ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Třemi soutěskami do Žlutých hor

Krajinou čínských básníků a malířů
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Vydejte se do Číny na zájezd Třemi soutěskami do magických Žlutých hor a romantického Hangzhou. Za pandu velkou a Velkým Buddhou a ochutnejte slavný čínský čaj.

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
15. 4. – 28. 4. 202414 dní27292410

Na co se můžete těšit?

  • Plavba Třemi soutěskami a největší přehradní hráz na světě
  • Velký Buddha, skalní chrámy a buddhistická poutní místa
  • Romantické město Hangzhou a tajuplné Žluté hory
  • Unikátní panda velká, malebné vesničky a nejslavnější čínský čaj

Popis

Vydejte se s námi do dvou nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších čínských přírodních lokalit, jejichž jedinečná krajina od pradávna inspirovala čínské malíře a básníky. Poplujeme majestátními Třemi soutěskami na Dlouhé řece, třetím nejdelším vodním toku světa. Poté se projdeme Žlutými horami, jejichž vrcholky s rozeklanými borovicemi přízračně vystupují z mračného oparu, a nasajeme trochu z atmosféry buddhistické poutní hory Jiuhuashan. Navštívíme jedny z nejkrásnějších buddhistických skalních chrámů v Číně, uvidíme i největšího sedícího Buddhu na světě a symbol Číny – pandu velkou. Projdeme se též malebnými vesničkami s tradiční venkovskou architekturou a po plantážích nejslavnějšího čínského čaje.

Program

1.–2. den

Praha – Chengdu (Čcheng-tu): hl. m. nejlidnatější provincie Sečuán – buddhistický klášter Wenshu (Wen-šu) s typickou čajovnou pod širým nebem.

3. den

Chengdu: ráno návštěva chovné stanice unikátní pandy velké; celodenní výlet s prohlídkou areálu Velkého Buddhy (největší sedící Buddha na světě – 71 m) v Leshanu (Le-šan).

4. den

Chengdu – Chongqing (Čchung-čching): přejezd se zastávkou v buddhistických skalních chrámech v Dazu (Ta-cu) – nejstarší z chrámů pocházejí z 5. stol., četné sochy a reliéfy Buddhů a buddhistických božstev; příjezd do Chongqingu a večer nalodění.

5. den

První den plavby po Dlouhé řece Třemi soutěskami, které byly kvůli stavbě obří přehrady částečně zaplaveny – zastávka ve Městě duchů Fengdu (Feng-tu)a u dvanáctipatrové červené pagody Shibaozhai (Š'-pao-čaj)/ nebo městečka Bílého císaře.

6. den

Druhý den na Dlouhé řece: několikahodinová plavba v tzv. Malých třech soutěskách a navazujících Mini třech soutěskách, nacházejících se na jednom z přítoků Dlouhé řeky – fakultativně případné další kulturní zajímavosti; v noci příjezd k obří hrázi.

7. den

Yichang (I-čchang) – Hangzhou (Chang-čou): vyhlídka na hráz a zdymadlanejvětší přehrady na světě; přejezd do Yichangu a odpoledne přelet do Hangzhou; večerní procházka po staré zrekonstruované uličce.

8. den

Hangzhou: mladými milenci vyhledávané Západní jezero s krátkou projížďkou lodí, čajové plantáže slavného zeleného čaje Dračí studna, 60 m vysoká osmiboká pagoda Šesti harmonií.

9. den

Hangzhou – Xidi (Si-ti): půldenní přejezd mikrobusem do více než 900 let staré vesničky – procházka uličkami a výstup na vyhlídku; večerní a noční atmosféra ztichlé vesničky po odjezdu čínských turistů.

10. den

Xidi – Žluté hory  (Huangshan, Chuang-šan): dopoledne návštěva další unikátní vesničky Hongcun  (Chung-cchun) – ukázka jedinečné staré tradiční feudální čínské architektury; pokračování do Žlutých hor – výjezd lanovkou na jeden z vrcholů (přes 1800 m), procházka po vrcholcích a nocleh v hotelu v horách.

11. den

Žluté hory –Jiuhuashan(Ťiou-chua-šan): východ slunce nad Severním mořem – mezi mračny rozprostírajícími se v údolí mezi 72 vrcholky s různými poetickými názvy (např. vrcholek Nebeského hlavního města nebo Terasa odpočinku); sjezd dolů jinou lanovkou a přejezd do pohoří Jiuhuashan.

12. den

Jiuhuashan – Šanghaj: dopoledne výjezd lanovkou na vrchol (1342 m) jedné z posvátných buddhistických hor – nesčetné svatyně a kláštery, malebná vesnička na úpatí hory; odpolední přejezd mikrobusem do Šanghaje.

13.–14. den

Šanghaj – Praha: stará čínská čtvrť okolo tradiční čínské zahrady Yuyuan (Jü-jüan), nábřeží Bund; moderní čtvrť Pudong (Pchu-tchung) – vyhlídka ze 632 m vysoké budovy Shanghai Tower, projížďka nejrychlejším (magnetickým) vlakem na světě (431 km/h); večer odlet do ČR, návrat domů 14. den.

Podmínky