ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Mexiko – velká poznávací cesta

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
21. 10. – 6. 11. 202417 dní27700412
8. 11. – 24. 11. 202417 dní27700413
5. 2. – 21. 2. 202517 dní27700501
15. 2. – 2. 3. 202417 dní27700401

AKTUÁLNĚ PLNO

Na co se můžete těšit?

  • Po stopách aztécké, mayské a olmécké civilizace
  • Písečné pláže Mexického zálivu, Pacifiku i Karibiku
  • Kaňony, vodopády, cenoty a kaktusová pole
  • Koloniální městečka a 10x památky UNESCO

Popis

Málokterá země v člověku vzbudí tolik asociací jako právě Mexiko. Romantik si představí vyprahlé pláně se štíhlými sloupy kaktusů, nad nimiž se tyčí zasněžené vrcholky sopek, či snad tajemné zvuky z hloubi yucatánského pralesa. Milovník historie touží zalistovat kronikou dávných indiánských kultur, dotknout se aztéckých pyramid a pochopit mayský kalendář. Cestovatel si navíc přeje to vše spojit s vábivou pestrostí současného latinskoamerického života. Dovolte nám, abychom vám byli průvodci vším, co tato krásná a sympatická země nabízí. Seznámíme se s památkami čtyř nejvýznamnějších indiánských kultur – Aztéků, Mayů, Olméků a Zapotéků, nezůstaneme nic dlužni ani přírodním krásám země a odpočineme si také na písečných plážích, s koupáním a šnorchlováním.

 Tento zájezd je možné spojit se zájezdem Guatemala, Honduras a Belize.  V případě zájmu nás prosím kontaktujte pro podmínky a individuální kalkulaci. 

Program

1. - 2. den

Letecky Praha – Mexico City ; prohlídka Centro histrórico - historické části města, domy z koloniální éry; jedno z největších náměstí na světě Plaza de la Constitución, prezidenský palác Palacio Nacional, velkolepá Catedral Metropolitana - největší stavba v Latinské Americe, ostrov klidu a relaxace - městský park Alameda Central, překrásný Palacio de Bellas Artes, svatyně Basílica de Nuestra Seňora de Guadalupe;  večer plaza Garibaldi a proslulí mariachis.

3. den

Teotihuacanpyramida Slunce a Měsíce, tzv. Třída mrtvých, Quetzalcoatlův chrám a další, odpoledne přejezd do Choluly.

4. den

Cholula a její nejmohutnější pyramida světa, malebné město Puebla  – prohlídka historického centra města, ochutnávka místní speciality, tzv. Rompope, a pokochání krásnou keramikou, výhledy na sopky Popocatépetl, Iztaccíhuatl, Malinche; odpoledne přejezd do městečka Ciudad Serdán v podhůří nejvyšší hory Mexika - sopky Pico de Orizaba (5700 m).

5. den

Pico de Orizaba – fakultativní výlet autem po svazích Pico de Orizaba - jedinečné piniové lesy, tradiční vesnice, výjezd auty do 4550m; možnost pěší turistiky do výšky cca 4700 m.

6. den

Oaxaca – přejezd krajinou obřích kaktusů do indiánského státu Oaxaca,  návštěva zapotécké pyramidy na Monte Albán; procházka koloniálním městem Oaxaca, ochutnávka specialit - pražené kobylky na trhu Juarez, mezcal aj, kostel Santo Domingo, který je součástí komplexu dominikánského kláštera, 

7. den

Arbol de Tule (zřejmě nejobjemnější strom na americkém kontinentu), návštěva palírny mezcalu, zkamenělé vodopády Hierve el Agua, koupání v přírodních jezírcích uprostřed hor.

8. den

Puerto Arista – přejezd na pobřeží Tichého oceánu, odpočinek u Pacifiku.

9. den

San Cristóbal de las Casas - přesun do státu Chiapas – život současných Mayů; návštěva vesnice s živým indiánským folklorem; výlet na lodičce kaňonem Sumidero.

10. den

Misol-ha – hezké koupání přímo pod vodopádem, procházka mezi jedinečnými travertinovými kaskádami Agua Azúl s možností koupání.

11. den

Palenque – návštěva mayského města a archeologického naleziště Palenque uprostřed džungle; olmécké hlavy v parku La Venta .

12. den

Poloostrov Yucatán – koupání a odpočinek na písečných plážích Mexického zálivu; večerní procházka koloniálním pirátským městem Campeche

13. den

Uxmal  – kouzelníkova pyramida, nejvýznamější památka na historické trase Ruta Puuc, večerní procházka městem Mérida po Paseo Montejo.

14. den

Maysko-toltécká kultura v jednom ze sedmi novodobých divů světa – Chichén Itzá a cenoty – pověstné mayské studně.

15. den

Karibské pobřeží: mayský maják v Tulúmu – odpočinek, koupání, šnorchlování na korálových útesech; ubytování v klidném hotelu nedaleko pláže.

16. - 17. den

Přesun do Cancúnu a letecky zpět do Prahy.

Podmínky