Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Mexiko - velká poznávací cesta

Nový vylepšený program + snídaně v ceně
poznávací zájezdyhotely, penziony, chatysnídaněstandard služeb 3*

Termíny zájezdu

Telefonická rezervace

V tuto chvíli prodáváme poslední místa. Možnost rezervace je nutné ověřit telefonicky. Pro další informace volejte +420 271 741 734-36.

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
2. 11. – 17. 11. 201716 dní64 700 Kč25710703

Aktuálně plno!

15. 2. – 2. 3. 201816 dní-1%64 053 Kč64 700 Kč25710801
16. 11. – 1. 12. 201716 dní64 700 Kč25710704

Popis

Málokterá země v člověku vzbudí tolik asociací jako právě Mexiko. Romantik si představí vyprahlé pláně se štíhlými sloupy kaktusů, nad nimiž se tyčí zasněžené vrcholky sopek, či snad tajemné zvuky z hloubi yucatánského pralesa. Milovník historie touží zalistovat kronikou dávných indiánských kultur, dotknout se aztéckých pyramid a pochopit mayský kalendář. Cestovatel si navíc přeje to vše spojit s vábivou pestrostí současného latinskoamerického života. Dovolte nám, abychom vám byli průvodci vším, co tato krásná a sympatická země nabízí. 

V rámci naší kombinace programů do Mexika a sousedních států si můžete vybrat tři varianty zájezdů. Klasický program Mexiko – velká poznávací cesta je možné si prodloužit o návštěvu jižních sousedních států, které jsou s Mexikem úzce propojeny společnou mayskou historií a kulturou. Tuto komplexní trasu nabízíme pod názvem Mexiko, Guatemala, Belize a Honduras. Pokud nemáte čas absolvovat dlouhou trasu v rámci jedné dovolené, můžete prodloužení na jihu absolvovat samostatně jako zájezd Karibik, Guatemala, Belize a Honduras.  

Program mexické části zájezdu si užijeme v poklidném tempu, přesouvat se budeme pronajatým autobusem s místním řidičem. Seznámíme se s památkami čtyř nejvýznamnějších indiánských kultur – Aztéků, Mayů, Olméků a Zapotéků, nezůstaneme nic dlužni přírodním krásám země a na závěr si odpočineme na písečných plážích, s koupáním a šnorchlováním v Karibském moři.

Na co se můžete těšit?

 • Vylepšený program + snídaně v ceně
 • Po stopách aztécké a mayské civilizace
 • Písečné pláže Pacifiku, Mexického zálivu a Karibiku
 • Kaktusová pole v horách státu Oaxaca
 • 10x památky UNESCO

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha - Mexico City : prohlídka historické části města, návštěva pyramidy Slunce a Měsíce v Teotihuacánu .

 • 3. den

  Pyramida v Cholule (historicky největší na světě); malebné město Puebla - prohlídka historického centra, ochutnávka místní speciality, vaječného koňaku, a pokochání krásnou keramikou; odpoledne přejezd do městečka Ciudad Serdán v podhůří nejvyšší hory Mexika - sopky Pico de Orizaba (5747 m).

 • 4. den

  Pico de Orizaba - fakultativní výlet autem po svazích Pico de Orizaba - jedinečné piniové lesy, tradiční vesnice; možnost pěší turistiky do výšky cca 4700 m.

 • 5. den

  Oaxaca - přejezd krajinou obřích kaktusů do indiánského státu Oaxaca,  návštěva zapotécké pyramidy na Monte Albán; procházka koloniálním městem Oaxaca, ochutnávka specialit - pražené kobylky na trhu, mezcal aj.

 • 6. den

  Mixtécká kultura v Mitle , návštěva palírny mezcalu, zkamenělé vodopády Hierve el Agua, koupání v přírodních jezírcích uprostřed hor.

 • 7. den

  Puerto Arista – přejezd na pobřeží Tichého oceánu, odpočinek u Pacifiku.

 • 8. den

  San Cristóbal de las Casas - přesun do státu Chiapas - život současných Mayů; návštěva vesnice s živým indiánským folklorem; fakultativně výlet na lodičce kaňonem Sumidero.

 • 9. den

  Misol-ha - koupání pod vodopádem a mezi jedinečnými travertinovými kaskádami Agua Azúl.

 • 10. den

  Palenque - návštěva mayského města a archeologického naleziště Palenque uprostřed džungle; olmécké hlavy v parku La Venta .

 • 11. den

  Poloostrov Yucatán - koupání a odpočinek na písečných plážích Mexického zálivu; večerní pirátské město Campeche .

 • 12. - 13. den

  Uxmal  - kouzelníkova pyramida, nejvýznamější památka na historické trase Ruta Puuc, večerní Mérida; druhý den maysko-toltécká kultura v Chichén Itzá a cenoty - pověstné mayské studně.

 • 14. den

  Karibské pobřeží; mayský maják v Tulúmu - odpočinek, koupání, šnorchlování na korálových útesech; ubytování v hotelu nedaleko pláže.

 • 15. - 16. den

  Přesun do Cancúnu a letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK, letenka vč. všech poplatků Praha–Mexico City / Cancún–Praha ve výši 22 000 Kč, klimatizovaný autobus s místním řidičem po celé trase, 12x hotel *** se snídaní; 2x ubytování v Karibiku se snídaní, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

odletová taxa – asi 20 USD (platí se při odletu).

Ubytování:

Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

 

Klima:
Tropické, vzduch obvykle 25–31°C, bez velkých výkyvů. Jde o optimální termíny v tzv. suché sezóně.
Průvodce:
Iveta Bořánková, Táňa Murcová – specialistky na Latinskou Ameriku.
Velikost skupiny:

Zájezd je spojen se zájezdem Mexiko, Guatemala, Belize a Honduras. Počet klientů tak může přesahovat maximální hranici 18 osob stanovený pro jeden zájezd.

Poznámka:

U termínů, kde je uvedena registrace ESTA za příplatek se poletí přes USA.

Pro transit přes USA je potřeba registrace ESTA a biometrický pas a nebo pas s platným vízem.

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Přijďte na naše promítání

Mexiko a Guatemala

Promítající: Stanislav Šimůnek

23.01.2018, 18:00, Praha 10: CK Adventura

VSTUP ZDARMA
Kapacita 30 míst
Rezervovat místoKontaktní údaje
Voroněžská 20, Praha 10 Otevřít v Google Maps
Tramvajové spojení – zastávka Krymská (č. 22, 7 a 13). Autobusové spojení - zastávka Krymská (č. 135)
Začátek vždy od 18 hodin. Na promítání JE NUTNÉ SI PŘEDEM REZERVOVAT MÍSTO, pro registrované přes oranžové tlačítko REZERVOVAT MÍSTO a pro neregistrované e-mailem na promitani@adventura.cz . Bez předchozí rezervace není možné na promítání přijít! Kapacita je omezena. Děkujeme za pochopení.
Z Mexika až na Yucatán - vydejte se s námi po stopách našeho zájezdu ve střední Americe - uvidíme památky čtyř nejvýznamnějších indiánských kultur - Aztéků, Mayů, Olméků a Zapotéků. Kromě monumentálních staveb chrámů a pyramid se podíváme i na přírodní krásy Mexika, Guatemaly, Belize a Hondurasu.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.