ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Madagaskar na kole

S kolem za lemurem
dovolená na kole2 středně náročný program★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
29. 3. – 13. 4. 202416 dní21583401

Odlet a přílet z/do Vídně (transfer Praha–Vídeň–Praha zajištěn).

AKTUÁLNĚ PLNO!!!

2. 11. – 17. 11. 202416 dní21583402

Odlet a přílet z/do Vídně (transfer Praha–Vídeň–Praha zajištěn).

Na co se můžete těšit?

  • Cyklistické putování z centrální vysočiny až k Indickému oceánu
  • Národní parky Ranomafana a Isalo, údolí Tsaranoro a rezervace Aija
  • Autentický život na venkově
  • Hotely ***, minibus s vlekem, místní zkušený doprovodný tým
  • Plná penze v ceně

Popis

Lemuři, baobaby, deštný prales, poušť i hory... To je Madagaskar – snová destinace pro všechny outdoorové nadšence. Leží v Indickém oceánu a pyšní se titulem čtvrtý největší ostrov světa. Od východního pobřeží Afriky ho odděluje 400 kilometrů široký Mosambický průliv a jeho flóra a fauna je díky tisícileté izolaci z 90 % endemická. Současní obyvatelé – Malgaši – mají své kořeny jak v afrických, tak asijských populacích, což se dodnes odráží i v jejich zvycích a náboženství. To, co uvidíte a zažijete na Madagaskaru, nenajdete nikde jinde na světě!

Náš cyklistický program zahájíme na pláních centrální vysočiny, kde veskrze zemědělskou krajinu tvoří lány sadů exotických ovocných stromů, rýžových políček a pastviny pro dobytek plemena zebu. Projedeme a projdeme se částí NP Ranomafana s rozsáhlým porostem primárního pralesa. Cesta nás dále zavede přes pohoří Andringitra, jež má pověst nejhezčích vysokých hor Madagaskaru a nalézá se zde druhý nejvyšší vrchol ostrova. I když tento národní park navštíví kvůli obtížnějšímu přístupu ročně jen asi 3000 turistů, najdeme tu udržované stezky a dobrou turistickou infrastrukturu. Díky velkému výškovému rozpětí je to i jedna z biologicky nejrozmanitějších oblastí na ostrově.

V poslední části zájezdu pojedeme přes polopoušť – se zastávkou v NP Isalo, což je jeden z nejnádhernějších ekoregionů na celém Madagaskaru, až k Indickému oceánu

Program

1.–2. den

Letecky Vídeň–Madagaskar (letiště v Antananarivu); transfer do Antsirabe, ubytování na dvě noci.

3. den

Ráno po snídani sestavení kol a okružní vyjížďka v okolí Antsirabe (1500 m n.m.) k sopečným jezerům Andraikiba a Tritriva – cestou rýžová pole, zeleninová políčka a sady s exotickým ovocem (48 km/ ↑ 1050 m).

4. den

Makadamovou cestou s minimálním provozem míříme na jih do Ambositry: projíždíme venkovskou krajinou, pro niž jsou typická rýžová pole, borovicové lesy, ovocné sady, zeleninové plantáže a pastviny s dobytkem plemena zebu – cestou navštívíme několik vesnic s pestrobarevnými prodejními stánky (92 km/ ↑ 900 m/ asfalt/ lze se popovézt).

5. den

Ráno návštěva řezbářské dílny etnika Zafimaniry , jehož tradiční zpracování dřeva bylo v r. 2008 zařazeno na Seznam nehmotného dědictví UNESCO; busem do sedla (1700 m) a dále na kole přes městečko Ialatsara – krajinou monumentálních žulových skal – až do Ranomafany (65 km / asfalt, šotolina).

6. den

Celodenní návštěva NP Ranomafana, který je od r. 2007 spolu s pěti dalšími tropickými deštnými lesy Madagaskaru součástí Světového dědictví UNESCO (pod názvem „deštné lesy Atsinanana “): biodiverzita zdejšího lesa je obrovská – např. jen žab zde najdeme přes 120 druhů; žije zde kriticky ohrožený lemur zlatý, který byl objeven až r. 1986; dále tu jsou k vidění sifaka diadémová, chameleoni, gekoni, ptáci; součástí parku je malebná řeka Namorona s mnoha vodopády.

7. den

Na kole deštným pralesem přes městečko Ambanja až do centra čajových plantáží Sahambavy – návštěva továrny na výrobu čaje s ochutnávkou (44 km).

8. den

Na kole opuštěnou krajinou žulových hor s výhledy do hlubokých údolí; zastávka ve městě Fianarantsoa – bývalém duchovním centru země (51–85 km).

9. den

Ráno návštěva dílničky s tradiční výrobou papíru v Antaimoro; procházka malou rezervací  Anja Park s hojným výskytem lemura kata (nejhravější druh lemura); na kole krajinou, která se postupně mění – ubývá rýžových polí a zelených oblastí a přibývá suché savany se sytě červenou půdou; ubytování na dvě noci v Tsaranoro (54 km).

10. den

Pěší túra v údolí Tsaranoro s cílem vystoupit na horu "Chameleon" (1600 m), odkud se otevírá překrásný výhled na široké okolí; alternativně cyklistika v okolí.

11. den

Opouštíme centrální vysočinu a vjíždíme do polopouštní krajiny jižního Madagaskaru, již dominují široké stepi a pitoreskní skalní formace (85 km).

12. den

Celodenní návštěva NP Isalo – jeden z nejkrásnějších přírodních parků na Madagaskaru: hornatý terén, jeskyně, hluboké rokle, divoké říčky a zelené oázy, vše utvořené erozí v písečných skalách; možnost koupání v chladivých tůních, pozorování divokých zvířat (žije zde 7 druhů lemurů a 82 druhů ptáků), výhledy na divukrásnou krajinu (0–40 km).

13. den

Po snídani přejezd mikrobusem do Toliary a závěrečná cyklistická etapa podél pobřeží přes rybářské osady Ifaty a Madiorano až do Ambolimailaka – cestou baobaby, hrobky kmene Mahafaly (55 km).

14. den

Volný den u moře v oblasti Ambolimailaka: možnost šnorchlování či potápění na pátém nejdelším korálovém útesu světa, jenž se táhne v délce 450 km podél jihozápadního pobřeží; faktultativně výlet za pozorováním velryb či relax na pláži a poslední nákupy suvenýrů.

15.–16. den

Letecký návrat: Toliara–Antananarivo–Vídeň.

Podmínky