Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Kyrgyzstán – treking velehorami Ťan-šanu

Terskej Alatau a centrální Ťan-šan
turistické zájezdy★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování3 náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
4. 8. – 21. 8. 202118 dní-4%38 208 Kč39 800 Kč22216101
Základní cena -4%38 208 Kč39 800 KčFirst-minute sleva do 4.2.2021.
Služby za příplatek
10x polopenze a 1x snídaně Adventura Travel Food2 580 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Svět tradičních pastevců a jurt
  • Vysokohorské jezero Ala-köl
  • Jedinečné výhledy na sedmitisícové vrcholy
  • Koupání v jezeře Issyk-kul

Popis

Kyrgyzstán je země hor, unikátních jezer a příjemných obyvatel, kteří se dodnes velkou měrou živí polokočovným pastevectvím. Průměrná nadmořská výška Kyrgyzstánu je více než 3000 m a žádná země světa nemá dále k moři. To zde však nahrazuje obrovské bezodtoké a mírně slané jezero Issyk-kul s hladinou v nadmořské výšce 1608 m s hloubkou až 700 m. Jezero je ze severu i z jihu lemováno horskými masivy, které přináležejí k rozlehlému pohoří Ťan-šan, zasahujícímu do Kyrgyzstánu, Kazachstánu i Číny. Na jejich pomezí v nejvýchodnějším cípu Kyrgyzstánu leží těžce dostupné srdce Ťan-šanu, rozsáhlá ledovcová oblast se dvěma sedmitisícovými vrcholy – efektní pyramidou Chan Tengri (7010 m) a mohutně podsaditým Džengiš Čokusu = Pik Pobědy (7439 m). Milovníkům nedotčené horské přírody otevírá Kyrgyzstán opravdu mimořádně širokou náruč.

Tento zájezd je určen zdatnějším trekařům. V úvodní části zájezdu se vydáme na dva dny jižně od jezera Issyk-kul do nejkrásnější části malebného pohoří Terskej Alatau, které je jednou z nejzelenějších oblastí jinak převážně stepního Kyrgyzstánu. Hlavním cílem zde bude unikátní vysokohorské jezero Ala-köl ve výšce 3500 m a přilehlý vrchol s úchvatnými výhledy na ledovcový hlavní hřeben s pětitisícovými vrcholy. Túrami nalehko se zde připravíme a zaklimatizujeme na treking v centrálním Ťan-šanu, v nejodlehlejší východní výspě země, kam pronikne jen minimum turistů a kde se horské stepi zvedají do mohutných ledovcových hřbetů završených dvěma kyrgyzskými sedmitisícovkami. Už samotný přejezd tam a zpět terénním autem je vzrušujícím expedičním zážitkem – a což teprve úžasné výhledy z dosažených vrcholů! Nejprve vystoupíme během dvou dnů z předsunutého tábora postupně do sedla a druhý den na vrchol Ašutor, který leží na hranicích s Kazachstánem a je jedním z nejlepších vyhlídkových bodů na celou oblast a do všech tří zemí. Pak absolvujeme šestidenní treking přes sedlo Tjuz a přilehlý vrchol, kde se nám naskytne druhá příležitost skvělých panoramatických výhledů, následně sestoupíme do doliny Inylček, přejdeme čelo druhého nejdelšího ledovcového splazu světa (67 km délky) a po druhém břehu divoké řeky sestoupíme do míst, kde nás vyzvedne auto. Na závěr si oddechneme u jezera Issyk-kul a prohlédneme si hlavní město Biškek.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Biškek, přejezd severní trasou kolem Issyk-kulu do podhorského městečka Karakol.

3.–5. den

Pohoří Terskej Alatau – přesun terénním autem do dolinyKarakol (2500 m) a zahřívací túra výše dolinou s výhledem na nejvyšší Karakolský štít; druhý den následuje celodenní túra nalehko k jezeru Ala-köl (3520 m) a případně i na vyhlídkový vrchol nad jezerem (3900 m) s kruhovým výhledem na kompletní hlavní hřeben s řadou pětitisícových vrcholů; třetí den je rezervní a relaxační, opět terénním autem sjedeme dolů a prohlédneme si Karakol (tržiště, pravoslavný kostel, unikátní „čínská“ mešita, koupání v nedalekém Issyk-kulu). 

6. den

Přejezd terénním autem přes sedlo Turuk (3480 m) k hornímu toku řeky Sarydžaz (3250 m).

7.–8. den

Výstup do předsunutého tábora a dále nalehko na hraniční sedlo Ašutor (3933 m); druhý den výstup na vrchol Ašutor (4428 m), sestup do tábora a dále k autu. Auto zde čeká, takže si v něm odložíme depozit a proviant na následující dny, přejezd do Ečkilitaše.

9.–13. den

Treking centrálním Ťan-šanem – ze stepí kolem divoké řeky Sarydžaz přes sedlo Tjuz (4001 m) s bočním vrcholem (4240 m) do hlubokého údolí řeky Inylček (2800 m), zde přechod mohutného čela ledovce a pokračování po proudu řeky až do lovecké základny At Džajloo.

14. den

Túra nalehko z At Džajloo k horskému jezeru v krásném bočním údolí nebo rezervní den pro předchozí treking.

15. den

Přejezd terénním autem do Karakolu přes sedlo Čonašu (3822 m).

16.–17. den

Přejezd do Biškeku podél jižního pobřeží jezera Issyk-kul s procházkou v úžasně barevném kaňonu Skazka a s koupáním na nejkrásnějších plážích Issyk-kulu; druhý den prohlídka hlavního města Biškek

18. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky