Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Laponským Trojmezím na běžkách

turistické zájezdylyžování a skialpinismus★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2-3 středně náročný / náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
22. 3. – 31. 3. 201910 dní31 900 Kč16672901

s ubytováním v horských chatách

Základní cena 31 900 Kč
22. 3. – 31. 3. 201910 dní29 900 Kč16672902

se stanem (3 noci) a servisem v chatách

Popis

Po třech letech vás znovu zveme na běžkařský zájezd do oblasti jezera Kilpisjärvi. Tehdy jsme se odtud vydali na nejvyšší horu Finska, Halti. Nyní zamíříme k západu, na hlavní skandinávské Trojmezí, kde se setkávají hranice všech tří severských států. Historický hraniční bod, který od sebe sto let odděloval Švédsko a Rusko, je oblíbeným turistickým cílem a nedaleko se nachází i poslední finský srub. Z Trojmezí se vydáme jižněji na nejsevernější švédskou chatu Pältsa, pak se stočíme k západu do Norska, abychom se v závěru vrátili na finský srub a do Kilspisjärvi. Ačkoli trasa bude relativně krátká, bude rozmanitá. Na finské straně nás čeká jízda přes velké jezero, na švédské a norské straně se zvedají poměrně vysoké hory bizarních tvarů, jejichž úpatí a nižší vyhlídkové vrcholy prozkoumáme nalehko, protože denní úseky nejsou dlouhé a jednou plánujeme nocovat na tomtéž místě. V rámci naší běžkařské laponské nabídky jde o méně náročnou okružní trasu, vhodnou i pro vaši první laponskou výpravu.

Kořením akce jsou romantické noclehy uprostřed divočiny na horských srubech a chatách, s trochou štěstí zde budeme večer od praskajících kamen pozorovat polární záři. Zajímavé bude porovnat si tři trochu odlišné způsoby ubytování jednotlivých zemí. Všude jde o ubytování v palandové noclehárně bez elektřiny s možností vaření – finský srub budeme mít kompletně rezervovaný pouze pro nás, větší švédská chata je relativně nejlépe vybavená a je tam správce, od norské chaty máme vlastní klíč. Po tři noci ve Švédsku a Norsku si zkušenější účastníci mohou případně postavit u chaty stan a za asi třetinu ceny ji kompletně využívat večer a ráno bez použití lůžka, včetně sauny u švédské chaty. Podrobnosti k chatám naleznete níže v Podmínkách.

Vybavení je třeba si vézt na kvalitních tažných saních, tzv. pulkách, vlastních či zapůjčených. Podrobnosti k pulkám a možnost jejich zapůjčení naleznete níže v Podmínkách.

Na co se můžete těšit?

 • Expediční lyžařská výprava za polárním kruhem
 • Období dlouhých dní a jiskřivého prašanu
 • Vysoké šance na pozorování polární záře
 • Možnost zapůjčení pulek i backcountry lyžařského vybavení

Program

 • 1. – 2. den

  Letecky Praha – Kittilä a přejezd autobusem do Kilpisjärvi (případně dle aktuální nabídky přes Stockholm a Kirunu). 

 • 3. den

  Zahájení běžkařského okruhu po rozlehlém zamrzlém jezeře s výhledy na dominantní  posvátnou horu Sámů Saana. Noc na Trojmezí ve finském srubu, kde si odložíme potraviny na poslední noc, protože se sem vrátíme.

 • 4. den

  Švédskem se zvlněným terénem přiblížíme k ještě vyšším horám jižněji, přenocujeme a vysaunujeme se na nejsevernější švédské chatě Pältsa

 • 5. den

  V závěru dnešní kratší etapy dorazíme do Norska na chatu Gappohytta a snad stihneme nalehko vystoupit i na blízký vyhlídkový vrchol.

 • 6. den

  Nalehko se vydáme okolo švédsko-norské hranice a za dobrých podmínek se můžeme pokusit vystoupit na vrchol Čorrogarsi (1200 m, nejvyšší bod celé trasy) nebo nahlédneme do údolí Isdalen. Zájemci případně odpočinkový den na chatě.

 • 7. den

  Po norské straně návrat na Trojmezí do finského srubu.

 • 8. den

  Návrat do Kilpisjärvi, případně ještě nalehko možnost výstupu na horu Saana.

 • 9. – 10. den

  Návrat autobusem a letecky zpět do Prahy.

Podmínky