ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Slovinskem z termálů Zreče na kole

Hvězdicové cyklotrasy
dovolená na kole1-2 nenáročný / středně náročný★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
4. 7. – 9. 7. 20246 dní49243410

možnost dětských slev – více v Ubytování.

Na co se můžete těšit?

  • Divukrásná údolí a panoramatické Pohorje
  • Ubytování ve ****vilách s termály a polopenzí
  • Proslulá slovinská pohostinnost 
  • Přívětivé trasy pro každého 

Popis

Pestré cyklotrasy krajem přívětivých vinohradů a termálních pramenů vás zavedou kolem hradů a klášterů, typickým slovinským venkovem i do nejkrásnějších měst Maribor a Ptuj. Pojeďte s námi na kolech za zážitky z čisté přírody, spojené s přívětivostí místních lidí. Toto vše z komfortního zázemí **** termálního hotelu.

Program

1.–2. den

Večerní odjezd (Praha 23:00) a noční přesun. Poté na kolech z horského sedla Radlpass do údolí Drávy a po Drávské cyklostezce do Mariboru (43/59 km).

3. den

Busem do Mariboru, prohlídka historického centra města s nejstarším keřem vinné révy na světě, odsud po Drávské cyklostezce kolem hradu Vurberk do nejstaršího města Slovinska Ptuj s termály, středověkým hradem a pozoruhodnými vinnými sklepy (35 km). Možná zajížďka „vinskou cestou“ přes Lenart do Ptuje (49 km).

4. den

Průnik úchvatnou Logarskou dolinou do nitra Kamnicko-Savinjských Alp na úpatí nejvyšší hory Grintovec (2588 m). Zažijete absolutně panenskou krajinu, vodopád s chatou „Orlí hnízdo“ (45-67 km).

5. den

Naším busem výjezd do známého lyžařského střediska Rogla, nádhernou panoramatickou cestou „Pohorska kolesarska transverzala“ do Mariboru (48 km), případně zkrácená etapa do Zreče (26 km). Večerní ochutnávka vín a pohoštění u vinaře.

6. den

Okruh po místních asfaltkách lesy, pastvinami a poli slovinských farmářů přes městečka Oplotnica a kolem poutního kostela v Príhové se zakončením ve vinařství Zlati Grič (26 km) nebo přes Slovenske Konjice ke klášteru Kartuzija Žiče a zpět do Zreče (37 km). Závěrečná koupel v termálech a odpoledne odjezd do ČR, návrat do Prahy okolo půlnoci.

Podmínky