ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Úžasná západní Austrálie

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
5. 4. – 24. 4. 202420 dní51922410

Na co se můžete těšit?

  • Unikátní příroda, odlehlá místa, nejhezčí národní parky
  • Nepoznané kouty Austrálie, minimum turistů
  • Návštěva vinařství a ochutnávky vín
  • Koupání na krásných plážích v průběhu celého zájezdu
  • Malá skupinka do 8 osob

Popis

Austrálie, jak ji neznáte! Vydejte se s námi do nádherné západní Austrálie – na zájezd po přírodních krásách západního pobřeží a překrásných národních parcích ve vnitrozemí, nikoliv jen po nejvykřičenějších turistických místech Austrálie. Nepotkáte zde žádné davy lidí, naopak se jedná o nejpřírodnější zájezd v naší nabídce, kde přelidněná města vystřídají národní parky.

Podíváme se spolu na nádherné bílé pláže regionu Margaret River, nakoukneme do místních vinic, zavítáme na pláže s delfíny, dále na korálový útes Ningaloo Reef, kde si můžete dopřát šnorchlování s mantami nebo velrybím žralokem, a získat tak jedinečné životní zážitky! Pokračovat budeme přes jeden z nejhezčích NP Austrálie – park Karijini, plný soutěsek a úžasných kaňonů a vodopádů, až do vyhlášeného městečka Broome s jeho známou Cable Beach, kde zažijete nezapomenutelný západ slunce... Vskutku neobyčejný zájezd pro opravdové fajnšmekry a cestovatele!

Program

1.–2. den

Let na trase Praha (Vídeň) – Perth: přílet 2. den večer a transfer do hotelu v Perthu.

3. den

Perth – Margaret River (270 km): poklidné dopoledne po dlouhé cestě (průvodce mezitím vyzvedne auto – minibus) a následná jízda na jih, do vyhlášené oblasti plné vinic a krásných pláží – Margaret River, cestou zastávky. Ubytování v hotelu 3–3,5* u pláže – podél celého pobřeží můžete při troše štěstí vidět z pláže rejnoky, delfíny, želvy a další mořské a přímořské živočišné druhy.

4. den

Margaret River a okolí: průzkum oblasti a krásného pobřeží – výlety kolem majáku, výhledy, úžasné "rock pools" a koupání v nich, návštěva krásných pláží v okolí a koupání nebo procházky; možnost první ochutnávky vína. Nocleh v oblasti Margaret River, poblíž pláže.

5. den

Margaret River vinice:exkurze do místních oceněných vinic s unikátní atmosférou – čekají vás skvělá vína v krásném prostředí, zahlédnout můžete klokany a místní přírodu, ochutnávky vín a případně další výlety v okolí. Nocleh opět v oblasti Margaret River.

6. den

Margaret River – Pinnacles – Cervantes (490 km): ráno vyrážíme na cestu po pobřeží – na sever až do oblasti Pinnacles, kde budeme odpoledne či při západu slunce pozorovat vyhlášené skalní jehly Pinnacles a duny bílého písku. Nocleh v oblasti, motel.

7. den

Cervantes – Kalbarri NP (380 km): pohodová cesta po západním pobřeží – se zastávkou u unikátního růžového jezera – až k národnímu parku Kalbarri, kde bude příležitost k procházce v přírodě – krásný výlet až k vyhlášenému „oknu“ do národního parku. Nocleh v oblasti, motel.

8. den

Kalbarri – Monkey Mia (400 km): cesta s pěknými zastávkami a vyhlídkami v této pusté, ale zajímavé krajině – např. zastávka na Shell Beach, která je celá z miliónů malinkých mušliček; cíl cesty je vyhlášená Monkey Mia, kde se můžete každé ráno (i přes den) na pláži potkat s divokými delfíny, běžně tu lze také ve vodě spatřit velké rejnoky aj. Nocleh v rezortu Monkey Mia.

9. den

Monkey Mia: dopoledne jsou na programu delfíni, poté koupání a šnorchlování – delfíni připlouvají i během dne a pak zažijete krásné momenty, kdy se o vás ve vodě otírají, prostě divoká příroda na dosah ruky; odpoledne můžete lenošit na pláži nebo vyrazit na výlet lodí podél pobřeží. Nocleh v Monkey Mia Resort.

10. den

Monkey Mia – Exmouth (690 km): celodenní přesun ke krásnému korálovému útesu Ningaloo Reef s občasnými zastávkami a vyhlídkami. Nocleh v motelu/hotelu v Exmouthu.

11. den

Exmouth – Ningaloo Reef: fakultativní celodenní výlet (s obědem) za jedinečným zážitkem, a to šnorchlování s velrybím žralokem! Tato monstrózní a klidná ryba je největší rybou světa, a vy se k ní zde můžete dostat na vzdálenost pouhé 3 metry!

Alternativně nabídneme i jiný výlet, nebo můžete mít volný den, ale doporučujeme nenechat si tento zážitek ujít. Nocleh v motelu/hotelu v Exmouth.

12. den

Exmouth – pláže: volný den s fakultativními možnostmi šnorchlování, potápění a dalších výletů na moře. Objednat si můžete výlet za mantami. Navštivíte místní pláže, z nichž lze šnorchlovat přímo na korálový útes Ningaloo, kde můžete vidět žraloky, želvy, mořské krávy, delfíny a další. Fakultativně nabízíme i výlet do vnitrozemí za přírodními krásami a klokany. Nocleh v Exmouth.

13. den

Exmouth – Karijini NP (600 km): celodenní přejezd k nádhernému národnímu parku Karijini. Ubytování v unikátním rezortu Eco Retreat Karijini přímo v národním parku – spaní v luxusních „stanech“ s výhledem do místní přírody, plné úžasných kaňonů jen pár minut od vás.

14. den

Karijini NP: celý den v úžasném národním parku, jednom z nejhezčích v Austrálii – rudé hluboké kaňony, vodopády a jezírka jsou jako stvořené pro skvělou zábavu a trekování, možnost výletů všech obtížností, koupání v jezírkách i vodopádech... Nocleh opět v rezortu v národním parku – jedinečný zážitek sám o sobě.

15. den

Karijini NP – Port Hedland (400 km): dopoledne další část nádherného parku – koupání v jezírkách a další skvělé výlety; po obědě cesta do dalšího města Port Hedland na břehu oceánu. Nocleh v motelu-hotelu.

16. den

Port Hedland – Broome (600 km): přejezd podél pobřeží do městečka známého svou atmosférou a plážemi. Nocleh v Broome nedaleko vyhlášené pláže Cable Beach.

17.den

Broome – Cable Beach: celodenní relax na pláži Cable Beach, nebo prohlídka okolí Broome – doporučíme navštívit vyhlášené pláže s bílým pískem nebo pobřeží s oranžovými skalami. Nocleh v Broome, hotel.

Fakultativně nabízíme nezapomenutelný vyhlídkový let k horizontálním vodopádům – s přístáním v národním parku, koupáním a obědem.

18.–19. den

Broome – Perth: transfer na letiště, odpoledne místní let do Perthu a večer návazný mezinárodní let domů (přílet 19. den).

Podmínky