Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Jižní Maroko na kole

Mezi oázami po stopách dávných karavan
dovolená na kole★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2 středně náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
20. 10. – 31. 10. 201912 dní34 900 Kč21402901
Základní cena 34 900 Kč
Služby za příplatek
Přeprava kola3 360 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Etapově s doprovodným vozidlem
  • Historie i současnost pouštních národů
  • Podél životadárné řeky Dráa až do mýtické Zagory
  • Ait Benhaddou  a Marrákeš 

Popis

Naše cyklistické putování zahájíme ve Ouarzazattu a přilehlé kasbě Ait Benhaddou, náležící k památkám UNESCO. Poté se v poklidném tempu vydáme po stopách dávných karavan na jih, až do Zagory – města, ze kterého to mají velbloudí karavany směřující do Timbuktu už jen 52 dnů. My se ale raději otočíme zpátky na sever, i když výlet do pravé marocké pouště nevynecháme. Přes kaňony a pod stolovými horami uzavřeme naše putování opět ve Ouarzazattu a odtud se již autobusem přesuneme do Marrákeše. Na jednom z nejrušnějších náměstí Afriky, na Náměstí mrtvých (Jemaa el Fna) a na přilehlých súkách nakoupíme unikátní suvenýry a další den se vrátíme zpět do Prahy.

Program

1. den

Let Praha–Marrákeš; transfer do Ouarzazattu, oázy uprostřed pouště, která již po staletí představuje významnou dopravní křižovatku pouštních karavan; sestavení kol a nocleh.

2. den

Okružní cyklistický výlet: kolem světoznámých filmových ateliérů po hraně pouště až k zelené palmerii a její hliněné dominantě, překrásné kasbě Ait Benhaddou ; odpolední šálek kávy nebo mátového čaje v kulisách známých z mnoha světových filmů (57 km/800 m/ převážně pouštní mírně kamenitá pista; alternativně 62 km objížďkou po asfaltu).

3. den

Přes pouštní masiv Džebel Saghro, jehož nejvyššího bodu dosáhneme v průsmyku Tizi n´Tinififft (1700 m), dále na jih do městečka Agdz; jedna z nejdelších marockých řek, řeka Dráa, zde proráží kamenitou poušť hammadu a dává prostor vzniku 200 km dlouhé oázy lemované svěže zelenými palmeriemi; podvečerní procházka ke kasbě a medině v Tamnougaltu (79 km/1100 m/převážně asfalt).

4.–5. den

Cesta mezi palmovými háji oázy Dráa vede mezi starobylými kasbami a ksary; unikátní poznání berberského venkova si zpestříme jednodušším, zato autentičtějším ubytováním u místní rodiny ve vesničce Ait Lahcen; ochutnáme světově proslulé marocké datle a vychutnáme si svěží zeleň vinoucí se podél řeky; jako kontrast k zeleni palmerií přejedeme nehostinné pláně Džebel Rhart a s řekou Dráa se opět setkáme v mýtickém pouštním městě Zagora (120 km/1400 m/2 dny/převážně pouštní pista, místy kamenitá).

6. den

Zagora a okolí: den určený k odpočinku a procházce po malebném pouštním městě; cyklističtí nenasyté se mohou vydat na krátký výlet do Tamegroute - řada vzájemně propojených ksarů, obklopujících slavnou knihovnu je zároveň místem, kde se řeka Dráa vsakuje do pouště a kde lze navštívit tradiční keramickou dílnu (38 km), nebo až dále na písečnou dunu Tinfou; odpoledne transfer autobusem do 130 km vzdálené podhorské oázy Foum Zguid.

7.–8. den

Výlet do pravé saharské pouště s noclehem ve stylovém berberském kempu pod hvězdnatou oblohou (66 km/300 m/pouštní pista); další den na kole vyhlídkovou cestou kaňony a horskými oázami lemovanou stolovými horami do městečka tkalců Taznakht (65 km/900 m/převážně asfalt).

9. den

Rozloučení s pouští závěrečnou etapou s návratem do Ouarzazattu (73 km/963 m/šotolina); pro nenasyty možnost večerní vyjížďky ke zdařile zrekonstruované kasbě Taourirt a medině ve Ouarzazattu.

10.–11. den

Transfer do královského města Marrákeš; cestou fotografická zastávka na vyhlídce v sedle Tizi´n Tichka (2260 m); podvečerní procházka po náměstí Jemaa el Fna neboli Náměstí mrtvých; nazítří celodenní prohlídka rušné metropole na úpatí zasněžených hor; paláce, medína, súky, ochutnávka místních specialit a mnoho dalšího.

12. den

Poslední nákupy v Marrákeši a odlet do Prahy.

Podmínky