ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Peru – velký poznávací okruh

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
22. 10. – 5. 11. 202415 dní27841402
15. 4. – 29. 4. 202515 dní27841501
15. 4. – 29. 4. 202415 dní27841401

AKTUÁLNĚ PLNO!

Na co se můžete těšit?

  • Cuzco , Machu Picchu a posvátné údolí řeky Vilcanota
  • Lima , planina Nazca , Arequipa
  • Jezero Titicaca a plovoucí ostrovy Uros

Popis

Z hlavního města Limy se vydáme na okruh jižní částí země za poznáním všech jejích proslulých památek i přírodních krás. Zažijeme tajemnou atmosféru legendární incké citadely Machu Picchu, potěší nás západ slunce za hřebeny hor nad jezerem Titicaca, ohromí nás pohled na planinu Nazca s obřími obrazci, oddechneme si v půvabném městě Arequipa obklopeném mohutnými vulkány, vyfotíme si kondory plachtící nad hlubinami kaňonu Colca a v Cuzcu užasneme nad bohatostí koloniálních památek i stavebním uměním starých Inků.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Lima : prohlídka srdce starého města – Plaza Mayor s prezidentským palácem, populární a moderní čtvrť Miraflores, Park lásky u pobřeží Tichého oceánu; odpolední přejezd podél oceánu na jih do Pisca a na poloostrov Paracas.

3. den

Ostrovy Ballestas – lodní výlet s pozorováním kolonií lachtanů a tučňáků v přírodní rezervaci, národní park Paracas přitažlivý svou archeologickou historií; přejezd k planině Nazca – zastávka v pravé pouštní oáze Huacachina s krásnými výhledy na poušť a možností sjet duny na sandbordech, příp. fakultativně jízda terenními vozy či buginami po dunách.

4. den

Planina Nazca  – fakultativní letecká prohlídka obřích kreseb a linií, návštěva hřbitova Chauchillo s pozoruhodnými mumiemi; přejezd do městečka Arequipa.

5. den

Arequipa  – město ležící pod spící sopkou El Misti (5821 m): návštěva nejživější a největší tržnice v Peru s možností nákupů místního ovoce a zeleniny či skvělých čerstvých džusů; prohlídka historického centra města – klášter Santa Catalina, návštěva archeologického muzea s jedinečně zachovalou zmrzlou mumií „Juanitou“; fakultativní pěší výlet v okolí.

6. den

Výjezd na náhorní planinu s mnoha výhledy na sopku Misti a další vulkány a dále přejezd přes Mirador de los Volcanes ve výšce 4910 m n.m. – cestou pozorování četných stád lam; příjezd do Chivay – prohlídka města a možnost koupání v nedalekých termálních lázních; relaxační den zaměřený na pohodlnou aklimatizaci.

7. den

Colca – nejhlubší kaňon světa: malebné údolí plné předinckých umělých teras uprostřed obrovských horských masivů, rozhledna Cruz del Condor – v případě příhodných podmínek pozorování volně žijících kondorů zblízka; přejezd kolem jezera Lagunillas – malebné údolí s  mnoha výhledy; odjezd do Puna a ubytování.

8. den

Výlet na plovoucí rákosové ostrovy Uros na jezeře Titicaca a dále na přírodní ostrovy Amantani nebo Taquile s výhledy na bolivijské pohoří Cordillera Real; návrat do Puna.

9. den

Přejezd po náhorní plošině Altiplano z Puna do Cuzca  – večerní procházka městem.

10. den

Cuzco a okolí: výlet po blízkých inckých památkách – incké stezky, možnost účasti na šamanském obřadu, skalní observatoř a svatyně Qenko a monumentální chrám Sascayhuaman tvořený gigantickými kamennými bloky; návrat do Cuzca a prohlídka města.

11. den

Posvátné údolí řeky Vilcanota: zastávky u pevnosti Puca Pucara a někdejších inckých lázní Tambo-Machay; incké město Pisaq s jedinečnou soustavou teras a chrámů – možnost cca 3hodinového přechodu přes celou lokalitu a návštěva vyhlášených trhůOllantaytambo s jedinečnou pevností uzavírající údolí; přejezd vláčkem do Machu Picchu-Pueblo.

12. den

Machu Picchu  – nejúchvatnější citadela říše Inků: návštěva areálu vesnice  (či  pro zájemce fakultativně fyzicky náročný výstup na horu Machu Picchu Mountain za příplatek), návrat do Cuzca.

13. den

Pokračování prohlídky Cuzca – romantické procházky, nákupy na indiánských trzích, nebo možnost fakultativních výletů – například do incké „zemědělské laboratoře“ Moray, na saliniště s těžbou soli v Salinas, nebo do Vinicunca Rainbow Mountain (Duhových hor).

14.–15. den

Rozloučení s městem a poslední nákupy; přelet do Limy, odlet do Evropy a následující den návrat do Prahy.

Podmínky