ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Albánie – krásná a divoká

poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Albánie

Na co se můžete těšit?

  • Koupání u pláží Jaderského a Jónského moře
  • Butrint, Berat, Gjirokastra
  • Pozůstatky řeckého a římského osídlení
  • Křižovatka různých náboženství a kultur

Popis

Cesta do země, která po dlouhou dobu zůstávala cestovatelům uzavřena, nám poodhalí svět, jenž pro nás může být v mnohém cizí, tajemný a možná nepochopitelný, o to více však vzrušující a vyzývající k poznání. Navštívíme významná města, z nichž některá jsou zcela unikátní a jsou zařazena na Seznamu UNESCO. Pozůstatky řeckých a římských měst, pobřeží Středozemního moře s plážemi a krásné přírodní scenerie tvořené převážně hornatými oblastmi by měly být dostatečně silnou pozvánkou na cestu. Veškeré ubytování je v kvalitních hotelech a zájezd povede albánsky i česky mluvící průvodce.

Program

1. - 2. den

Letecky Praha – Tirana, přejezd do Elbasanu a pobyt ve městě - opevnění, pravoslavný kostel z r. 1656 (jediný kostel ve městě, který nebyl zbourán za komunistické vlády), římské vykopávky, archeologické muzeum; večer přejezd do Beratu.

3. den

Berat - "město tisíce oken" staré 2400 let se zachovalým uceleným historickým centrem, 42 kostelů a modliteben, citadela a úchvatné panorama hor tyčících se nad střechami; večer přejezd do Gjirokastry.

4. den

Gjirokastra - město z 12. století se zachovalými stavbami typickými pro balkánskou architekturu; odjezd do Sarandy, tři noci v jednom hotelu.

5. den

Saranda - koupání a relaxace u města sousedícího s Korfu, oblíbený cíl Řeků a Albánců: zbytky starého opevnění, promenády, kavárny, nádherná pláž; fakultativně možnost výletu na Korfu.

6. den

Výlet do Butrintu - vykopávky města datované od 4. století př. Kr. po 16. století po Kr.; přírodní rezervace na poloostrově sladkovodního jezera obsahující památky řecké, římské, ranně byzantské, benátské a osmanské.

7. den

"Albánskou Riviérou" do přístavní Vlory (2 noci) - města s typickou středomořskou atmosférou, které jako první v Albánii získalo nezávislost na Osmanské říši; cestou možnosti koupání, zastávka v zátoce Porto Palermo s pohádkovou pevností na skalnatém poloostrově.

8. den

Vlora - volný den: např. návštěva pravoslavného kláštera Zvrnec,  cestou koupání na krásných plážích s možností oběda v jedné z mnoha restaurací (místní rybí speciality).

9. - 10. den

Přejezd do přístavního města Durrës (2 noci), založeného Řeky r. 627 př. Kr. - obrovský římský amfiteátr z 2. století po Kr., staré opevnění, palmová promenáda podél pláží, koupání.

11. den

Odjezd do Tirany a letecky zpět do Prahy; v případě dostatku času zastávka v Kruje - město národního hrdiny Skanderbega: opevnění a hrad, 400 let starý a stále živý bazar.

Podmínky