ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Island – skialpinismus mezi fjordy a vulkány 2024

Užijte si lyžařské dobrodružství bezpečně
lyžování a skialpinismus2-3 středně náročný / náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
5. 4. – 14. 4. 202410 dní13875401

TERMÍN 2024! MIMOŘÁDNÁ ZÁLOHA JEN 10 % a navýšení zálohy na 30 % až 6 měsíců před odletem. Termín a cena jsou předběžné a budou upraveny na podzim 2023. Může dojít i k drobné úpravě progamu a podmínek.

Na co se můžete těšit?

  • Unikátní skialpinistická výprava pro nadšené skialpinisty
  • Rozmanité skialpové túry a výstupy v originálním prostředí mezi fjordy a vulkány
  • Snæfellsjökull – legendární hora odkud vede dle J. Verna cesta do středu Země
  • Období dlouhých dní a jarního firnu
  • Ubytování v turistických penzionech a apartmánech

Popis

Atlantický ostrov Island bývá často nazýván nejen ostrovem ohně, který odráží jeho vulkanickou aktivitu, ale i ledu, jenž pokrývá zhruba deset procent jeho celkové rozlohy. Díky specifickým klimatickým podmínkám, které nad ostrov přinášejí dostatek vlhkosti, a poloze těsně u polárního kruhu bývá v zimním období doslova zasypáván pravidelnými sněhovými srážkami. Zároveň však břehy Islandu, podobně jako pobřeží Norska, ohřívá Golfský proud. Takže když západně od něj ležící Grónsko i Baffinův ostrov sevře v zimě silný ledový příkrov, nadšeným lyžařům se ze svahů zdejších vulkánů i hlubokých fjordů naskýtá zcela nevšední podívaná na nekonečný oceán a divoký příboj, jakou z lyží a z tak bezprostřední blízkosti není možné zažít nikde jinde na světě. Pojeďte se přesvědčit společně s námi a zažijme zcela nevšení lyžařské zážiky a netradiční dovolenou.

Zájezd je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.

Nevíte, co si s sebou zabalit? Podívejte se na doporučenou skialpinistickou výbavu na naše zájezdy.

Program

1. den

Letecky Praha–Keflavík; přílet na Island kolem půlnoci.

2. den

Reykjavík – centrum příjemného hlavního města; nákup potravin a odpolední přesun do Borgarnes, odkud podnikneme následující den první skialpinistickou túru.

3.–4. den

Skialpový výstup na Skessuhorn (967 m – malý islandský Matterhorn); odpoledne přesun do Akureyri se zastávkou v přírodních termálních koupelích ve Varmahlíðu; druhý den celodenní skialpinistická túra na Kaldbakur (1173 m) (dvě noci v Akureyri).

5.–6. den

Skialpinistický výstup na Kotafjul; odpoledne přesun do Ólafsfjörðuru; druhý den skialpinistický výstup a sjezd nad hladinou oceánu (dvě noci v Olafsjorduru).

7.–8. den

Dle aktuálních podmínek další túra v oblasti Olafsfjorduru; následně přesun na západní výběžek Islandu do Grundarfjörðuru s výhledem na kultovní horu Kirkjufell (463 m) – během přesunu možnost zastávky v termálních koupelích Hofsós; druhý den celodenní skialpinistická túra na Snæfellsjökull (1446 m), odkud vede dle J. Verna cesta do samého středu Země (dvě noci v Grundarfjorduru).

9.–10. den

Rezervní den s návštěvou Grindavíku; přesun do Keflavíku a následně letecky zpět do Prahy (odlet tesně po půlnoci s příletem v brzkých ranních hodinách).

Podmínky

Přijďte na naše promítání

Island – PREMIÉRA!

Promítající: Martin Loew

13.03.2023, 18:00, Hradec Králové: Adalbertinum – Velký sál

Čs. armády 300, Hradec Králové Otevřít v Google Maps
pondělí od 18:00 do 19:40 hodin (Velký sál)
Zakoupit lístky na vybrané promítání můžete ZDE.
http://promitani.cz/
Island je zvláštní kus světa. Leží daleko v Atlantiku, dotýká se severního polárního kruhu a je zkrátka poněkud „stranou“, zároveň se však nachází doslova u zrodu evropské i severoamerické pevnivny. Zatímco pod Islandem se ze žhavého nitra Země pomalu vynořují a formují zemské desky, jeho povrch zdobí mohutné ledovce. Island je zkrátka horká země s ledovou tváří, kde oheň a led tvoří neoddělitelný celek. V cestovatelské diashow vám Martin Loew ukáže, jak se po Islandu cestuje, přičemž své jedinečné záběry doplní o pestré zážitky, postřehy i zajímavosti...