ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Krásy východního Grónska

poznávací zájezdyturistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
4. 8. – 16. 8. 202213 dní79 800 Kč16901202

AKTUÁLNĚ PLNO - Termín a cena jsou předběžné a budou upraveny podle dostupných letových řádů.

Základní cena 79 800 Kč
15. 8. – 27. 8. 202213 dní79 800 Kč24021201

AKTUÁLNĚ PLNO - Termín a cena jsou předběžné a budou upraveny podle dostupných letových řádů.

Na co se můžete těšit?

  • Oblast Tasiilaq - „Švýcarsko grónského pobřeží“
  • Tisícimetrové skalní věže a hluboké fjordy
  • Úchvatné pobřežní scenerie, eskymácké osady
  • Jednodenní výlety ze tří arktických stanových kempů
  • Polopenze při pobytu v přírodě

Popis

Grónsko, největší ostrov světa, není jen nekonečnou zaledněnou pustinou, ale oplývá nesmírně pestrou a různorodou krajinou. Drsnou a fantastickou zemi tvoří prastaré skalní masivy obroušené masami ledu, mladší vysoká pohoří se závratnými skalními stěnami, členité pobřeží s fjordy, fotogenicky ozdobenými plovoucími úlomky ledovců, i barevná arktická tundra.
Nabízíme vám návštěvu jeho nejkrásnější oblasti, která leží na východním pobřeží nedaleko pod polárním kruhem. Díky ní získala země před více než tisíci lety svůj název Greenland, tedy "zelená země", a přezdívá se ji také "Švýcarsko grónského pobřeží", i když je nesrovnatelně liduprázdnější a divočejší. Díky specifickým podmínkám je zdejší klima příznivější a stabilnější než na lidnatějším západním pobřeží a místní obyvatelé, roztroušení do několika malých osad, se zde dodnes živí tradičním lovem.

V průběhu našeho turisticko-poznávacího zájezdu v oblasti fjordu Ammassalik navštívíme postupně nejatraktivnější lokality celé oblasti. Mezi jednotlivými místy se budeme přesouvat rybářskými čluny s licencí pro přepravu návštěvníků. Už během plavby si budeme moci vychutnat krásy zdejšího členitého pobřeží a nejkrásnější rozhledy si užijeme během nenáročných pěších výletů překrásnou panenskou přírodou. Také postupně navštívíme čtyři eskymácké osady v čele s Tasiilaqem, kde se nachází známé etnografické muzeum s expozicí tradičních plavidel – umiaku a kajaku. Nocovat budeme ve stanových kempech, které postupně postavíme na třech různých místech přímo na pobřeží. Během pobytu v přírodě bude vedoucí organizovat společnou přípravu snídaní a večeří z dovezených potravin. Závěrečné dvě noci v Tasiilaqu strávíme v hostelu, případně v domě místních přátel.

 Vaše ohlasy:

"Dobrý den, dneska jsme se vrátili ze zájezdu Za krásami východního Grónska a ráda bych Vám ještě "zatepla" poděkovala za naprosto úžasný pobyt. Jsem člověk, který si zjišťuje informace o destinaci s předstihem, takže jsem si myslela, že jsem relativně připravená a že vím, co plus mínus očekávat, ale realita mi naprosto vyrazila dech. Východní Grónsko je naprosto úchvatná oblast a nedá se moc popsat, musí se prostě zažít (příroda, lidé, prostě genius loci). Co lze ale na zájezdu bezpochybně vypíchnout je jeho celá koncepce, která se samozřejmě přizpůsobuje aktuálním podmínkám. Vše bylo parádně připravené, "poskládané", resp. gradující... V osobě Martina jsme získali člověka - parťáka, který nám danou oblast přiblížil naprosto nevšední cestou, včetně čtení grónských pohádek na dobrou noc :-). Moc díky všem za tuhle super synchronizaci a Vám osobně, kromě předešlého, i za nadstandardní konzultaci při plánování výletu po Reykjanesu. Moooc díky a mějte se krásně."

Linda, 2019

Reference na zájezdy a plné znění výše zmíněné pochvaly naleznete zde.

Program

1. - 2. den

Letecky Praha - Keflavík; Reykjavík, prohlídka příjemného hlavního města, katedrála, přístav, koupání v termálních lázních.

3. den

Letecky Reykjavík - Kulusuk, přesun lodí do prvního arktického kempu v překrásném fjordu Sermiligaq, cestou zastávka v inuitské osadě Kuumiit.

4. - 5. den

Pěší výlety v bezprostřední blízkost nádherných ledovcových splazů Karale a Knud Rasmussen, výhledy na fjordy a zaledněné dvoutisícové masivy.

6. - 7. den

Přesun do druhého arktického kempu v nitru zrcadlového fjordu Tasiilaq, pěší výlet údolím říčky Tasiilaq Kuas s možností rybolovu.

8. den

Plavba centrálním fjordem Ammassalik s možností pozorování kytovců, dále tisíc metrů hlubokým fjordem Ikasartivaq do inuitské osady Tiniteqilaq. Následně proplutí ledovým fjordem Sermilik s mimořádnou koncentrací plovoucích ker. Nocleh ve třetím arktickém kempu na pobřeží fjordu Johan Peterson.

9. den

Pěší výlet s neuvěřitelnými výhledy na úchvatné scenerie a mohutné ledovcové splazy kontinentálního grónského ledovce, které stékají do fjordu rychlostí více jak 10 kilometrů ledu ročně a patří tak mezi nejproduktivnější ledovcové splazy na světě!

10. - 11. den

Přesun lodí do Tasiilaqu - návštěva etnografického muzea i tradiční výrobny ručně vyřezávaných amuletů, tzv. tupilaqů, kratší vycházka k vyhlídce na oceán posetý množstvím gigantických plovoucích ker.

12. - 13. den

Návrat lodí do Kulusuku a odlet na Island; letecky zpět do Prahy.

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU