Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Turecko – toulky Kappadokií

turistické zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
4. 5. – 12. 5. 20199 dní29 900 Kč48275910

AKTUÁLNĚ PLNO – základní program v Kappadokii

Základní cena 29 900 Kč
4. 5. – 15. 5. 201912 dní35 900 Kč48275911

AKTUÁLNĚ PLNO – program s prodloužením v Istanbulu

21. 9. – 29. 9. 20199 dní29 900 Kč48275912

základní program v Kappadokii

21. 9. – 2. 10. 201912 dní35 900 Kč48275913

program s prodloužením v Istanbulu

Na co se můžete těšit?

  • Pohodová pěší výprava Kappadokií
  • Kaňony, soutěsky a proslulé skalní útvary vulkanické krajiny
  • Skalní kostely, kláštery a pevnosti, podzemní města
  • Nalehko od městečka k městečku
  • Možnost prodloužení o Istanbul

Popis

Kappadokie: dva mohutné kužely třítisícových sopek vévodí vulkanické náhorní planině, v níž síly eroze vymodelovaly obrovské množství jedněch z nejpůsobivějších skalních útvarů světa. Soutěskami a údolími se skalními věžemi ohromujících tvarů je tu možné procházet týdny. 
Zrovna tak jako eroze se činili i lidé. Měkké vulkanické horniny se snadno opracovávají a země je tu provrtaná jako ementál. Skoro každé historické sídlo tu má svou podzemní část, známo je více než pětatřicet podzemních měst. V každém údolí jsou tu do skalních útvarů vykutané kostely a kláštery, jejich počet se ve středověku mohl blížit tisícovce, v řadě z nich se dochovaly krásné fresky. Kappadokie je jedním z nejvýznamějších center ranného křesťanství. Do skal se tu tesaly ale i obyčejné holubníky, stáje a samozřejmě lidská obydlí. 
V první části našich toulek Kappadokií navštívíme její odlehlejší oblasti a přejíždět mezi nimi budeme minibusem. V centrální Kappadokii nás čeká čtyřdenní trasa, kdy půjdeme od městečka k městečku údolími skalních věží, na které se podíváme i z ptačí perspektivy při výstupu na vrchol dominantního masivu centrální Kappadokie. Díky termínu mimo hlavní letní sezónu a trase vedoucí převážně málo navštěvovanými místy se přesvědčíte, že i Kappadokií se stále lze pohybovat daleko od davů masové turistiky.

Program

1. den

Letecky Praha – Kappadokie, přejezd do městečka Guzelyurt.

2. den

Ihlara – celodenní výprava údolím jednoho z nejkrásnějších kaňonů Turecka, z původních 105 skalních kostelů v kaňonu je dnes přístupných patnáct, odpoledne severní částí kaňonu k Selimskému jeskynnímu klášternímu komplexu.

3. den

Guzelyurt – dopoledne pěší okruh v bývalém centru klášterního života. Dnes je to poklidné městečko s nádhernými výhledy na sopku Hasan Dagi (3250 m) a s Údolím klášterů na jeho okraji. Odpoledne cestou do Soganli zastávka u ruin Červeného kostela , prohlídka obrovského podzemního města Derinkoyu (nejrozsáhlejšího v Kappadokii, přístupných je osm podzemních pater) i méně známého podzemního komplexu ve vesnici Mazi.

4. den

Soganli – dopoledne se pěšky projdeme v klidné vesničce s asi nejbizarnějšími kostely Kappadokie v přilehlých údolích, odpoledne cestou zastávky u vykopávek antického města Sobessos a u osmanských památek ve vesnici Taskinpaša a Sarihan – výstavné karavanseraji z doby, kdy seldžucké karavanní cesty křižovaly Anatolii. V podvečer návštěva města Urgup, nocleh v Mustafapaša, městečku se zachovalou architekturou původních řeckých domů.

5. den

Začíná naše pěší putování centrální Kappadokií, malebnými kaňony i idylickou krajinou vinic, zahrad a políček do městečka Ortahisar se skalní pevností.

6. den

Přicházíme do oblasti údolí s nejvyhlášenějšími skalními útvary, goremské Muzeum pod širým nebem – nejrozsáhlejší a nejzachovalejší komplex skalních kostelů s bohatou freskovou výzdobou. Červeným údolím a Růžovým údolím do vesnice Cavusin (tři noclehy na stejném místě), večerní výlet do města hrnčířů Avanos.

7. den

Brzy ráno možnost fakultativního letu balonem. Vystoupáme do svahů horyAgdag a prohlédneme si kappadocká údolí i z ptačí perspektivy, podivuhodné skalní věže v Pasabag a opuštěná skalní vesnice Zelve, možnost výstupu na vrchol Agdag, cestami s panoramatickými výhledy zpět do Cavusinu.

8. den

Návštěva turistického centra Kappadokie – Görome, poté Holubím údolím do Uchisaru – městečka s druhou mohutnou skalní pevností Kappadokie; na závěr naší pěší cesty údolím Love Valley k jedné z nejpůsobivějších skupin falických skalních věží.

9. den

Let Kappadokie – Praha, popřípadě prodloužení zájezdu o pobyt v Istanbul.

9.–12. den

Pobyt v Istanbulu, ubytování v hotelu v centru, první dva dny tematicky zaměřený program s českým průvodcem, nejprve se vypravíme za ranně byzantskými památkami Konstantinopole a druhý den po stopách byzantských křesťanů v Istanbulu, další den následuje individuální program a letecky zpět do Prahy.

Podmínky