ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Krásy východního Grónska

Oblast Tasiilaq – „Švýcarsko grónského pobřeží“
turistické zájezdy2 středně náročný program★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
2. 8. – 14. 8. 202413 dní15901403

AKTUÁLNĚ PLNO

Na co se můžete těšit?

  • Jednodenní pěší výlety a túry ze tří arktických stanových tábořišť
  • Tisícimetrové skalní věže a hluboké fjordy
  • Úchvatné pobřežní scenerie i inuitské osady
  • Polopenze v průběhu pobytu v Grónsku

Popis

Grónsko, největší ostrov světa, není jen nekonečnou zaledněnou pustinou, ale oplývá nesmírně pestrou a různorodou krajinou. Drsnou a fantastickou zemi tvoří prastaré skalní masivy obroušené masami ledu, mladší vysoká pohoří se závratnými skalními stěnami, členité pobřeží s fjordy, fotogenicky ozdobenými plovoucími úlomky ledovců, i barevná arktická tundra.

Nabízíme vám návštěvu jeho nejkrásnější oblasti, která leží na východním pobřeží nedaleko pod polárním kruhem. Díky ní získala země před více než tisíci lety svůj název Greenland, tedy "zelená země", a přezdívá se ji také "Švýcarsko grónského pobřeží", i když je nesrovnatelně liduprázdnější a divočejší. Díky specifickým podmínkám je zdejší klima příznivější a stabilnější než na lidnatějším západním pobřeží a místní obyvatelé, roztroušení do několika malých osad, se zde dodnes živí tradičním lovem.

V průběhu našeho turisticko zájezdu v oblasti fjordu Ammassalik a Sermilik navštívíme postupně nejatraktivnější lokality celé oblasti. Mezi jednotlivými místy se budeme přesouvat rybářskými čluny s licencí pro přepravu návštěvníků. Už během plavby si budeme moci vychutnat krásy zdejšího členitého pobřeží a nejkrásnější rozhledy si užijeme během pěších výletů a túr překrásnou panenskou přírodou. Také postupně navštívíme čtyři eskymácké osady v čele s Tasiilaqem, kde se nachází známé etnografické muzeum s expozicí tradičních plavidel.

Nocovat budeme v zapůjčených stanech na předem vytipovaných přírodních tábořištích, které postupně postavíme na třech různých místech přímo na pobřeží. Během pobytu v přírodě bude průvodce organizovat společnou přípravu snídaní a večeří z dovezených potravin. Závěrečné dvě noci v Tasiilaqu strávíme v hostelu.

Program

1. den

Letecky Praha–Keflavík a večerní přelet do Kulusuku v Grónsku; přesun člunem fjordem Ammassalik do prvního arktického tábořiště v zátoce Sermiligaq.

2.–3. den

Pěší výlety k pobřeží fjordu Ammassalik a podél říčky s nádhernými vodopády do vnitrozemí a k ledovcovému jezeru.

4.–6. den

Přesun fjordem Sermiligaag do druhého tábořiště v oblasti ledovců Knud Rassmusen a Karaale. Cestou zastávka v inuitské osadě Kuumiit. Dva pěší výlety v bezprostřední blízkosti nádherných ledovcových splazů ledovců Karaale a Knud Rasmussen s výhledy na fjordy a zaledněné horské masivy.

7.–9. den

Plavba do tábořiště na pobřeží fjordu Sermilik s mimořádnou koncentrací plovoucích ker, cestou odbočení k čelu ledovce Knud Rassmusen, návštěva komunity Tinitequilaq a případně prohlídka bývalé americké letecké základny z 2. sv války v Ikateq; pěší výlety s neuvěřitelnými výhledy na úchvatné scenerie a mohutné ledovcové splazy kontinentálního grónského ledovce, které stékají do fjordu rychlostí více jak 10 kilometrů ledu ročně a patří tak mezi nejproduktivnější ledovcové splazy na světě!

10.–11. den

Přesun lodí do Tasiilaqu; prohlídka malebného městečka, návštěva etnografického muzea i tradiční výrobny ručně vyřezávaných amuletů, tzv. tupilaqů; vycházka do Květinového údolí s mnoha jezery s možností koupání; ubytování ve stylové chatě.

12.–13. den

Návrat lodí do Kulusuku a odlet na Island; druhý den ráno letecky zpět do Prahy.

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU