ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Užijte si s námi opět zimní dobrodružství a splňte si své lyžařské sny!

Užijte si s námi opět zimní dobrodružství a splňte si své lyžařské sny!

21. září 2021

Užijte si s námi opět zimní dobrodružství
a splňte si své lyžařské sny!
Vážení přátelé, lyžaři, turisté, cyklisté – zkrátka sportovci,

nevím jak vy, ale já ve snu slyším to krásné jemné ticho, kdy na sebe lehce dopadají vločky sněhu a horskou krajinu tak postupně mění v lyžařský ráj. Za zavřenými víčky vidím sněhem pokrytý les i horské štíty. To jemné ticho najednou přeruší zvuk rázně říznutého obloučku a ať už se zařízne do upraveného manšestru či duchny čerstvého prašanu, já tento zvuk prostě miluji.

Přátelé, já pevně věřím, že o následující lyžařské sezoně již nebudeme muset jen snít, ale že ji prožijeme opět naplno. Věřím, že se již brzy potkáme na horské chatě či rodinném penzionu, a budeme si vyprávět, promítat a především lyžovat. A jaká bude naše lyžařská a skialpová nabídka se můžete přesvědčit o pár řádků níže.

Na svah i do stopy se na vás těší


Petr “Pedro“ Novotný s realizačním týmem CK Adventura

Lyžařská sezona 2022 s Adventurou začíná už v prosinci!
Těsně před Vánočními svátky se s námi můžete vydat za první lyžovačkou do rakouského Amadé a Silvestrovské oslavy si následně užít v exotické Gruzii v rozlehlém lyžařském středisku Gudauri. Připijeme si společně na úspěšný nový rok vínem z Kachetie, kde se nachází nejstarší vinice na celé planetě?
Na sjezdovky se společenským rozměrem
Kromě našich klasických prodloužených víkendů do rakouského Amadé spojených s návštěvou akvaparku a večerními cestovatelskými přednáškami se s námi můžete podívat i do lyžařských středisek o kousek dál – na Kavkaz do Gruzie, na Ťan-Šan do Kazachstánu či na svahy téměř čtyřtisícového vulkánu do turecké Kappadokie. Součástí týdenních exotických lyžařských zájezdů je vždy poznání místní kultury i návštěva přírodních či kulturních skvostů v jejich bezprostředním okolí.
Skialpové kurzy – naučte se s námi na skialpech bezpečně!
Loňská lyžařská sezona, kdy zůstala většina lyžařských areálů po celou zimu uzavřena, pomohla paradoxně moderní lyžařské disciplíně – skialpinismu. Stoupací pásy nahradily stojící lanovky a specializované skialpové obchody brzy zely prázdnotou. Pro ty z vás, kteří byste se na skialpech chtěli vydat přeci jen dál do hor nabízíme sérii kurzů pro začátečníky a akcí pro mírně pokročilé. Vyzkoušejte s námi svoje první skialpové krůčky a pod vedením zkušeného horského vůdce propadněte tomuto modernímu způsobu lyžování.
Skialpové výstupy i horské přechody pro pokročilé
Zkuste s námi zdolat během prodlouženého víkendu legendární Piz Buin nebo třítisícovky na Stubaii. Oblast rakouského Ötztalu nabízí naopak fantastický skialpový přechod a k němu jsme do nabídky letos zařadili i překrásný přechod – Silvretta Haute Route. Vychutnejte si, jak krásné může být lyžování modřínovým lesem nebo dotek třítisícového vrcholu na vlastní kůži. Pozor! Některé termíny jsou již zcela vyprodané.
Splňte si své skialpové sny!
Chcete-li si jednou za čas dopřát opravdu mimořádný zážitek a splnit si své lyžařské sny, jste u nás na správné adrese. Vydejme se spolu do daleko za polární kruh do odlehlé divočiny a překrásných hor švédského Laponska. Vyzkoušejte si s námi v gruzínské Svanetii nekonečný prašan na svazích Velkého Kavkazu nebo poměřte své síly během nejkrásnější přechodu rakouských Alp na horské trase Hoch Tirol.
Pro inspiraci i pro radost si můžete prohlédnout krátký skialpový film z gruzínské Svanetie.
Podívám se