Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Laponským Trojmezím na běžkách

turistické zájezdylyžování a skialpinismus★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2-3 středně náročný / náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
22. 3. – 31. 3. 201910 dní29 900 Kč16672902

se stanem (3 noci) a servisem v chatách

Základní cena 29 900 Kč
22. 3. – 31. 3. 201910 dní31 900 Kč16672901

s ubytováním v horských chatách

Popis

Po třech letech vás znovu zveme na běžkařský zájezd do oblasti jezera Kilpisjärvi. Tehdy jsme se odtud vydali na nejvyšší horu Finska, Halti. Nyní zamíříme k západu, na hlavní skandinávské Trojmezí, kde se setkávají hranice všech tří severských států. Historický hraniční bod, který od sebe sto let odděloval Švédsko a Rusko, je oblíbeným turistickým cílem a nedaleko se nachází i poslední finský srub. Z Trojmezí se vydáme jižněji na nejsevernější švédskou chatu Pältsa, pak se stočíme k západu do Norska, abychom se v závěru vrátili na finský srub a do Kilspisjärvi. Ačkoli trasa bude relativně krátká, bude rozmanitá. Na finské straně nás čeká jízda přes velké jezero, na švédské a norské straně se zvedají poměrně vysoké hory bizarních tvarů, jejichž úpatí a nižší vyhlídkové vrcholy prozkoumáme nalehko, protože denní úseky nejsou dlouhé a jednou plánujeme nocovat na tomtéž místě. V rámci naší běžkařské laponské nabídky jde o méně náročnou okružní trasu, vhodnou i pro vaši první laponskou výpravu.

Kořením akce jsou romantické noclehy uprostřed divočiny na horských srubech a chatách, s trochou štěstí zde budeme večer od praskajících kamen pozorovat polární záři. Zajímavé bude porovnat si tři trochu odlišné způsoby ubytování jednotlivých zemí. Všude jde o ubytování v palandové noclehárně bez elektřiny s možností vaření – finský srub budeme mít kompletně rezervovaný pouze pro nás, větší švédská chata je relativně nejlépe vybavená a je tam správce, od norské chaty máme vlastní klíč. Po tři noci ve Švédsku a Norsku si zkušenější účastníci mohou případně postavit u chaty stan a za asi třetinu ceny ji kompletně využívat večer a ráno bez použití lůžka, včetně sauny u švédské chaty. Podrobnosti k chatám naleznete níže v Podmínkách.

Vybavení je třeba si vézt na kvalitních tažných saních, tzv. pulkách, vlastních či zapůjčených. Podrobnosti k pulkám a možnost jejich zapůjčení naleznete níže v Podmínkách.

Na co se můžete těšit?

 • Expediční lyžařská výprava za polárním kruhem
 • Období dlouhých dní a jiskřivého prašanu
 • Vysoké šance na pozorování polární záře
 • Možnost zapůjčení pulek i backcountry lyžařského vybavení

Program

 • 1. – 2. den

  Letecky Praha – Kittilä a přejezd autobusem do Kilpisjärvi (případně dle aktuální nabídky přes Stockholm a Kirunu). 

 • 3. den

  Zahájení běžkařského okruhu po rozlehlém zamrzlém jezeře s výhledy na dominantní  posvátnou horu Sámů Saana. Noc na Trojmezí ve finském srubu, kde si odložíme potraviny na poslední noc, protože se sem vrátíme.

 • 4. den

  Švédskem se zvlněným terénem přiblížíme k ještě vyšším horám jižněji, přenocujeme a vysaunujeme se na nejsevernější švédské chatě Pältsa

 • 5. den

  V závěru dnešní kratší etapy dorazíme do Norska na chatu Gappohytta a snad stihneme nalehko vystoupit i na blízký vyhlídkový vrchol.

 • 6. den

  Nalehko se vydáme okolo švédsko-norské hranice a za dobrých podmínek se můžeme pokusit vystoupit na vrchol Čorrogarsi (1200 m, nejvyšší bod celé trasy) nebo nahlédneme do údolí Isdalen. Zájemci případně odpočinkový den na chatě.

 • 7. den

  Po norské straně návrat na Trojmezí do finského srubu.

 • 8. den

  Návrat do Kilpisjärvi, případně ještě nalehko možnost výstupu na horu Saana.

 • 9. – 10. den

  Návrat autobusem a letecky zpět do Prahy.

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit systém slev CK Adventura.

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků a přepravy lyží ve společných vacích ve výši 10 000 Kč, návazná doprava autobusem tam a zpět, 2x hostel v Kilpisjärvi, 2x nocleh ve finském srubu, 3x ubytování na švédské a norské chatě (varianta s číslem zájezdu 17672901) nebo 3x servis pro stanaře na švédské a norské chatě (varianta 17672902), zřízení členské karty pro levnější ubytování na švédské chatě, zajištění klíčů od finské a norské chaty, informační materiály, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

Na stránkách průvodkyně zájezdu naleznete podrobné informace o pulkách i o možnosti jejich zapůjčení či zakoupení včetně podmínek. Pulky je třeba rezervovat současně se zakoupením zájezdu.

Případné noclehy u letiště v Helsinkách nebo v Kiruně cestou tam a zpět.

Ubytování:

V Kilpisjärvi 2x standardní ubytování v hostelu.

Na trase 5x nocleh na horských chatách. Finský srub na 2 noci je v ceně obou variant a máme ho rezervovaný celý. Na švédské a norské chatě, celkem 3 noci, je možné si vybrat mezi noclehy v chatě a ve stanu u chaty – tyto varianty mají  odlišné objednací číslo zájezdu, ale lze to dodatečně změnit.

Horské chaty jsou samoobslužné, topí se dřevem, spí se ve vícelůžkových pokojích, palandová lůžka mají matrace, ale je třeba mít vlastní spacák, k dispozici je kuchyňka s propan-butanovým vařičem, venkovní suché WC, teplá voda na mytí se ohřívá na kamnech. Pokud je k dispozici sauna, je zahrnuta v ceně. Předplacené noclehy na švédských norských chatách nejsou garancí lůžka, v případě přeplnění chaty může jít o nouzový nocleh na matraci na zemi apod., ale stává se to jen výjimečně. Zkušenější účastníci si mohou pro 3 alternativní noclehy zvolit variantu s vlastním stanem, ušetřit tak asi 2/3 z ceny těchto noclehů, využívat kompletně chatu jako zázemí večer a ráno a přes noc si v ní sušit především boty. Dle aktuálních podmínek si také mohou na švédské chatě připlatit nocleh v chatě až na místě, ale pak je chata o 50 SEK/noc dražší. Stanový servis opravňuje k využití veškerého vybavení včetně sauny s výjimkou postelí, ale prostor na menších chatách může být omezený, zejména na těch norských. Varianty se stanem není třeba se přehnaně obávat, s vybavením vám poradíme. Stan má výhodu nejen finanční úspory, ale i „soukromé ložnice“.

Stravování:

Ze zásob dovezených z domova, na některých švédských chatách lze dokoupit základní trvanlivé potraviny a pivo zhruba za trojnásobné ceny oproti ČR.

Náročnost:

Denní úseky se zátěží činí 12–17 km, kompletní trasa 75 km, převážně zvlněným terénem bez velkého převýšení. Na běžkách bude třeba dobře zvládat i neupravený terén zhruba odpovídající vrcholovým partiím Krkonoš. Velkou část cesty půjdeme terénem bez vyjeté stopy a náročnost zvyšuje tažení zátěže. Proto jsou nutné běžky do terénu (minimálně širší turistické běžky nebo lépe typ backcountry – kratší, širší, s kovovou hranou, ideálně se skialpovými pásy, které se prodávají i k běžkám).

Pokud nevlastníte svoje vlastní vybavení, poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u našich partnerů: BOATPARK Praha 8.

Účast na zájezdu je podmíněna kvalitními pulkami, které musí mít dostatečný objem úměrně vašemu vybavení, aby se kvůli vysokému těžišti nepřevracely, pevné tažné tyče, aby vás nedojížděly, a musíte být schopni s nimi ujít krátkou vzdálenost bez sněhu (max. 1 km). Možnost jejich zapůjčení viz výše. Rovněž je nutné mít opravdu kvalitní teplé vybavení i do mrazivého a větrného počasí.

Klima:

Je třeba počítat s mrazivým počasím a případným větrem. Při vyjasnění mohou noční teploty klesnout až k –30 °C, ale pravděpodobně se budou pohybovat spíše kolem –15 °C a denní do –10 °C .

Průvodce:

Helena Křenková, milovnice Laponska se zkušenostmi z mnoha zimních severských výprav. Pro inspiraci nebízíme: rozhlasový rozhovor s Helenou Křenkovou

Velikost skupiny:

od 5 účastníků, maximum 10 klientů

Poznámka:

Účastníkovi bez adekvátního vybavení (lyže, pulky) nebude z bezpečnostních důvodů umožněna účast na akci. 

Samostatný program účastníků mimo základní trasu není součástí programu zájezdu, případní zájemci jej podnikají na vlastní nebezpečí a v potenciálně lavinovém terénu jsou povinni dodržovat bezpečnostní pravidla a mít příslušné vybavení.

Pro zdárnou přípravu akce vás prosíme o včasné přihlášky.

Pořadatel:
CK Adventura
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.