ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vánoce a Silvestr s turistikou v Nepálu

Na dosah himálajských velikánů
turistické zájezdy2 středně náročný program★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
22. 12. 2023 – 2. 1. 202412 dní25247401

AKTUÁLNĚ PLNO!

Na co se můžete těšit?

  • Šestidenní turistika podhůřím Himálaje s podporou nosičů
  • Panoráma zasněžených Annapúrnen, Manaslu a Dhaulagiri
  • Oslava nového roku v ekologickém centru Astam
  • Královská města Káthmándú a Pokhara

Popis

Nepál v zimě? Ano, zimní měsíce v Káthmándském údolí mají své nezaměnitelné kouzlo. Příjemné teploty s čistou oblohou bez mráčků, slunce šimrající přes poledne naše tváře, méně turistů, a naopak více místních lidí, kteří cestují na svátky za rodinou, ukazují Nepál v poněkud odlišném světle. Připravili jsme pro vás program, ve kterém jsme zkombinovali to nejzajímavější z nepálské kultury s pěším putováním a nekončícími výhledy na mohutnou hradbu osmitisícových Annapúren a Dhaulagiri.

Štědrý večer si vychutnáme s tradiční nepálskou hostinou a Silvestr oslavíme v Astamu, ekologické vesničce "Zapadajícího slunce", ležící na úpatí těchto himálajských velikánů. Zasněženou Machapuchare budeme mít jako na dlani. 

Program

1.–2. den

Letecky Praha–Káthmándú; večerní procházka a první seznámení s hlavním městem Nepálu.

3. den

Káthmándú – staré centrum: "opičí chrám" Svajambhunáth a náměstí Durbarsquare s palácem dětské žijící bohyně Kumárí; prohlídka hinduistického centra Pašupatináth, ležícího na březích řeky Bagmatí se spalovacími gháty a posvátným Šivovým chrámem, buddhistická stúpa Boudhanáth; společná oslava Štědrého dne se slavnostní večeří v nepálském stylu.

4. den

Přejezd údolím řek Trishuli a Marsyangdi do Pokhary, města ležícího pod vysokou hradbou masivu Annapúren s řadou tibetských sídel a klášterů, návštěva centra s procházkou u jezera Phewa Tal

5.–6. den

Přejezd na začátek pěšího putování do Naya Pul, první část pěšího putování do vesnice Tikhedhunga (1540 m) (9 km/ ↑ 750 m/ ↓ 250 m/ 4 h); druhý den stoupání skalnatým schodištěm do Ulleri a dále přes rododendronové háje do Ghorepani (2860 m) (10 km/ ↑ 1550 m/ ↓ 200 m/ 6 h).

7. den

Další den začneme brzkým ranním výstupem na vyhlídkový vrchol Poon Hill (3210 m), dechberoucí panorama osmitisícových vrcholů Annapúren a Dhaulagiri při východu slunce; po namáhavém výstupu pokračujeme v putování podhůřím himálajských velikánů stezkou do Tadapani (2630 m), na závěr krásné výhledy na jižní Annapúrnu, Hiunchuli a Machapuchare (11 km/ ↑ 1050 m/ ↓ 1250 m/ 6 h).

8.–9. den

Odpočinková etapa do Jhinu Danda (1780 m)– zde strávíme příjemné odpoledne s koupáním v bazéncích s horkými prameny (9 km/ ↑ 475 m/ ↓ 1460 m/ 4 h);dále podél řeky Modi do vesničky Tolka (8,5 km/ ↑ 600 m/ ↓ 400 m/ 4 h).

10. den

Posední den v roce oslavíme túrou do Astamu (1530 m), silvestrovská večeře a posezení u ohně v ekologickém centru proslulém západy slunce a nezapomenutelnými výhledy na hřebeny Annapúren a zasněženou Machapuchare, tzv. "Rybí ocas" (14 km/ ↑ 800 m/ ↓ 1500 m/ 6 h).

11.–12. den

Zakončení treku a následný transfer do Pokhary, odpolední návštěva Muzea horolezectví nebo projížďka po jezeře Phewa, případně s výstupem k pagodě Míru, přesun letecky z Pokhary do Káthmándú; zpět letecky Káthmándú – Praha.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ