ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Madagaskar na kole

S kolem za lemurem
dovolená na kole2 středně náročný program★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
24. 11. – 9. 12. 202316 dní21583301

Odlet a přílet z/do Vídně (transfer Praha–Vídeň–Praha zajištěn).

AKTUÁLNĚ PLNO!!!

29. 3. – 13. 4. 202416 dní21583401

Odlet a přílet z/do Vídně (transfer Praha–Vídeň–Praha zajištěn).

Na co se můžete těšit?

  • Cyklistické putování z centrální vysočiny až k Indickému oceánu
  • Národní parky Ranomafana a Isalo, údolí Tsaranoro
  • Závěrečný odpočinek u moře v oblasti korálového útesu
  • Hotely ***, minibus s vlekem, místní zkušený doprovodný tým

Popis

Lemuři, baobaby, deštný prales, poušť i hory... To je Madagaskar – snová destinace pro všechny outdoorové nadšence. Leží v Indickém oceánu a pyšní se titulem čtvrtý největší ostrov světa. Od východního pobřeží Afriky ho odděluje 400 kilometrů široký Mosambický průliv a jeho flóra a fauna je díky tisícileté izolaci z 90 % endemická. Současní obyvatelé – Malgaši – mají své kořeny jak v afrických, tak asijských populacích, což se dodnes odráží i v jejich zvycích a náboženství. To, co uvidíte a zažijete na Madagaskaru, nenajdete nikde jinde na světě!

Náš cyklistický program zahájíme na pláních centrální vysočiny, kde veskrze zemědělskou krajinu tvoří lány sadů exotických ovocných stromů, rýžových políček a pastviny pro dobytek plemena zebu. Celý den strávíme v NP Ranomafana s rozsáhlým porostem primárního pralesa. Cesta nás dále zavede přes pohoří Andringitra, jež má pověst nejhezčích vysokých hor Madagaskaru a nalézá se zde druhý nejvyšší vrchol ostrova. I když tento národní park navštíví kvůli obtížnějšímu přístupu ročně jen asi 3000 turistů, najdeme tu udržované stezky a dobrou turistickou infrastrukturou. Díky velkému výškovému rozpětí je to i jedna z biologicky nejrozmanitějších oblastí na ostrově.

V poslední části zájezdu pojedeme přes polopoušť – se zastávkou v NP Isalo, což je jeden z nejnádhernějších ekoregionů na celém Madagaskaru, až k Indickému oceánu. Zde pak budeme mít možnost šnorchlovat či potápět se na pátém nejdelším korálovém útesu světa, vydat se za pozorováním velryb či jen tak lenošit na plážích.

Program

1.–2. den

Letecky Vídeň–Madagaskar (letiště v Antananarivu); transfer do hotelu a odpočinek po dlouhé cestě.

3. den

Dopoledne přesun (cca 4 h) do Antsirabe (1500 m n.m.); sestavení kol, oběd a vyjížďka k sopečným jezerům Andraikiba a Tritriva – cestou rýžová pole, zeleninová políčka a sady s exotickým ovocem (30 km).

4. den

Makadamovou cestou s minimálním provozem míříme na jih do Ambositry: projíždíme venkovskou krajinou, pro niž jsou typická rýžová pole, borovicové lesy, ovocné sady, zeleninové plantáže a pastviny s dobytkem plemena zebu – cestou navštívíme několik vesnic s pestrobarevnými prodejními stánky (95 km – lze se popovézt / asfalt).

5. den

Ráno návštěva řezbářské dílny etnika Zafimaniry , jehož tradiční zpracování dřeva bylo v r. 2008 zařazeno na Seznam nehmotného dědictví UNESCO; busem do sedla (1700 m) a dále na kole přes městečko Ialatsara – krajinou monumentálních žulových skal – až do Ranomafany (65 km / asfalt, šotolina).

6. den

Celodenní návštěva NP Ranomafana, který je od r. 2007 spolu s pěti dalšími tropickými deštnými lesy Madagaskaru součástí Světového dědictví UNESCO (pod názvem „deštné lesy Atsinanana “): biodiverzita zdejšího lesa je obrovská – např. jen žab zde najdeme přes 120 druhů; žije zde kriticky ohrožený lemur zlatý, který byl objeven až r. 1986; dále tu jsou k vidění sifaka diadémová, chameleoni, gekoni, ptáci; součástí parku je malebná řeka Namorona s mnoha vodopády.

7. den

Na kole deštným pralesem přes městečko Ambanja až do centra čajových plantáží Sahambavy – návštěva továrny na výrobu čaje s ochutnávkou (44 km).

8. den

Na kole opuštěnou krajinou žulových hor s výhledy do hlubokých údolí; zastávka ve městě Fianarantsoa – bývalém duchovním centru země (51–85 km).

9. den

Ráno návštěva dílničky s tradiční výrobou papíru v Antaimoro; procházka malou rezervací  Anja Park s hojným výskytem lemura kata (nejhravější druh lemura); na kole krajinou, která se postupně mění – ubývá rýžových polí a zelených oblastí a přibývá suché savany se sytě červenou půdou; ubytování na dvě noci v Tsaranoro (54 km).

10. den

Pěší túra v údolí Tsaranoro s cílem vystoupit na horu "Chameleon" (1600 m), odkud se otevírá překrásný výhled na široké okolí; alternativně cyklistika v okolí.

11. den

Opouštíme centrální vysočinu a vjíždíme do polopouštní krajiny jižního Madagaskaru, již dominují široké stepi a pitoreskní skalní formace (85 km).

12. den

Celodenní návštěva NP Isalo – jeden z nejkrásnějších přírodních parků na Madagaskaru: hornatý terén, jeskyně, hluboké rokle, divoké říčky a zelené oázy, vše utvořené erozí v písečných skalách; možnost koupání v chladivých tůních, pozorování divokých zvířat (žije zde 7 druhů lemurů a 82 druhů ptáků), výhledy na divukrásnou krajinu (0–40 km).

13. den

Po snídani přejezd mikrobusem do Toliary a závěrečná cyklistická etapa podél pobřeží přes rybářské osady Ifaty a Madiorano až do Ambolimailaka – cestou baobaby, hrobky kmene Mahafaly (55 km).

14. den

Volný den u moře v oblasti Ambolimailaka: možnost šnorchlování či potápění na pátém nejdelším korálovém útesu světa, jenž se táhne v délce 450 km podél jihozápadního pobřeží; faktultativně výlet za pozorováním velryb či relax na pláži a poslední nákupy suvenýrů.

15.–16. den

Letecký návrat: Toliara–Antananarivo–Vídeň.

Podmínky