Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Madeira

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
11. 4. – 21. 4. 201811 dní33 800 Kč22050814

Prodloužená varianta

Poslední volné místo!

 

11. 4. – 21. 4. 201811 dní33 800 Kč22050810

Prodloužená varianta

Poslední volné místo!

 

22. 4. – 29. 4. 20188 dní29 400 Kč22050815

Poslední volné místo!

22. 4. – 29. 4. 20188 dní29 400 Kč22050811

Aktuálně plno!

29. 4. – 6. 5. 20188 dní29 400 Kč22050812

Aktuálně plno!

10. 10. – 20. 10. 201811 dní-4%30 528 Kč31 800 Kč22050813

Popis

Madeira, sopečný ostrov v Atlantiku, se proslavil nejen pestrou přírodou, skvělým vínem a přátelskou atmosférou, ale v poslední době zejména ideálními podmínkami pro pěší turistiku podél zavodňovacích kanálů, tzv. levád. Ty se vinou po strmých úbočích, odvážnými mosty překonávají skalní soutěsky a v tunelech přivádějí vodu ze srážkově bohatého severu na slunný zemědělský jih. Souhrnná délka levád přesahuje 2000 km (z toho 40 km v tunelech) a délka upravovaných turistických cest podél nich neustále roste. Východiskem našeho pobytu bude Funchal, hlavní město ostrova. Odsud budeme mikrobusem vyrážet na jednodenní výlety, během kterých poznáme opravdu celý ostrov v jeho bohatosti a kráse.

Na co se můžete těšit?

 • Subtropický ráj v Atlantiku
 • Nenáročná turistika podél zavlažovacích kanálů
 • Neopakovatelné výhledy na horské scenerie
 • Aktivní pobyt s ubytováním v hotelu ***
 • Možnost výběru 8 či 11denní varianty
 • Madeira získala prestižní ocenění "Nejlepší světová ostrovní destinace" pro rok 2015

Program

 • 1. den

  Letecky Praha – Funchal.

 • 2. den

  Ponta de São Lorenço - výlet na romantické útesy v nejvýchodnějším cípu ostrova; dle počasí koupání na pláži Prainha, nebo návštěva Cannicalu.

 • 3. den

  Cesta do vnitrozemí ostrova, na náhorní plošinu Encumeada - divukrásnou scenerií podle levád k vodopádu Risco a jezeru Pětadvaceti pramenů. Prohlídka malebného městečka Porto Moniz v severozápadním cípu ostrova, bizarní skaliska v moři, možnost koupání v lávových bazénech, nebo návštěva mořského akvária.

 • 4. den

  Funchal - slavný květinový a rybí trh v tržnici Mercado dos Lavradores, ochutnávka madeirského vína, městská botanická zahrada a známý „montský tobogan“ - sjezd strmými ulicemi města na dřevěných saních.

 • 5. den

  Pico Ruivo (1861 m) - nenáročný přechod centrálními partiemi ostrova včetně nejvyšší hory ostrova; dechberoucí výhledy na dramatickou velehorskou krajinu; při zpáteční cestě zastávka ve vesnici Santana - skanzen Casas del Colmos.

 • 6. den

  Caldeirão Verde - vycházka podél levády hlubokým vavřínovým lesem, výhledy na malebné severní pobřeží ostrova; pro zdatnější možnost pokračování skrz několik tunelů do Caldeirão Inferno; při zpáteční cestě možnost návštěvy vulkanických jeskyní v São Vicente.

 • 7. den

  Fakultativní programy - výlet „Kolumbovou“ plachetnicí Santa Maria, při troše štěstí pozorování delfínů; plavba na 60 km vzdálený ostrov Porto Santo; výlet na nejvyšší útes v Evropě Cabo Girão; pro nenasytné další výlet podél levád.

 • 8. den

  Časně ráno odlet do Prahy. / Prodloužená varianta: vyhlídka Balcoes a nenáročná Levada Furado z Ribeiro Frio do Portely.

 • 9. den

  Pěší výlet starou obchodní stezkou po pobřežních útesech z Machica do Porto da Cruz, cestou nádherné výhledy na moře.

 • 10. den

  Levada Janela - dobrodružná stezka vedoucí údolím ze samého nitra ostrova až na severní pobřeží, do městečka Porto Moniz.

 • 11. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:
průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Funchal–Praha, doprava pronajatými mikrobusy, 7x/10x hotel *** se snídaní, informační materiály.
Fakultativní služby:
plavba "Kolumbovou" plachetnicí (30 EUR), tzv. montský tobogan (cca 15 EUR), tradiční madeirský večer (cca 22 EUR) aj.
Ubytování:

Ubytování v 3* hotelu Do Centro v centru hlavního města Funchal.

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný (termíny 2018). Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Klima:

Na Madeiře panuje celoročně stálé "jarní" počasí, avšak během dne může být velmi proměnlivé, zejména ve vyšších polohách vane často velmi silný vítr.

Poznámka:

Jednotlivé dny programu zařazujeme v různém pořadí, v závislosti na počasí.

Pořadatel:
CK Adventura
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.