ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Výstup na šestitisícovku Mentok Kangri II

turistické zájezdy3-4 náročný / velmi náročný★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Indie

Na co se můžete těšit?

  • Jedna z dominant Ladákhu nad údolím Indu – 6218 m!
  • Výhledy na osmitisícovky Karákoramu a do Tibetu

Popis

Jde o fakultativní prodloužení zájezdu Ladákh - treking údolím Markha.

Hora Mentok Kangri vám dá zabrat, ale přesto je to jedna z nejsnáze dostupných šestitisícovek světa. Výstup přes dva výškové tábory není technicky náročný a zvládnou jej zdatnější vysokohorští turisté. Ve vyšších partiích je nutné použití stoupacích želez, cepínu a lana, takže se hodí předchozí zkušenosti s ledovcovými túrami např. v Alpách. Z předchozího Markha Valley treku, jehož bezproblémové absolvování je podmínkou možnosti výstupu až na vrchol Mentok Kangri II, byste měli být solidně aklimatizovaní, takže pravděpodobnost dosažení vrcholu je u zdatných účastníků vysoká. Z něj dohlédneme přes mnoho horských pásem až do Tibetu a na osmitisícovky pákistánského Karákoramu. Veškerý servis a vynesení zavazadel do base campu a zpět nám zajistí spolehlivá místní agentura.

Program

1.–13.
14.–17.

Čtyřdenní výstup na Mentok Kangri II: výstup z Korzoku (4550 m) do základního tábora (5250 m), dále do výškového tábora (5800); výstup na vrchol (6218 m) a návrat do základního tábora; poslední den sestup do Korzoku.

18.

Návrat do Léhu, poslední toulky městem a nákupy suvenýrů.

19.–20.

Letecky do Dillí; podle letového řádu fakultativně prohlídka největších zajímavostí, případně ubytování v hotelu; v noci nebo brzo ráno odlet do Prahy.

Podmínky