ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

To nejlepší z Tuniska

Nejkrásnější památky UNESCO
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
17. 5. – 26. 5. 202410 dní27420401

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA - letenky na ověření

13. 9. – 22. 9. 202410 dní27420402

Na co se můžete těšit?

  • Tunis a starověké Kartágo 
  • Koloseum  v El-Džemu, římské město Dúgga 
  • Kajruván  – čtvrté nejsvětější město islámu
  • Troglodytní domy v Matmatě
  • Sahara, oázy a palmérie

Popis

Mnozí z vás mají Tunisko spojené spíš s davy turistů, kteří míří na pobytovou dovolenou u moře. Tunisko však nabízí tolik krásných a zajímavých míst, že by byla škoda poznat tak kulturně zajímavou a historicky bohatou zemi jen z plážového lehátka. Společně se tak vydáme na cestu od pobřeží Středozemního moře až do vnitrozemí, poznáme architekturu a památky starověkých civilizací – fénickou či římskou, tradiční arabskou, ale i berberskou. Okouzlí nás pouštní krajina i zajímavá pohoří a skalní útvary. Nevynecháme ani zmiňované koupání a odpočinek na písečných plážích Středozemního moře. A samozřejmě ochutnáme i skvělou arabskou kuchyni, která je zde stále z velké části ovlivněna tou francouzskou.

Komfortní ubytování v hotelu vystřídá během vaší cesty unikátní nocleh v lodžích vybudovaných přímo uvnitř troglodytních domů, nebo pak noclehpod hvězdami ve vybaveném stanu, kde zažijete tu pravou atmosféru pouště.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Tunis; prohlídka hlavního města – muzeum Bardo, starobylá (7. století) medína , spletité uličky lemované starými paláci a záwijemi (řádové domy), kavárničkami a obchody s rukodělným zbožím; prohlídka archeologické lokality Kartágo  obětiště, punské přístavy, výstup na pahorek Bysra s punskou čtvrtí, římský amfiteátr, cisterna Malga, bazilika Damús al-Karita, římské divadlo, Antoniovy lázně; bílo-modré městečko Sídí Bú Zíd ležící vysoko na útesech s výhledem na Tuniský záliv.

3. den

Římské město Dúgga – jedna z nejkrásnějších římských památek v Africe, prohlídka archeologického areálu (lázně, divadlo, chrámy); dojezd na pobřeží do Hammametu.

4. den

Súsa : medína s bránou Bab el-Finga, exteriéry Velké mešity postavené v aghlabovském stylu; původně vojenská pevnost Ribat s výhledem na medínu, archeologické muzeum umístěné v kasbě (jedinečná sbírka cenných mozaik, nálezy z punských hrobů); východní pobřeží a písečné pláže města Monastir: nejstarší pevnost Ribat, nejvýznamnější památka postavená arabskými dobyvateli během muslimského dobývání Maghrebu, El-Džem: skvěle zachované koloseum  – třetí největší v „římském světě“, dojezd do Sfaxu.

5. den

Gabes – tržiště "Jara" a přesun do Matmaty – jedinečná berberská vesnice s troglodytními domy, vytesanými do hloubky 10 metrů pod okolním terénem; unikátní nocleh přímo v lodžích troglodytních domů.

6. den

Ksary (opevněné berberské vesnice – původně sýpky) v okolí Tatáwínu: Haddáda, Chenini, Douiret, Ghilane; cestou kolem berberských a arabských tradičních vesnic do městečka Dúz na hranici dunové pouště, tzv. ergů – přesun terénními auty do kempu v poušti, nocleh pod hvězdami ve vybavených stanech.

7. den

Dúz – vstupní brána do pouště a Šott al-Džaríd – slané bezodtoké jezero, největší solná pláň (o rozloze 7000 km²) nejen v Tunisku, ale i na celé Sahaře; nocleh v Tozeur.

8. den

Procházka malebnou oázou Šebika – vodopády i palmérie v netradičně zvrásněných horách a Mides – oáza nedaleko alžírských hranic, proslavená natáčením oskarového filmu "Anglický pacient"; nocleh v Tozeur.

9. den

Sbeïtla – ruiny starověkého města Sufetula s dochovanými římskými chrámy a starověkou architekturou (velké lázně, starověké divadlo); Kajruván – čtvrté nejsvětější město islámu, jedinečná Velká mešita v aghlabovském stylu, záwije Sidi Ali El Ghariani, starobylá medína včetně rezidence pašů a bejů Maison du Gouverneur, posvátná studna Bir Baruta ze 17. století, exteriéry mešity Tří bran; nocleh v Hammametu.

10. den

Přesun do hlavního města Tunisu, letecky zpět do Prahy.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ