ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Slovinským Posávím z Rimských Toplic na kole

Panenská příroda Kozjanska a Laška
dovolená na kole1-2 nenáročný / středně náročný★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
23. 7. – 28. 7. 20246 dní49244410

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
  • Ubytování v hotelu **** s neomezenou relaxací a polopenzí
  • Kopcovité i údolní trasy
  • Pivní fontána v Žalci

Popis

Půvabný kraj mezi řekami Sáva a Savinja si vás získá nedotčenou přírodou i silničkami mezi horskými vesnicemi. Historie na vás dýchne z tajemných příběhů v klášteře Jurklošter, na hradech Sevnica a Podčertek, či v jeskyni Peklo. Trasy vedou kolem termálních lázní Laško, Olimia a Rogaška Slatina, kde si připijeme 8000 let starou minerálkou Donat Mg. K relaxaci a klidu zvou lázně Rimske Toplice, jejichž blahodárné působení na tělo i mysl oceňovali již Římané, členové královských rodin a důstojníci jugoslávské armády.

Program

1.–2. den

Večerní odjezd (Praha 23:00) a noční přesun. Ze Žalce po cyklostezce lemující řeku Savinju přes Celje a lázeňské Laško se známým pivovarem do Rimskych Toplic (30 km).

3. den

Údolím bystřiny Gračnica k jednomu z nejstarších kartuziánských klášterů – Jurklošter, dále stoupáním na Planinu s výhledy a sjezd do údolí řeky Sávy, podél ní přes Sevnici (středověký hrad, rodiště M. Trumpové) do Radeče (60 km s možností zkrácení). Večer návštěva regionálního muzea s pohoštěním.

4. den

Busem do historického města Žalec, na kolech okruh „Údolím zeleného zlata“ mezi chmelnicemi a vesničkami a kolem jezera Šmartno (50 km). Nebo okruh s návštěvou krasové jeskyně Peklo (17 km). Ochutnávka piv z unikátní fontány piv v Žalci. Návrat busem.

5. den

Na kolech či autobusem výjezd na Planinu pri Sevnici (26 km), odsud panenskou krajinou Kozjanského parku do lázní Rogaška Slatina. Přes klášter a čokoládovnu Olimje a malebným údolím řeky Sotla, která tvoří hranici s Chorvatskem (44 km).

6. den

Údolní okruh podél řek Savinja a Sáva (35 km). Nebo dopolední relaxace v lázních Rimské Toplice. Po poledni odjezd do ČR, návrat do Prahy okolo půlnoci.

Podmínky