Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Grónsko – severský treking

turistické zájezdy★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování3-4 náročný / velmi náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
26. 7. – 8. 8. 202114 dní22022101

UZAVŘENO

Základní cena

Na co se můžete těšit?

  • Sedmidenní treking neposkvrněnou arktickou divočinou
  • Oblast Tasiilaq – „Švýcarsko grónského pobřeží“
  • Sermilik – jedinečný ledovcový fjord
  • Úchvatné pobřežní scenerie, eskymácké osady

Popis

Grónsko, největší ostrov světa, není jen nekonečnou zaledněnou pustinou, ale oplývá nesmírně pestrou a různorodou krajinou. Drsnou a fantastickou zemi tvoří prastaré skalní masivy obroušené masami ledu, mladší vysoká pohoří se závratnými skalními stěnami, členité pobřeží s fjordy, fotogenicky ozdobenými plovoucími úlomky ledovců, i barevná arktická tundra.

Nabízíme vám návštěvu jeho nejkrásnější oblasti, která leží na východním pobřeží nedaleko pod polárním kruhem. Díky ní získala země před více než tisíci lety svůj název Greenland, tedy "zelená země", a přezdívá se ji také "Švýcarsko grónského pobřeží", i když je nesrovnatelně liduprázdnější a divočejší. Díky specifickým podmínkám je zdejší klima příznivější a stabilnější než na lidnatějším západním pobřeží a místní obyvatelé, roztroušení do několika malých osad, se zde dodnes živí tradičním lovem.

Tento zájezd je určen pro zdatnější trekaře. Trasa hlavního sedmidenního treku sleduje střídavě členité pobřeží několika fjordů, prostupuje skrze dlouhá hluboká údolí, vede po vyhlídkovém kamenitém horském hřbetu a přiblíží se na dosah mohutným ledovcovým splazům, nořícím se do poklidných vod oceánu. V úvodní a závěrečné části programu navštívíme tři eskymácké osady v čele s Tasiilaqem, kde se nachází známé etnografické muzeum s expozicí tradičních plavidel – umiaku a kajaku. Zájezd je určený zkušeným turistům s vlastním kvalitním a vyzkoušeným vybavením. Rozumné rozdělení celé trasy přesto umožňuje poklidné tempo s dostatkem času pro vnímání a vychutnání okolních krás.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Keflavík (večerní let) a následně Keflavík – Kulusuk.

3. den

Aklimatizační pěší túra nalehko vnitrozemím i podél pobřeží ostrova Kulusuk, návštěva stejnojmenné a nesmírně fotogenické eskymácké osady.

4.–10. den

Plavba rybářským člunem dlouhým fjordem Ammassalik na začátek treku, následně již pěšky podél tisíc metrů hlubokého fjord Qingertivaq, táhlými horskými údolími podél jezer a říček až na pobřeží ledového fjordu Sermilik. Zde na lehko vyhlídkový výstup s pohledy na úchvatné scenerie a mohutné ledovcové splazy kontinentálního grónského ledovce, které tečou do fjordu rychlostí přes 10 kilometrů za rok a patří tak mezi nejproduktivnější ledovcové splazy na světě! Dále podél fjordu Sermilik členitým pobřežím s řadou brodů až do osady Tiniteqilaaq (možnost dokoupení potravin).

11.–12. den

Přesun lodí do Tasiilaqu - návštěva etnografického muzea i tradiční výrobny ručně vyřezávaných amuletů, tzv. tupilaqů, pěší túra k vyhlídce na oceán posetý množstvím gigantických plovoucích ker.

13.–14. den

Návrat lodí do Kulusuku a odlet na Island, letecky Keflavík – Praha (ranní let).

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU