ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Silvretta Haute Route – skialpový přechod

Užijte si lyžařské dobrodružství bezpečně!
lyžování a skialpinismus2-3 středně náročný / náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Na co se můžete těšit?

  • Nádherný klasický skialpinistický přechod rakousko–švýcarským pomezím
  • Vhodné pro středně pokročilé a pokročilé skialpinisty 
  • Silvretta – oblast jež dala název legendárnímu skialpovému vázání 
  • Ubytování na horských chatách s polopenzí

Popis

Není náhodou, že název tohoto pohoří dal jméno slavnému lyžařskému vázání. Rozprostírající se na švýcarsko-rakouských hranicích je pohoří Silvretta jedinečným cílem skialpinistických túr! Rozsáhlé otevřené prostory, mírně se svažující ledovce, a ne méně, než sedmdesát třítisícových vrcholů představuje nepřeberné množství vynikajících lyžařských terénů!

Klasický skialpinistický přechod Silvretta – Haute Route je dalším pokračováním a rozšířením naší nabídky do této mimořádně atraktivní alpské oblasti. Odměnou za vynaložené úsilí nám budou nejen překrásné výhledy a krásné sjezdy načechraným prašanem, ale i příjemné zázemí horských chat, vydatné jídlo i sklenka dobrého vína či sklenice piva na dobrou noc.

Součástí programu bude i rekapitulace základních dovedností a bezpečného pohybu v zimních horách rozšířená o specifika lyžování v ledovcovém terénu. Tento program je určen středně pokročilým a pokročilým skialpinistům, kteří si chtějí ověřit, upevnit a rozšířit svoje předchozí zkušenosti pod vedením zkušených profesionálů.

Zájezd je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.

Nevíte, co si s sebou zabalit? Podívejte se na doporučenou skialpinistickou výbavu na naše zájezdy.

Program

1. den

Brzký ranní odjezd z Prahy do rakouského Ischglu (1377 m), dále s dopomocí lanovky až na Paulinkopf (2864 m); odsud nejprve sjezd do sedla Zeblasjoch (2539 m) a následně krátký výstup na Heidelberger Hütte (2264 m) (8,5 km/ ↑ 200 m/ ↓ 600 m/ 3 h); ubytování, večerní briefing a plánování túry na další den, večeře.

2. den

Překrásná celodenní skialpová túra začíná výstupem do sedla Kronenjoch (2980 m) s možností výstupu až na vrchol Curuna Lada (3079 m) odkud následně dlouhým a krásným sjezdem na chatu Jamtal Hütte (2165 m) (11 km/ ↑ 1500 m/ ↓ 1500 m/ 5-7 h).

3. den

Skialpový výstup ledovcem Jamtalferner na Hinter Jamtalspitz (3153 m) s následným nádherným sjezdem zpět na ledovec a kratším výstupem do sedla Obere Ochsenscharte (2977 m), odkud následuje další krásný sjezd ledovcem Vermuntgletscher až na Weisbadener Hütte (2443 m) (10 km/ ↑ 1000 m/ ↓ 700 m/ 5-7 h).

4. den

Kratší výstup a následně krásný sjezd dolinou Bieltal na Bielerhöhe (2039 m), následně již po upravené zasněžené cestě až do Wirlu (18 km/ ↑ 450 m/ ↓ 1000 m/ 4-5 h) a skibusem zpět do Ischglu; odjezd do Prahy, návrat v pozdních večerních hodinách.

Podmínky