ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Užijte si evropskou exotiku s Adventurou

Užijte si evropskou exotiku s Adventurou

12. říjen 2022

Užijte si evropskou "exotiku" s Adventurou
Vážení přátelé, cestovatelé!

Právě končící sezona evropských cest nám říká, že je ten nejvyšší čas plánovat cesty další 😉. Díky vašemu letošnímu zájmu i pozitivním ohlasům jsme mohli rozšířit náš seriál poznávacích a turisticko-poznávacích „výletů“, s nímž před vás nyní předstupujeme. Naše mikrobusy budou v příštím roce křižovat doslova celou kontinentální Evropu i všechny významnější středomořské a atlantické ostrovy. Společné pro tyto zájezdy bude: letecká doprava, příjemné cestování v malé skupině i pohodlné ubytování, obvykle ve tříhvězdičkovém standardu, a v neposlední řadě i objevování utajených, neřkuli exotických míst.

Náš domovský kontinent je opravdu více než pestrý, pojeďte jej prozkoumat s námi! Těšíme se na vás!


Miloš Podpěra
vedoucí týmu poznávacích zájezdů Adventura Travel

 
Pyrenejský poloostrov
Zde se můžete těšit na nejvíce novinek. Kromě oblíbené Andalusie ve dvou podobách (poznávací i s lehkou turistikou) chystáme putování přes tři mysy až na konec světa a prohlédneme si Portugalsko od jihu k severu. Další nové cesty na vás čekají v zeleném Španělsku a v nejbližší době dokončíme i zájezd s náročnou turistikou v Pyrenejích.
 
 
Itálie a ostrovy Středomoří
Tradiční poznávací zájezdové hity na Sicílii, Sardinii a Korsiku doplní naše nová cesta po sopkách jižní Itálie, během níž navštívíme i Liparské ostrovy, a také putování pěšími stezkami Toskánska a malebného pobřeží Cinque Terre. V blízké době se též můžete těšit na turistickou variantu Korsiky a nesmíme zapomenout na mírně odlehlé, ale velmi zajímavé souostroví Malta a Gozo.
 
 
Balkánský poloostrov
Podobně jako v letošním roce i zde budete mít na vybranou mezi různými variacemi cest po malých balkánských zemích (Bosna a Černá Hora; Bosna, Srbsko, Kosovo a Severní Makedonie; turistika v Severní Makedonii). Obnovenou novinkou v letecké podobě je potom pěkná kombinace méně navštěvovaných míst na pomezí Severní Makedonie, Albánie a Řecka.
 
 
Řecké (polo)ostrovy
Klasickým zájezdem můžeme nazvat toulavý okruh po Peloponésu, stejně jako poznávací cestu po Krétě – náš nejúspěšnější mikrobusový zájezd posledních dvou let. Na tento bájný ostrov se mohou nyní nově těšit i zdatnější pěší turisté. Náš nejstarší zájezd v této oblasti míří na Kyklady, považované za evropský Karibik. A konečně nesmíme opomenout naše putování po řecké i turecké části ostrova Kypr.
 
 
Pobaltí a Skandinávie
K tradičnímu a oblíbenému zájezdu mířícímu do Pobaltí na počátku léta nyní přidáváme několik zcela nových ryze skandinávských cest. Metropole severu a souostroví Ålandy nás z Estonska přenesou přes Finsko do Švédska; na jihozápadě Norska si projdeme nejkrásnější horské túry; a posledním z trojlístku novinek je putování malebným trojmezím Norska, Švédska a Dánska.
 
 
Atlantické ostrovy
Na Britské ostrovy se vydávají dvě naše tradiční cesty za poznáním i turistikou (Skotsko a Orkneje, Skotsko – ostrov Skye). Ke stálicím v naší nabídce patří oblast portugalských atlantických souostroví „věčného jara“. I v příštím roce je budete moci navštívit jako pěší turisté či návštěvníci toužící po poznání (Madeira; Madeira-Porto Santo-Lisabon; Azory s turistikou). A pokud se vám na posledně jmenovaných ostrovech líbilo, chystáme pro vás Azory II s výstupem na nejvyšší horu Portugalska! Závěrem zmiňme ještě Kanárské ostrovy – Tenerife, La Palma a La Gomera.