ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Silvestr na Madeiře

Oslavte s námi konec roku v Atlantiku!
poznávací zájezdyturistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
27. 12. 2024 – 3. 1. 20258 dní16841501

Na co se můžete těšit?

  • Nenáročná turistika podél zavlažovacích kanálů
  • Neopakovatelné výhledy na horské scenérie
  • Aktivní pobyt s noclehy v hotelu na jednom místě
  • "Nejlepší světová ostrovní destinace" – prestižní ocenění (2015)

Popis

Madeira, sopečný ostrov v Atlantiku, se proslavila nejen pestrou přírodou, skvělým vínem a přátelskou atmosférou, ale zejména ideálními podmínkami pro pěší turistiku podél zavodňovacích kanálů, tzv. levád. Ty se vinou po strmých úbočích, odvážnými mosty překonávají skalní soutěsky a pomocí tunelů přivádějí vodu ze srážkově bohatého severu na slunný zemědělský jih. Souhrnná délka levád přesahuje 2000 km (z toho 40 km v tunelech) a množství upravovaných turistických cest podél nich neustále roste. Východiskem našich aktivit bude Funchal, hlavní město ostrova. Odtud budeme mikrobusem vyrážet na jednodenní výlety, během nichž poznáme opravdu celý ostrov v jeho bohatosti a kráse.

Program

1. den

Letecky Praha – Funchal.

2. den

Ponta de São Lorenço – výlet na romantické útesy v nejvýchodnějším cípu ostrova; dle počasí koupání na jediné původní písčité pláži na ostrově – Prainha, nebo návštěva přístavního městečka Cannical.

3. den

Cesta do vnitrozemí ostrova, na náhorní plošinu Encumeada – divukrásnou scenérií podél levád k vodopádu Risco a jezeru Pětadvaceti pramenů; prohlídka malebného městečka Porto Moniz v severozápadním cípu ostrova, bizarní skaliska v moři, možnost koupání v lávových bazénech, nebo návštěva mořského akvária.

4. den

Funchal – slavný květinový a rybí trh v tržnici Mercado dos Lavradores, ochutnávka madeirského vína, městská botanická zahrada a známý „montský tobogan“ – sjezd strmými ulicemi města na dřevěných saních.

5. den

Pico do Ruivo (1861 m) – nenáročný přechod centrálními partiemi ostrova včetně nejvyšší hory ostrova, dechberoucí výhledy na dramatickou velehorskou krajinu; při zpáteční cestě zastávka ve vesnici Santana – skanzen Casas del Colmos, kde jsou k vidění typické pastevecké červené domečky. Silvestrovská večeře a vítání nového roku.

6. den

Pěší výlet starou obchodní stezkou po pobřežních útesech z Machica do Porto da Cruz – cestou nádherné výhledy na moře.

7. den

Fakultativní programy: výlet „Kolumbovou“ plachetnicí Santa Maria – při troše štěstí pozorování delfínů; plavba na 60 km vzdálený ostrov Porto Santo; výlet na nejvyšší útes v Evropě Cabo Girão; pro nenasytné další výlet podél levád.

8. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, UBYTOVÁNÍ