ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Silvestr ve Vietnamu

Přelom roku v jižním Vietnamu
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Na co se můžete těšit?

  • Pohnutá minulost i moderní současnost Saigonu
  • Tunely Cu Chi vybudované za vietnamské války
  • Rušný život na řece Mekong
  • Nový rok pod kokosovými palmami

Popis

Vyměňte mrazivé a pošmourné dny za sluncem zalité jižní pobřeží Vietnamu a oslavte s námi Nový rok na ostrově Phu Quoc, na jednom z nejhezčích míst jihovýchodní Asie. Naše cesta kombinuje poznání i zábavu, dobrodružství i aktivní odpočinek, ruch velkoměsta, poklidnou vesnickou atmosféru i svérázný život v tropické džungli. Nejprve navštívíme Saigon a seznámíme se blíže s jeho složitou a pestrou minulostí, nevyhneme se ani jeho ulicím tepajícím životem. Unikneme ale i do klidu vesniček lemujících břehy Mekongu, uvidíme přípravu cukrovinek z medu a rýže a ti nejodvážnější si připijí pálenkou, v níž místo švestek plavou hadi a štíři. Pohnutou válečnou historii země si připomeneme u tunelů Vietcongu v Cu Chi. Od všech vjemů si odpočineme při několikadenním pobytu na ostrově Phu Quoc, kde si každý najde aktivity dle svého gusta.

Program

1.–2. den

Praha – Saigon (dnešní Ho Či Minovo město): přílet do největšího města Vietnamu, kde se duch koloniální minulosti prolíná s hektickým tempem moderního života, překotným rozvojem a kosmopolitní atmosférou – případný program dle času příletu.

3. den

Saigon: výlet do tunelů Cu Chi – síť více než 250 km úzkých tunelů vybudovaných v době vietnamské války; Saigon – koloniální francouzská architektura (pošta, radnice, bývalý prezidentský palác, katedrála Notre Dame); kavárničky, tržnice a životem kypící ulice vietnamské jižní metropole.

4. den

Saigon – delta Mekongu: projížďka lodí po hlavním toku řeky i po bočních ramenech – prodej ovoce a zeleniny přímo z lodi, malé výrobny produktů z rýže, medu ad.; nocleh v deltě Mekongu.

5. den

Delta Mekongu – Saigon: plovoucí trh Cai Rang (největší v deltě); návrat do Saigonu a vychutnávání rušné atmosféry velkoměsta – možnost návštěvy některého z nočních trhů.

6. den

Saigon – Phu Quoc: přesun na letiště a odlet na Phu Quoc – oslavy Silvestra a Nového roku v prostředí tropického ostrova.

7.–8. den

Phu Quoc: 2denní odpočinek na sněhobílých plážích, koupání a šnorchlování v průzračných vodách Thajského zálivu, projížďky na motorkách, výlety do centra ostrova.

9.–10. den

Phu Quoc – Praha: odlet přes Saigon zpět do ČR, přílet 10. den.

Podmínky

Přijďte na naše promítání

Vietnam – velká cesta "zemí zanořujícího se draka"

Promítající: Libor Bednář

12.03.2024, 19:00, Brno: Klub cestovatelů

Vstup 125 Kč
Kontaktní údaje
Veleslavínova 14, Brno-Královo pole Otevřít v Google Maps
(zastávka tramvaje Jungmannova)
www.klubcestovatelubrno.cz/program/
Na promítání s cestovatelem a průvodcem Liborem Bednářem vás při putování Vietnamem čekají (mimo jiné) tato místa: Hanoj – kulturní centrum Vietnamu, Halong – zátoka s vápencovými homolemi, etnické menšiny v okolí Sapy, městečka na úpatí nejvyšší vietnamské hory Fansipan, Hue – "město harmonie" a sídlo posledních vietnamských císařů, starobylý Hoi An v kontrastu s moderním plážovým Na Trangem, hlavní město jihu Saigon a jeho koloniální architektura, největší plovoucí trh v deltě životodárného Mekongu.