ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Za poznáním a nenáročnou turistikou do Asie

Za poznáním a nenáročnou turistikou do Asie

20. červenec 2022

Za poznáním a nenáročnou turistikou do Asie
Vážení přátelé, cestovatelé!

Dovolte mi pozvat vás do Asie. Na největší a kulturně nejbohatší kontinent, kam mají naše detailní cesty dlouhou a bohatou tradici. Pojeďte se s námi podívat na místa, kde se vyvíjely nejstarší kultury světa. Shlédnete starověká velkoměsta vyrvaná džungli, stavební skvosty, jež vznikly kolem nejstarší obchodní stezky světa, i vrcholy těch nejvyšších velehor. Anebo se ponoříte do nejkrásnějších podmořských zahrad.

V asijských zájezdech tohoto podzimu navazujeme na to nejlepší z dvacetileté historie specializovaných poznávacích zájezdů cestovní kanceláře China Tours. S řadou jejích oblíbených a zkušených odborných průvodců se samozřejmě setkáte i na našich obnovených cestách. Stejně jako vám i jim milovaná Asie scházela a těší se, že se tam společně s vámi opět vypraví.

Přeji vám mnoho hezkých chvil při vybírání vaší vysněné cesty a jménem celého týmu se těším na shledanou s vámi!Za celý kolektiv CK Adventura
Miloš Podpěra
vedoucí týmu Adventura Travel

Hedvábnými stezkami
Hedvábné stezky tvořily ve starověku systém obchodních tras, kudy proudilo vzácné cizokrajné zboží z Číny, Indie a dalších exotických zemí do Středomoří a dále do Evropy. V Uzbekistánu se sbíhalo několik větví z východu, a tak zde dodnes můžeme obdivovat výstavní města. Na další cestě směřující na západ se vydáme Za tajemstvím Persie, kde kromě památek obávané starověké říše poodkryjeme i mýty zahalenou tvář moderního Íránu. Téměř na konci hedvábné stezky se pak nachází Petra, architektonická báseň vytesaná do růžových pískovců, kterou můžete navštívit v Jordánsku.
 
 
Indie a Nepál
Indický subkontinent patří mezi nejbarevnější a nejvoňavější místa světa. A tím nejpestřejším regionem Indie není nic jiného než Pohádkový Rádžasthán. Pěkný přehled o historii i přírodě dostaneme na cestě do Indie a Nepálu, kde samozřejmě nechybí legendární Tádž Mahal. S vysokohorským Nepálem je zase spojena pěší turistika. Na poznávacích zájezdech Nepál - země bohů a hor a Krásy Nepálu si ji dopřejeme v lehčí formě na kratších výletech, jež zahrnují i dech beroucí vyhlídky na masiv Himálaje.
 
 
Jihovýchodní Asie
Region plný legendárních kultur je kromě úchvatných historických památek také rájem bujné tropické přírody a nádherných pláží. Všeho si dosyta užijeme na našich tradičních a oblíbených akcích (Thajsko, Laos, Kambodža, Thajsko a Kambodža všemi smysly, Vietnam a Kambodža, Vietnam - velká cesta). Vybrat si mezi nimi není jednoduché, protože každý zájezd má své zajímavosti i specifika, ale vy to určitě zvládnete 😉!
 
 
Tropické ráje Indického oceánu
Listopad je prý v našich zeměpisných šířkách ten nejošklivější měsíc z roku. Pojďme s tím něco udělat! Přijměte pozvánku na některá místa obdařená nálepkou „tropické ráje“, a my vám slibujeme, že tak příjemný podzim jste ještě nezažili… V rámci putování po Rajských Andamanech poznáte i kulturní zajímavosti tohoto indického souostroví, při Toulkách po Maledivách si zase dosyta užijete fantastický podmořský svět a výlet na Seychely je pro změnu zpestřen nenáročnou pěší turistikou. Tak pěkný listopad!