ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Přechod kvetoucí Madeiry

Napříč ostrovem od východu na západ
turistické zájezdy2-3 středně náročný / náročný★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
24. 9. – 3. 10. 202410 dní15843403

Poslední 2 volná místa!

11. 4. – 21. 4. 202511 dní15843501

Prodloužení o 1 den! Velikonoční termín, pouze 5 dní dovolené! Termín a cena jsou předběžné a budou upraveny podle dostupných letových řádů.

Na co se můžete těšit?

  • Sedmidenní treking subtropickým rájem Atlantiku
  • Levády - proslulé turistické trasy podél zavlažovacích kanálů 
  • Dramatické vnitrozemí a třetihorní vavřínový prales
  • Ubytování střídavě ve stanu ve volné přírodě a v hotelu***  

Popis

Madeira představuje díky stovkám kilometrů značených tras turistický ráj. Přejdeme celý ostrov od východu k západu, a ještě nám zbude čas vykoupat se v oceánu. Přechod Madeiry je koncipován tak, abychom navštívili nejkrásnější místa ostrova, vyhnuli se dlouhým pochodům po asfaltových silnicích a přesunům autobusy. Budeme putovat panenskou přírodou, vavřínovými pralesy, po starých obchodních stezkách podél levád a zdoláme i nejvyšší vrchol Madeiry. Vlastní stany nám umožní spát na romantických místech bez přítomnosti dalších turistů, kde si plně vychutnáme západy a východy slunce. V polovině trasy (stejně jako na začátku a konci zájezdu) budeme mít možnost načerpat sílu v hotelu Encumeada, doplnit zásoby, osprchovat se a nechat si uvařit výbornou večeři. Poslední den nás čeká odpočinek v krásném hlavním městě ostrova. 

Program

1. den

Letecky Praha – Funchal, přesun do nejstaršího obydleného města na ostrově, městečka Machico.

2. den

Caniçal – velrybářské městečko, výhledy na romantické útesy v nejvýchodnějším cípu ostrova Ponta de São Lourenço; úvodní etapa vedoucí po starodávné obchodní stezce do Porto da Cruz, nádherné výhledy na dramatické severní pobřeží (11 km/ ↑ 880 m/ ↓ 560 m/ 5 h).

3.–4. den

Pokračování přechodu přes vyhlídku Portela do vavřínového pralesa  a dále podél zavlažovacích kanálů, levád, až na pstruží farmu Ribeiro Frio (21 km/ ↑ 680 m/ ↓ 90 m/ 7–8 h), následně výstup do hornatého vnitrozemí na třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro (1818 m) a dále na Pico Ruivo (1862 m), nejvyšší vrchol ostrova (17 km/ ↑ 1520 m/ ↓ 700 m/ 7–8 h).

5. den

Brzký ranní výstup a pozorování východu slunce z vrcholu Pico do Ruivo (1862 m); sestup do sedla Encumeada; dechberoucí výhledy na mocně působivou velehorskou krajinu (12 km/ ↑ 420 m/ ↓ 1340 m/ 5 h); nocleh a odpočinek v hotelu v sedle Encumeada. 

6.–7. den

Podél zavlažovacích kanálů, levád, vavřínovým pralesem  až na náhorní plošinu Paul da Serra(19 km/ ↑ 940 m/ ↓ 310 m/ 6–7 h); prohlídka prastarých vavřínů na vrchu Fanal (16 km/ ↑ 380 m/ ↓ 590 m/ 5 h).

8. den

Závěrečný sestup k oceánu do městečka Ribeira da Janela a do městečka Porto Moniz (15 km/ ↑ 100 m/ ↓ 1260 m/ 5–6 h). Možnost koupání v lávových jezírkách na břehu Atlantiku; následně podvečerní přesun pronajatým mikrobusem do hlavního města ostrova.

9.–10.den

Funchal – volný den v hlavním městě – fakultaivně prohlídka slavného květinového a rybího trhu v tržnici Mercado dos Lavradores, ochutnávka madeirského vína, městská botanická zahrada či známý „montský tobogan“ – sjezd strmými ulicemi města na dřevěných saních; druhý den letecky zpět do Prahy.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ