ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Guatemala, Honduras a Belize

poznávací zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
3. 3. – 16. 3. 202414 dní27712401

AKTUÁLNĚ PLNO

Na co se můžete těšit?

  • Tikal  – největší mayská památka
  • Živý folklór současných indiánů
  • Do země bájných Mayů
  • Odpočinek na plážích Karibiku

Popis

Rozmanitou kombinaci tří středoamerických zemí ocení cestovatelé, kterým k poznání tohoto regionu nestačí jen populární Mexiko, a rádi by si ho obohatili o návštěvu rozlohou nevelkých jižních sousedů. V Guatemale, Hondurasu i Belize se mayská historie a kultura zcela autenticky promítá do současného života. Náš bohatý poznávací program zahájíme aklimatizací v Guatemala City, poté si prohlédneme centrální guatemalské jezero Atitlán s velkolepým panoramatem okolních vulkánů a postupně navštívíme takové perly předkolumbovských kultur, jako jsou guatemalský Tikal či honduraský Copán. A samotný závěr zájezdu věnujeme krátkému odpočinku na karibském ostrově. Bohatě si užijeme plavby lodí po jezerech i moři, jiinak se budeme přesouvat pronajatými minibusy a občas i místní veřejnou dopravou. Tímto cestovatelským stylem zájezdu se o to více dotkneme zdejšího života, indiánského folklóru a tradic, bezkonkurenčně nejživějších v rámci celé Střední Ameriky. Obzvláště tradiční indiánské trhy budou pastvou pro vaše oči i objektivy fotoaparátů. Neopomineme samozřejmě také průzkum zdejších příjemných restaurací s vyhlášenými místními specialitami.

Tento zájezd je možné spojit se zájezdem Mexiko - velká poznávací cesta. V případě zájmu nás prosím kontaktujte pro podmínky a individuální kalkulaci. 

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Guatemala City: přílet do Guatemaly a prohlídka hlavní města, kde se mísí moderní svět s tradiční architekturou, ale bohužel i s chudinskými slumy.

3. den

Jezero Atitlán – přejezd k poněkud tajemnému jezeru, jehož hloubka není doposud známa a které se pyšní přívlastkem "nejkrásnější na planetě": čeká nás projížďka loďkou s působivými panoramatickými výhledy na tři okolní sopky – Atitlán, Tolimán a San Pedro; noc strávíme v městečku Panajachel, kam v 60. letech 20. stol. vnesli američtí hippies uvolněnou atmosféru.

4. den

Návštěva barvitých trhů v Chichicastenangu – centru mayské kultury národa K´iche (špan. Quiché), jehož příslušníci stále oblékají tradiční mayské oděvy. Poté se přesuneme do bývalého hlavního města země Antigua Guatemala, malebně položeného mezi třemi sopkami, jejichž ničivé výbuchy nakonec vedly k přesunu hl. města východněji, do Guatemala City – při podvečerní prohlídce si užijeme koloniální atmosféru města.

5. den

Antigua Guatemala : volný den v historickém hlavním městě s bohatou koloniální architekturou; fakultativně výlet s výstupem na činný vulkán Pacaya (2552 m).

6.–7. den

Přesun do západního Hondurasu: prohlídka ruin mayského města Copán  na břehu stejnojmenné řeky, jež bývalo střediskem vědy a bylo začátkem 10. stol. opuštěno – jedná se o jednu z nejvýznamnějších mayských památek.

8. den

Přesun zpět do Guatemaly, do města Puerto Barios, odkud se vydáme lanchou (loďkou) na zhruba hodinovou plavbu do Livingstonu – zde poznáte druhou tvář Guatemaly, kulturu etnika Garífunů, potomků Afričanů, kteří sem byli zavlečeni jako otroci.

9. den

Dopoledne strávíme pohodovou plavbou kaňonem Río Dulce, obklopeným džunglí, která vás ohromí nejen svěžestí své vegetace, ale také rozmanitostí své fauny; odpoledne se přesuneme na sever Guatemaly, kde nás následující den čeká zlatý hřeb zájezdu.

10. den

Tikal – nejrozlehlejší ruiny starověkého mayského města, někdejšího centra největšího a nejdéle trvajícího mayského státu zaniklého kolem 10. stol. n. l., dnes ukrytého v deštném pralese. Během odpoledního přejezdu do Belize se podle času a nálady můžeme zastavit ještě u dalšího ze středisek mayské říše – památky Xunantunich, jejíž název znamená v překladu "kamenná žena".

11.–12. den

Belize: přesun na jeden z ostrovů v Karibiku, kde vás čeká odpočinek u moře, možnost šnorchlování na korálových útesech kolem ostrova a hlavně naprosto bezstarostná atmosféra, hudba a srdečnost místních obyvatel.

13.–14. den

Letecky z Belize City do Prahy.

Podmínky