léh a okolí: celodenní výlet do bývalého hl. města Šéj – letní palác královské rodiny; gompa Žlutých čepic v Tikse – nejfotogeničtější klášter Ladákhu.

4.–5. den

Transfer do Jingchanu (3350 m,) a začátek sedmidenního treku údolím Markha: první den podél řeky Rumbag do vesničky Yurutse (4080 m) se starobylou gompou; následující den stoupání do sedla Ganda La (4950 m) a sestup do Shingo (4150 m).

6.–7. den

Pokračování treku údolím řeky Markha: odlehlé horské vesnice Sara, Makha a Umlung s lokálními gompami.

8.–10. den

Přechod od řeky Markha přes druhé vysokohorské sedlo Zhalung Karpo La (5197 m) až do vesničky Dad; výhledy na blízké dominantní šestitisícovky i na nespočetná horská pásma od obzoru k obzoru.

11.–12. den

Tso Kar – z vesničky Dad přes sedlo Yar La (4850 m) přejezd k prvnímu ze solných jezer Tso Kar; celodenní pěší túra v okolí barevného jezera, cestou pozorování mnoha druhů ptáků, svišťů a divokých oslů; zastávka u horkých pramenů v Puga.

13. den

Pokračování putování odlehlou náhorní planinou Changthang: přejezd k průzračnému jezeru Tso Moriri (4522 m) a návštěva tibetského kláštera Korzok, jež leží na jeho břehu; vycházka po pobřeží s pozorováním divokých ptáků.

14–15. den

Základní skupina návrat do Léhu a volný den s možností fakulatitvních programů: autobusem ke klášteru Čos-khor v Alčí s freskami a dřevořezbami z 11. století a dále k významnému klášteru v Likkiru (3740 m) založenému roku 1065, který obývá na sto mnichů; sjezd na kolech ze sedla Khardung La (5359 m), rafting na Zanskaru nebo toulky Léhem a nákupy suvenýrů.

16.–17. den

Základní skupina letecky do Dillí; podle letového řádu fakultativně prohlídka největších zajímavostí, případně ubytování v hotelu; v noci nebo brzo ráno odlet do Prahy.

Prodloužení

VÝSTUP NA MENTOK KANGRI (6218 m)

14.–17. den

Čtyřdenní výstup na Mentok Kangri II: výstup z Korzoku (4550 m) do základního tábora (5250 m), dále do výškového tábora (5800); výstup na vrchol (6218 m) a návrat do základního tábora; poslední den sestup do Korzoku.

18.–20. den

Návrat do Léhu a poslední nákupy suvenýrů; další den přes Dillí do Prahy.

Podmínky