Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Královská města Indočíny

Za dědictvím dávných říší
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Objevte kouzlo někdejší Indočíny a hrdého Siamu! Zatajte dech v tajemném Angkor Watu, poplujte po Voňavé řece, vychutnejte si poklidnou atmosféru starého Luang Phrabangu.

Na co se můžete těšit?

  • Hue – město harmonie na březích Voňavé řeky
  • Angkor Wat – khmérské chrámy pohlcované džunglí
  • Luang Phrabang – město starobylých chrámů s úžasnou atmosférou
  • Bangkok – živá metropole thajských králů

Popis

Vydejte se s námi za poklady jihovýchodní Asie a poznejte to nejlepší, co někdejší Indočína nabízí. Projdeme se kolem hanojského Jezera Navráceného meče, zažijeme nezapomenutelnou plavbu Zátokou zanořujícího se draka, loďkou se projedeme po Voňavé řece v Hue. Se zatajeným dechem budeme kráčet okolo majestátních angkorských chrámů, zpola utopených v okolní džungli. Po jezeře Tonle se vydáme k plovoucím vesnicím, v Bangkoku spatříme nejednu obří sochu Buddhy. Vychutnáme si poklidnou atmosféru Luang Phrabangu – města tisíců chrámů. Proti proudu legendárního veletoku Mekong doplujeme k jeskyním plným Buddhů. Vyrazíme na plovoucí i unikátní železniční trh a navštívíme nejkrásnější chrámy současné metropole Thajska. Zájemci si cestu mohou prodloužit na vyhlášených plážích ostrova Phuket.

Program

1.–2. den

Praha – Hanoj: hl. m. Vietnamu – uličky starého města, romantická zákoutí u jezera Navráceného meče; večer slavné vodní loutkové divadlo.

3. den

Hanoj – Halong : přejezd do zátoky Zanořujícího se draka – plavba mezi nesčetnými vápencovými homolemi, návštěva krasové jeskyně; nezapomenutelný nocleh na lodi.

4. den

Halong – Hanoj: dokončení plavby – koupání či kajaking v Tonkinském zálivu (dle počasí); odpoledne návrat do Hanoje a noční lehátkový vlak.

5. den

Hue : bývalé hl. m., sídlo posledních vietnamských císařů – rozsáhlé hrobky dynastie Nguyen, tzv. Zakázané město se síní Nejvyšší harmonie; projížďka loďkou po Voňavé řece k pagodě Thien Mu.

6. den

Hue – Hoi An :přejezd do Hoi Anu, procházky uličkami starého města – japonský krytý most z 16. stol., ukázkové shromažďovací domy čínských kongregací.

7. den

Hoi An – Luang Phrabang : přelet přes Hanoj do Laosu – toulky královským městem s mnoha buddhistickými chrámy, koloniální architekturou a úžasnou atmosférou; vrch Phu Si s výhledy na řeku Mekong.

8. den

Luang Phrabang: návštěva nádherného chrámu Wat Xieng Thong; výlet lodí po Mekongu k jeskyním Pak Ou sestovkami Buddhových soch – cestou návštěva palírny či tkalcovské dílny; vodopády Kuang Si s možností koupání v jezírkách.

9. den

Luang Phrabang – Siem Reap: bývalý Královský palác; přelet do Kambodže do blízkosti angkorských chrámů.

10. den

Komplex Angkor: celodenní prohlídka chrámů – Bayon, Ta Prohm, Banteay Kdei, Sloní terasa; večer khmerské taneční vystoupení s večeří.

11. den

Siem Reap: výlet k jezeru Tonle – lodí k plovoucím vesnicím; návštěva "citadely krásek" – Banteay Srei.

12. den

Siem Reap – Bangkok: přelet do hl. m. Thajska – projížďka po řece Chao Phraya, rušná čínská čtvrť.

13. den

Bangkok: nádherně zdobený královský palác a chrám Wat Phra Keo, chrám Wat Traimit se sochou Buddhy ze zlata, chrám Wat Pho a 45metrová socha ležícího Buddhy.

14.–15. den

Bangkok – Praha: nejznámější thajský plovoucí trh DamnoenSaduak a unikátní "železniční trh"; návrat do Bangkoku a odlet domů, přílet do ČR 15. den.

Prodloužení

KOUPÁNÍ NA OSTROVĚ PHUKET

14. den

Bangkok – Phuket: večerní přelet na ostrov Phuket v jižním Thajsku.

15.–16. den

Phuket: 2 dny odpočinku na krásných písčitých plážích ostrova – poklidná atmosféra, koupání a vodní sporty, možnost individuálních výletů.

17.–18. den

Phuket – Praha: přelet do Bangkoku (případně odlet přímo z Phuketu) a následný let domů, návrat do ČR 18. den.

Podmínky