ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Thajsko, Laos, Kambodža

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
6. 11. – 25. 11. 202420 dní27364403

Na co se můžete těšit?

  • Do thajských hor a královského Luang Phrabangu
  • Život na i kolem životodárného veletoku Mekong
  • Tajemné chrámy Angkoru a jezero-řeka Tonlé
  • Relaxace u moře na Koh Changu v Thajském zálivu

Popis

Oblíbené a příjemné Thajsko, ještě nedávno těžce zkoušená Kambodža i turisticky probouzející se Laos – to budou cíle naší cesty. Poznáme překrásnou tropickou přírodu, unikátní historické památky a především zdejší milé obyvatele. Směr nám budou udávat řeky – rušná Chao Phraya, životodárný Mekong, či tok obracející Tonle, jež nás dovede až k jedinečnému chrámovému komplexu Angkor. Na konci cesty si užijeme koupání na písečných plážích ostrova Koh Chang, a komu nebude stačit odpočinek na pláži, může vyrazit do džungle či šnorchlovat v průzračných vodách Thajského zálivu.

Program

1.–2. den

Praha – Bangkok: přílet do Thajska a ubytování; další program dle času příletu.

3. den

Bangkok: prohlídka města – královský palác se sochou Smaragdového Buddhy, chrám Wat Pho s 45 m dlouhou sochou ležícího Buddhy; plavba kolem chrámu "ranních červánků" Wat Arun – rušný život na řece Chao Phraya; noční přejezd pohodlným autobusem na sever.

4. den

Chiang Rai a okolí: plavba po řece Mae Kok do vesnic horských kmenů, nenáročné procházky přírodou a venkovem, možnost koupání v horkých pramenech, MuZeum horských kmenů.

5. den

Chiang Rai – Huay Xai: unikátní Modrý chrám a přejezd mikrobusem do oblasti "opiového" Zlatého trojúhelníku v nejsevernější části Thajska – Muzeum opia, čajová farma, jeskyně Tham Luang Nang Non, kde byli uvěznění mladí fotbalisté, vesice Dlouhokrkých Karenů, překročení hranice do Laosu.

6. den

Huay Xai – Luang Phrabang: celodenní plavba po legendárním veletoku Mekong 300 km dlouhém, jinak nepřístupným horským údolím s vesničkami téměř nezasaženými civilizací.

7.–8. den

Luang Phrabang  – jedno z nejkrásnějších měst Asie a starobylé sídlo králů s mnoha buddhistickými chrámy, francouzskou koloniální architekturou, spoustou zeleně a jedinečnou atmosférou: prohlídka mnoha chrámů a klášterů (Královský palác, Wat Xieng Thong, Wat Visun, Wat Aham aj.), Phu Si – Barevná hora s vyhlídkou na celé město; fakultativní výlet k vodopádům Kuang Si – koupání v kaskádových jezírkách, nebo nasávání atmosféry města.

9.–10. den

Luang Phrabang  – Vang Vieng: půldenní přejezd horskou krajinou do městečka na řece Nam Song; odpočinek v krásné krajině mohutných skalních masivů a fakultativní varianty programu – nenáročná plavba na kajacích, návštěva krápníkové jeskyně, možnost půjčení kol/mopedů pro výlety do okolí s mnoha krasovými jeskyněmi a vodopády, koupání v Modré laguně ap.

11. den

Vang Vieng – Vientiane: půldenní přejezd hornatou krajinou přes malebné vesničky do hl. m. Laosu – Zlatá stúpa Pha That Luang, chrám Wat Si Saket, Vítězný oblouk aj.; večerní posezení u Mekongu ap.

12. den

Vientiane – Phnom Penh: letecky do hl. m. Kambodže – královský palác se Stříbrnou pagodou s 5000 stříbrnými dlaždicemi; pro zájemce Muzeum genocidy či Národní muzeum.

13. den

Phnom Penh – Siem Reap: půldenní přejezd autobusem do Siem Reapu; výlet lodí po jezeře Tonle a rybářské plovoucí vesnice.

14.–15. den

Siem Reap: dva dny v jedinečném komplexu Angkor  a jeho tajuplná atmosféra – khmerské chrámy Bayon, Ta Prohm, Banteay Srei, Sloní terasa a mnohé další; pohled na chrámy při západu slunce; večer fakult. možnost navštívit khmerské taneční vystoupení s ochutnávkou místních specialit.

16. den

Siem Reap – Koh Chang: celodenní přejezd přes kambodžské hranice do Thajska k moři a trajekt na ostrov Koh Chang.

17.–18. den

Koh Chang: dva dny na nádherných plážích ostrova – koupání, fakultativně šnorchlování na korálech a výlety do vnitrozemí.

19.–20. den

Koh Chang – Praha: půdenní přejezd do Bangkoku a noční let do Prahy, přílet 20. den.

Podmínky