ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Totes Gebirge – skialpový kurz

Vaše první skialpové krůčky!
lyžování a skialpinismus1-2 nenáročný / středně náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Na co se můžete těšit?

  • Tři dny výuky bezpečného pohybu na skialpinistických lyžích
  • Základy lavinové prevence, plánování a vedení zimní túry
  • Vhodné pro začátečníky a mírně pokročilé skialpinisty
  • Ubytování na horské chatě s polopenzí
  • Zapůjčení lavinového setu Pieps v ceně kurzu

Popis

Prodloužený víkend je určen jak naprostým skialpinistickým začátečníkům, tak i účastníkům, kteří se chtějí o skialpinismu dozvědět více a získat základní dovednosti a znalosti pro provozování této nádherné lyžařské aktivity. Pokud jsou vám již sjezdovky těsné a rádi byste se na lyžích vydali do volného horského terénu, tato akce je určena pro vás. Program je kombinací krásných túr, které začínají stoupáním mezi modříny a končí na nekonečných bílých pláních. Pohyb v zimním horském terénu je limitován stupněm lavinového nebezpečí, a proto i problematika lavinové prevence patří k zásadním bodům výuky a podle něj je upravován program a túry. 

Totes Gebirge („Mrtvé hory“) je pohoří nacházející se v Rakousku v severní části spolkové země Štýrsko a na jižním okraji Horního Rakouska. Tvoří jej největší vápencová náhorní pláň ve Východních Alpách. Průměrná nadmořská výška plošiny je od 1600 do 1800 metrů. Z ní vyrůstají vápencové štíty a pod nimi se rozkládají modřínové lesy. To vše v příjemné dojezdové vzdálenosti Česka. 

Kurz je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.

Nevíte, co si s sebou zabalit? Podívejte se na doporučenou skialpinistickou výbavu na naše zájezdy.

Program

1. den

Brzký ranní odjezd z Prahy do rakouského Spital am Pyhrn ke spodní stanici lanovky Wurzeralmbahn; z parkoviště výjezd lanovkou na chatu Linzerhaus (1371 m); ubytování, odpolední výcvik, večerní briefing a plánování túry na další den, večeře.

2. den

Túry v okolí chaty Linzer Haus: Stubwies (1786 m) nebo Rote Wand (1872 m). Výcvik: vedení túry, výběr trasy, techniky výstupu i sjezdu, lavinová prevence.

3. den

Túry v okolí chaty Linzer Haus: Angerkogel (2116 m) nebo Rossarsch (2229 m); odpoledne odjezd do Prahy, návrat ve večerních hodinách.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, UBYTOVÁNÍ