Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Maroko – královská města, Sahara a Atlantik

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
17. 4. – 1. 5. 201915 dní-2%37 044 Kč37 800 Kč25405901
Základní cena -2%37 044 Kč37 800 KčFirst-minute sleva do 17. 12. 2018.
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj nepovinný6 500 Kč

Popis

Průřezový zájezd obsáhne bohatou historii Maroka od antiky přes příchod islámu až po současnost a zároveň nás provede mnoha mimořádnými přírodními lokalitami. Projedeme Maroko od Středního Atlasu přes Vysoký Atlas až na Saharu. Navštívíme královská města a opevněné kasby, setkáme se s exotickým islámským světem i s kulturou původních Berberů. Zanoříme se do súků, kde se dodnes tkají látky na ručních stavech jako před tisíci lety a kde kovotepci zdobí nádoby tradičními motivy. Prohlédneme si náhorní planiny, zasněžené hory i divoké kaňony a navštívíme berberské vesnice v horách. Projdeme se mezi cedry s pobíhajícími hejny makaků a pokocháme se neopakovatelnou krásou Sahary v písečných dunách a oázách.

Na co se můžete těšit?

 • Královská města Rabat , Meknés , Fés , Marrákeš
 • Antické i islámské památky
 • Cedrové lesy a berberské vesnice ve Středním Atlasu
 • Vysokohorská sedla a kaňony Vysokého Atlasu
 • Saharské duny

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha - Casablanca; Rabat: hradbou obehnaná medína s bohatým tržištěm, opevněná čtvrť s výhledem na ústí řeky Bou Regreg do Atlantiku, Andaluské zahrady, Hasanova věž, Chellah: ruiny starého římského města Sala Colonia a jeho nekropole, mausoleum Mohammeda V.; večer v královském městě Meknés.

 • 3. den

  Římské město Volubilis : největší antická památka Maroka; vyhlídka na Muláj Idrís, nejposvátnější místo Maroka; Meknés  - hradby a monumentální brány, mauzoleum zakladatele města, teologická kolej ze 14. století.

 • 4. den

  Fés - exkurze do středověku: prohlídka největší marocké medíny, súků, řemeslnických dílen, barvíren a obchodů, hra zvuků, vůní a barev, pastva pro všechny smysly; noc v horském městě Azrou.

 • 5. den

  Procházka cedrovými lesy obývanými makaky; berberské osady ve Středním Atlasu; mohutné prameny (vývěry) řeky Rbia.

 • 6. den

  Přes Vysoký Atlas a kaňonem řeky Zíz monumentálně zaříznutým mezi stolové hory; příjezd do pouště: naleziště zkamenělin hlavonožců a „pouštních růží“ na pláních Sahary, návštěva beduínů, vyjížďka terénními auty do pouště; večer pod nejvyššími dunami Maroka Erg Chebbi; fakultativně vyjížďka na velbloudech do písečných dun.

 • 7. den

  Historické městečko Rissani; brusírna fosilií; Ketary: podzemní chodby sloužící k zavlažování pouště z dob Římanů; procházka soutěskou Todra; geoligický útvar „mozek Země“.

 • 8. den

  Výhled na horská panoramata v soutěsce Dádes; průjezd „Údolím růží a tisíce kaseb (pevností)“, návštěva hliněné pevnosti Skoura; kasba Taourirt ve městě Ouarzazate.

 • 9. den

  Údolí Dráa a Zagora - řeka Dráá se postupně ztrácí v poušti a podél ní se vine 200 km dlouhá oáza s políčky a palmeriemi, lemovaná stolovými horami; pustý masiv Džebel Saghro.

 • 10. den

  Židovská čtvrť a tradiční šperkařská dílna ve městečku Amazraou; Tamegroute: „podzemní“ město bývalých otroků a významné poutní místo; keramická dílna.

 • 11. den

  Významný ksar (opevěná vesnice) Ait Benhaddou; přejezd Vysokého Atlasu vyhlídkovou horskou silnicí průsmykem Tizi-n-Tichka (2260 m) do Marrákeše, večer ve víru společenského dění na Jemaa el Fna neboli Náměstí mrtvých.

 • 12. den

  Marrákeš - prohlídka města s množstvím památek a s orientální atmosférou (zdobný palác Bahia, palác El-Badi z 16. století, zajímavé muzeum Dar Si Said, staribylá studentská kolej medresa Ben Youssefa, Koubba / hrobka Almorávidů), rozlehlé súky, řemeslnické čtvrtě, kejklíři, zaříkávači, ochutnávka marocké kuchyně.

 • 13. den

  Essaouira - dopoledne prohlídka portugalského opevnění na břehu Atlantiku a nákupy dárků v jednom z nejmalebnějších měst Maroka; odjezd podél oceánu dále na sever, podél pobřeží lemovaného ptačími hnízdišti, mokřady, plážemi, útesy, ústími řek tekoucích z Atlasu a rybářskými vesnicemi.

 • 14. - 15. den

  Al Džadída - staré portugalské město s působivou medínou; Casablanca a její slavná mešita Hassana II., procházka po městě architektonických skvostů z dob nadvlády Francouzů; letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK a místní průvodci, letenka vč. všech poplatků Praha–Casablanka–Praha, doprava minibusem, výlet do pouště terénními auty, 14x hotel se snídaní (2lůžkové pokoje s přílsušenstvím), informační materiály.

Minimální počet účastníků:

11.

Poznámka:

hotely převážně turistické střední kategorie s ohledem na možnosti v dané lokalitě, v pouštních oblastech rozkolísaná úroveň.

Mausoleum Mohammeda V. je od r. 2017 v renovaci. Je tedy možné, že renovace nebude do jara 2019 dokončena.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.