Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Tanzanie – Mt. Meru, Kilimandžáro a safari

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
26. 1. – 7. 2. 201913 dní89 500 Kč22491903

Mt. Meru + Kilimandžáro

Základní cena 89 500 Kč
26. 1. – 10. 2. 201916 dní119 500 Kč22491902

Mt. Meru + Kilimandžáro + safari

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

Vhodným obdobím pro výstup jsou prosinec – únor a červenec – září.

Zájezd lze pro vás zorganizovat na zakázku jak s místním anglicky mluvícím průvodcem, tak s doprovodem našeho průvodce. K programu lze připojit safari dle vašich požadavků a délky.  

Popis

Jednoznačným cílem úvodní části zájezdu je výstup na nejvyšší horu Afriky – Kilimandžáro (5895 m). Cesta na jeho vrchol není nikterak technicky náročná a v případě správné aklimatizace ji zvládne každý fyzicky průměrně zdatný člověk. K aklimatizaci se přímo nabízí sousední vyhaslá sopka Mt. Meru (4566 m). Výstup na její vrchol skýtá nejen překrásné výhledy na Kilimandžáro, vzdálené 50 km, ale i mimořádnou možnost pěšího safari. NP Arusha nacházející se na úbočí Mt. Meru je totiž výjimečným parkem, kde se chodí pěšky v doprovodu ozbrojeného rangera. Pouze zde se můžete volně procházet mezi divokými zvířaty a pozorovat slony, kaferské buvoly, žirafy, paviány, prasata bradavičnatá a další. Po celou dobu pobytu v horách máme doprovod místního licencovaného horského vůdce, kvalitní plnou penzi zajišťovanou místním kuchařem a nosiče. Na Mt. Meru si neseme své osobní věci a spacák, na Kilimandžáro neseme pouze denní batoh s oblečením a svačinou. Tuto část absolvujete za doprovodu místního anglicky mluvícího průvodce. Další část zájezdu nás zavede na klasické safari v pověstných národních parcích Serengeti, Ngorongoro a Lake Manyara nebo (v podzimním termínu) Tarangire. Zejména NP Serengeti, navazující na Masai Mara v Keni, je posledním místem Afriky, kde ještě probíhá pravidelná migrace zvířat. Nocovat budeme v kempech přímo v srdci divočiny. Celý program v Tanzanii organizujeme s podporou osvědčených místních agentur, které pro nás mimo jiné zajišťují ubytování, stravování v rozsahu plné penze, dopravu, průvodce, vozidla na safari atd. Další zajímavé informace o regionu najdete na našich speciálně zaměřených stránkách www.kilimanjaro.cz

Na co se můžete těšit?

 • Tři místa zařazená v seznamu UNESCO
 • Výstup na Mt. Meru a Kilimandžáro (5895 m)
 • NP Lake Manyara, Serengeti a Ngorongoro

Program

 • 1.–2. den

  Letecky Praha – Kilimandžáro, transfer do hotelu.

  MT. MERU

  Ranní odjezd k Momella Gate (1500 m) a výstup na Miriakamba Hut (2500 m); cestu můžeme směle přirovnat k pěšímu safari s možností vidět divokou zvěř: žirafy, zebry, antilopy, buvoly i slony; vodopády na řece Ngarenanyuki; pěkné výhledy na NP Arusha i Kilimandžáro.

  Cca 4 – 5 hodin / 10 km.

 • 3. den

  Výstup z Miriakamba Hut (2500 m) na Saddle Hut (3350 m); cesta vede horským deštným pralesem, ve kterém se často vyskytují buvoli; možnost aklimatizačních výstupů na Rhino Point a na tzv. "Malé Meru" (3820 m); Kilimandžáro v zapadajícím slunci.

  Cca 2 – 3 hodiny (+ 4 hodiny) / 4 km.

 • 4. den

  Výstup ze Saddle Hut (3350 m) na vrchol Mt. Meru – Socialist peak (4562 m), druhá nejvyšší hora Tanzanie; sledování východu slunce nad masivem Kilimandžára; sestup na Miriakamba Hut (2500 m).

  Cca 9 - 12 hodin chůze / 10 km.

 • 5. den

  Pohodlný sestup z Miriakamba Hut (2500 m) k Momella Gate (1500 m), opět možnost vidět divokou  zvěř "pěší safari"; transfer do Arushy.

  Cca 2 – 3 hodiny / 10 km.

 • 6. den

  KILIMANDŽÁRO 

  Transfer do NP Kilimandžáro, vesnice Machame; cesta horským deštným pralesem s mnoha kapradinami, liánami, mechy a lišejníky od Machame Gate (1640 m) až do Machame Campu (3010 m).

  Cca 5 – 7 hod / 11 km.

 • 7. den

  Cesta již strmějším terénem, přes bažiny a mokřady a později již typickou vysokohorskou krajinou výstup z Machame Campu (3010 m) do Shira Campu (3840 m); cestou stračky a lobélie, výhled na ledovec Kibo.

  Cca 4 – 6 hodin / 6 km.

 • 8. den

  Významný den pro aklimatizaci – cesta z Shira Campu (3840 m) přes úpatí útesů Lawa Tower (4640 m) do Barranco Campu (3960 m); 

  Cca 6 – 7 hodin / 10 km.

 • 9. den

  Krásný východ sluce v kempu, cesta z Barranco Campu (3960 m) přes stejnojmennou stěnu do Karanga Campu (4035 m); cestou Barrango Wall a převáženě suchá kamenitá krajina.

  Cca 4 – 5 hodin / cca 5 km.

 • 10. den

  Krásný východ slunce v kempu, cesta z Karanga Campu (4035 m) do Barafa Campu (4640 m); vřesoviště, měsíční krajina, vyhlídky na jižní ledovec Kibo.

  Cca 3 – 4 hodiny / 4 km.

 • 11. den

  Dobytí vrcholu Kilimandžára  – po půlnoci výstup z Barafa Campu (4640 m) cca 5 – 7 hodin na okraj kráteru a odtud ještě cca 1 – 2 hodiny podél jeho okraje až na vrchol Uhuru Peak (5895 m); sestup až do Mweka Campu (3080 m).

  Stoupání cca 7 - 8 hodin / cca 5 km; klesání cca 4 - 6 hodin / cca 12 km.

 • 12. den

  Cesta z Mweka Campu (3080 m) k Mweka Gate (1630 m); transfer do Arushy; 13. den odlet do Prahy nebo 12. den pokračování na safari do oblasti Lake Manyara.

  Cca 3 – 4 hodiny / cca 10 km

 • 13.–15. den

  SAFARI

  Intenzivní safari v NP Lake Manyara –  park rozkládající se kolem mělkého jezera ležícího v jedné z větví Velké příkopové propadliny v Masajské stepi: vodní ptáci, mnoho druhů kopytníků, sloni, opice, pověstní stromoví lvi; NP Serengeti faunou nejbohatší NP v Africe – řídce lesnatá savana ve výšce 900-1800 m s velkými stády afrických zvířat: zebry, žirafy, antilopy, gazely, pakoně, sloni, buvoli, asi 200 druhů ptáků, hroši, nosorožci, opice, lvi, leopardi, hyeny a jiné psovité i kočkovité šelmy, prasata bradavičnatá, krokodýli atd.; Ngorongoro – unikátní rezervace rozkládající se kolem jezera na dně sopečného kráteru o průměru 20 km s výškou svahů 600 m s celoročním výskytem zvěře veškerého druhového zastoupení východoafrických NP, velká pravděpodobnost pozorování nosorožců! Návrat do Arushy.

 • 16. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK a místní průvodci, kuchaři a nosiči, letenka vč. všech poplatků Praha–Arusha–Praha, doprava safari vozy během safari části programu, místní transfery pronajatým minibusem, 3x / 4x hotel *** v Arushe, 3x horské chaty na Mt. Meru (vícelůžkové pokoje), 5x tábořiště na Kilimandžáru (včetně zapůjčení stanů a karimatek), 3x stany s vybavením na safari, plná penze v horách a na safari, snídaně ve městech, balená voda na safari, vstupné do NP a rezervací, poplatky za treking, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

tanzanské vízum – 50 USD, povinné bakšiše pro místní průvodce, nosiče a kuchaře – asi 200 USD.

Náročnost:

Aklimatizační program na Mt. Meru s následným výstupem na Kilimandžáro je prověřen mnoha předchozími výpravami. Díky správné aklimatizaci máme vysokou úspěšnost dosažení vrcholu (asi 95 % z téměř 550 klientů v průběhu let 2004 až 2016). Další program je už poznávací a relaxační a bez problémů zvládnutelný.

Klima:
Suché a teplé. Na svazích Kilimandžára mohou být odpoledne bouřky, ve vyšších polohách v noci mráz do -5 až -10 °C.
Poznámka:

Podle aktuálního výskytu zvěře (na podzim) může být návštěva NP Lake Manyara zaměněna za NP Tarangire, jehož savana s akáciemi a baobaby je vhodným biotopem pro všechny větší kopytníky, ale zejména pro slony; druhové zastoupení zvěře je podobné jako v NP Lake Manyara.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Pokyny k trekingovým zájezdům:
Potřebné informace o vybavení najdete v souboru 03_TREKING_Seznam_vybaveni_na_zajezdy_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.