ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Jižní Afrika – Dračí hory, safari i moře

Jihoafrická republika, Lesotho a Svazijsko
poznávací zájezdyturistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
24. 2. – 11. 3. 202316 dní26551301

UZAVŘENO

Na co se můžete těšit?

  • Pohodová turistika v různých částech Dračích hor
  • Tajemné Lesothské a Svazijské království
  • Safari v NP Kruger, NP Royal Natal a NP Golden Gate
  • Nejvyšší vodopád světa Tugela i koupání v Indickém oceánu
  • Možnost prodloužení programu o Kapské Město nebo Viktoriiny vodopády  a NP Chobe

Popis

Region jižní Afriky překypuje mimořádnými přírodními krásami. I když jeho rozloha je obrovská, program tohoto zájezdu je laděný tak, abyste neproseděli většinu času v autě při dlouhých přejezdech a mohli si vychutnat její turisticky nejatraktivnější oblast aktivně. Dračí hory jsou geomorfologickým unikátem. Z vrcholové plošiny království Lesotho, kde dosahují výšky téměř 3500 m n. m., spadají o 1500 m níže do Jihoafrické republiky a půlměsíc hradby jejich stěn dosahuje délky 800 km. V severní části z nich padá do téměř kilometrové hloubky vodopád Tugela, nejvyšší nejen v Africe. Zdejší skvělé možnosti pro pěší turistiku plně využijeme. Čekají nás příjemné výlety s monumentálními výhledy a hlavně pro túry postačí průměrná fyzická zdatnost. Chodit budeme nalehko.
Pokud máte více času, program lze vhodně prodloužit o návštěvu Kapského Města nebo o Viktoriiny vodopády a NP Chobe, dle ročního období. Tato prodloužení či předsazení vám rádi připravíme na vyžádání.

Program

1. – 2. den

Letecky Praha – Johanesburg; přejezd na východ do kraje Mpumalanga bohatého na geologické zajímavosti a efektní vyhlídky, ubytování v lodži na břehu Crocodile River (pozorování hrochů).

3. den

Přejezd hřebene Dračích hor, výhledy do mozambické nížiny a do kaňonu Blyde river (třetí největší kaňon světa), odpoledne dojezd do nitra kaňonu, úvodní pěší výlet, případně (fakultativně) plavba lodí po přehradě; ubytování v kempu s termálními bazény.

4. - 5. den

NP Kruger – největší a nejslavnější park Jihoafrické republiky, ranní a odpolední safari, pozorování zvěře: nosorožci, sloni, zebry, žirafy, mnoho druhů antilop, lvi, levharti, gepardi, hyeny a mnoho dalších; fakultativně večerní safari v otevřených vozech, ubytování v kenmpu v centru národního parku - Skukuza.

6. den

SVAZIJSKO – nově přejmenované na eSwatini – po závěrečném dopolední safari v NP Kruger přejezd do tohoto malého království; odpoledne pěší safari v rezervaci Mlilwane, kde žijí zde převážně různé druhy antilop, pakoně a zebry – absence predátorů (vyjma krokodýlů v blízkosti vodních ploch) umožňuje bezpečný pěší pohyb v samotné blízkosti zvířat; ubytování v typických domorodých bungalovech.

7. den

Ranní túra na Execution Peak, významné kulturní místo svazijské justice a výhled na Sibebe, ohromný žulový monolit srovnatelný s australskou Ayers Rock; odpoledne přejezd zpět do JAR, k indickému oceánu do St. Lucia a podvečerní procházka po písečné pláži a návštěva místního beach baru

8. den

Ranní výlet lodí po laguně St. Lucia – pozorování hrochů a krokodýlů, odpoledne cesta podél Indického oceánu se zastávkou na oběd, koupání a relax u moře, odpoledne cesta přes Durban do kempu u přehrady Midmar.

9. - 10. den

NP Royal Natal - dojezd do národního parku v severním oblouku Dračích hor, který nám nabídne mnoho rozmanitých túr. Pohoří se tu formuje do asi 1000 m vysoké skalní stěny, která v délce 800 km odnepaměti slouží jako přirozená, těžko překonatelná skalní hradba. 

První den po ubytování v kempu odpoledne vyrazíme na túru k Tiger Falls; druhý den vystoupáme do sedla Gudu, kde se ubytujeme v horské lodži a s úchvatnými výhledy.

11. den

Pěší túra k nejvyššímu vodopádu světa Tugela Falls (983 m), případně výstup na vrchol Beacon Butterss (3124 m. nm.) s dechberoucím výhledem na Sentinel peak (3165 m. nm.); odpoledne dojezd do kempu v NP Golden Gate.

12. den

NP Golden Gate – rozlohou menší, ale krajinově výrazný národní park s nadmořskou výškou přes 2000 m. Rozlehlé hory s nízkou trávou, skalní rokliny, příkrá horská úbočí a široká údolí s bujnou vegetací – kromě běžných druhů antilop zde žijí i na území JAR vzácní pakoni běloocasí a buvolci bělořitní. Dopolední procházka v úbočí dočervena zbarvených pískovcových stěn a safari v tomto unikátním národním parku, odpoledne přejezd do Lesotha, cestou se několikrát dramaticky změní ráz krajiny, ubytování v kempu v Semonkong Lodge.

13. den

LESOTHO: přechodem hranic se dostaneme do diametrálně odlišného světa kulturně, sociálně i krajinově.

Oblast Semonkong - pěší nebo koňské túry, nejvyšší vodopád Lesotha Maletsunyanne Falls, padající volným pádem do hloubky 192 m.

14. den

Přejezd do vesničky Malealea, ležící za průsmykem Paradise Gate je pro turisty skutečnou branou do ráje, kde je možné se toulat pěšky nebo na malých a trpělivých lesothských ponících po zelených pláních, skalními roklemi i po malých vesničkách; obvyklým cílem bývá vodopád Botsoela nebo dosud málo známé skalní malby, jejichž stáří švédští vědci odhadli na 27 000 let; celý den je možné absolvovat jako tzv "pony trek" – výlet na mírných horských ponících, kteří jsou dodnes nejpoužívanějším dopravním prostředkem v Lesothu či pěšky zajít do vesnice na ochutnávku tradičního čirokového piva.

15. den

Odjezd z Lesotha přes hlavní město Maseru zpět do JAR, přejezd do Johanesburgu a odlet do ČR (dle letového řádu), nebo ubytování poblíž letiště.

16. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky