Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Přechod kvetoucí Madeiry

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
4. 10. – 13. 10. 201810 dní-4%25 632 Kč26 700 Kč22053801

Popis

Madeira představuje díky stovkám kilometrů značených tras turistický ráj. Během deseti dnů přejdeme celý ostrov od východu k západu, a ještě nám zbude čas vykoupat se v oceánu. Přechod Madeiry je koncipován tak, abychom navštívili nejkrásnější místa ostrova, vyhnuli se dlouhým pochodům po asfaltových silnicích a přesunům autobusy. Čeká nás putování panenskou přírodou, vavřínovými pralesy, po starých obchodních stezkách podél levád a zdoláme i nejvyšší vrchol Madeiry. Vlastní stany nám umožní spát na romantických místech bez přítomnosti dalších turistů, kde si plně vychutnáme západy a východy slunce. V polovině našeho putování (stejně jako na začátku a konci zájezdu) budeme mít možnost dobít síly v hotelu Encumeada, doplnit zásoby, osprchovat se a nechat si uvařit výbornou večeři. Poslední den nás čeká odpočinek v krásném hlavním městě ostrova. Tento zájezd představuje perličku pro pravé milovníky přírody.

Na co se můžete těšit?

 • Putování subtropickým rájem Atlantiku
 • Napříč ostrovem od východu na západ
 • Dramatické vnitrozemí a třetihorní vavřínový prales
 • Turistika přes bizarní plošinu Paul da Serra
 • Ubytování v hotelu*** a ve stanu ve volné přírodě

Program

 • 1. den

  Letecky Praha – Funchal, přesun do městečka Machico.

 • 2. den

  Ponta de São Lorenço – romantické útesy v nejvýchodnějším cípu ostrova a začátek putování po obchodní stezce, vedoucí do Porto da Cruz, s výhledem na dramatické severní pobřeží.

 • 3.–4. den

  Přes vyhlídku Portela a pstruží farmu Ribeiro Frio do hornatého vnitrozemí, až pod třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro (1818 m).

 • 5. den

  Přechod centrální části ostrova, výstup na nejvyšší horu ostrova Pico Ruivo (1861 m) a sestup do sedla Encumeada. Dech beroucí výhledy na mocně působivou velehorskou krajinu. Nocleh v hotelu v sedle Encumeada. 

 • 6.–7. den

  Podél zavlažovacích kanálů,  levád, vavřínovým pralesem  až na náhorní plošinu Paul da Serra a vrchol Pico Ruivo do Paul. Prohlídka prastarých vavřínů na vrchu Fanal.

 • 8. den

  Sestup do městečka Ribeira da Janela; večerní přesun autobusem rozervaným severním pobřežím do hlavního města ostrova.

 • 9. den

  Funchal – volný den v hlavním městě, slavný květinový a rybí trh v tržnici Mercado dos Lavradores, ochutnávka madeirského vína, městská botanická zahrada a známý „montský tobogan“ – sjezd strmými ulicemi města na dřevěných saních. 

 • 10. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Funchal–Praha, místní doprava na ostrově, 4x hotel *** se snídaní, 5x tábořiště, informační materiály.

Fakultativní služby:

plavba "Kolumbovou" plachetnicí (30 EUR), tzv. montský tobogan (cca 15 EUR) aj.

Stravování:

Pro noclehy v přírodě máte možnost objednat si polopenzi Travellunch, kvalitní dehydrovanou stravu. Na letišti před odletem obdržíte stravovací balíček, o který se musíte během zájezdu postarat. Průvodce vám uvaří vodu na přípravu těchto snídaní a večeří, denní volba konkrétního jídla z balíčku záleží na vás.

Náročnost:

Délka jednotlivých etap se pohybuje kolem 12–16 km. Nejnáročnějším dnem je přechod centrální části ostrova a sestup do sedla Encumeada, kde nás čeká 19 km. Je potřeba počítat denně s přibližně 8 hodinami chůze vč. přestávek v poklidném tempu.

Klima:

Na Madeiře panuje celoročně stálé jarní počasí, avšak během dne může být velmi proměnlivé, zejména ve vyšších polohách vane často velmi silný vítr.

Pořadatel:
CK Adventura
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.