ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Dominikánská republika – turistika a koupání

Do Karibiku za tropickou přírodou i vyhřátým mořem
poznávací zájezdyturistické zájezdy1 nenáročný program★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
4. 11. – 18. 11. 202415 dní26780401

Poslední volná místa, letenky na vyžádání. 

Na co se můžete těšit?

  • Tropické národní parky s vodopády a krásnými řekami
  • Koloniální památky v Santo Domingu 
  • Lodní výlety a koupání na atlantickém i karibském pobřeží
  • Skvělá káva a výborný rum v rytmu žhavého merenge a romantické bachaty

Popis

Unikněme z plískanic našeho podnebného pásu do slunné náruče Karibiku! Ostrov Hispaniola a vlídná Dominikánská republika, která zabírá jeho větší část, nám k tomu nabízejí ideální podmínky. Hispaniola je po Kubě druhým největším a zároveň nejhornatějším ostrovem Karibiku, takže kromě tradičního koupání a šnorchlování na palmami lemovaném pobřeží nabízí i mimořádně atraktivní vnitrozemí s krásnou, bujně zelenou přírodou.
Všechna lákadla ostrova ochutnáme plnými doušky. Program zájezdu je často variantní a každý si ho může vyladit podle vlastních představ – užijí si ho proto jak příznivci pohodové poznávací verze, tak zájemci o turistiku a aktivní zážitky v tropické přírodě. Společně si pak vychutnáme vlahé večery, příjemně strávené na terasách hospůdek s bohatou nabídkou karibských specialit a míchaných nápojů, případně i v neodolatelném rytmu místních tanců – žhavého merenge a romantické bachaty.

Program

1. den

Letecky Praha (příp. Mnichov s transferem) – Dominikánská republika; přejezd do letoviska Boca Chica.

2. den

Dopoledne koupání na pláži na jižním karibském pobřeží, následně přejezd do horského letoviska Jarabacoa – cestou krásné pohledy na nížinu Cibao, zemědělskou zásobárnu země se sady mandarinek, banánovými plantážemi i rýžovými poli a kopcovitou krajinu podhůří Cordillery Central.

3. den

Jarabacoa a program v pohoří Cordillera Central: krátký pěší výlet k vodopádu Jimenoa (možnost koupele), exkurze do továrny na zpracování kávy, návštěva vesničky Manabao - projedeme se oblastí nazývanou také Dominikánské Alpy.

4. den

Jarabacoa: dopoledne nenáročné pěší vycházky v okolí horské tropické přírody, odpočinek v příjemné zahradě hotelu, případně fakultativní programy dle vašeho výběru – půldenní rafting na řece Yaque del Norte, projížďky na koních či horských kolech; odpolední přejezd na severní atlantické pobřeží do Puerto Plata.

5. den

Lanovkou na horu Loma Isabel de Torres (799 m) – výhled na moře i do vnitrozemí od sochy Krista, procházka botanickou zahradou a možnost pěšího sestupu; odpoledne variantně prohlídka města Puerto Plata, nebo koupání.

6. den

Cascading 27 Charcos Damajagua – fakultativně průstup kaskádovou říčkou s 27 menšími vodopády a přírodními tobogány, nebo koupání na plážích Atlantiku a volný program v Puerto Plata – krásné koloniální náměstí s příjemnými kavárnami a výbornými restauracemi, příp. v ulicích je možné nahlédnout do výroben doutníků.

7. den

Isla del Paraíso: autobusový přejezd ke karibské pláži a následně lodní výlet na krásný ostrůvek s možností šnorchlování a ochutnávky rumu – cestou zpět plavba mangrovy; přejezd na jižní karibské pobřeží a ubytování v Santo Domingu.

8.–9. den

Santo Domingo : prohlídka hlavního města s historickým koloniálním centrem Zona Colonial – Kolumbův palác na Plaza Espaňa, nejstarší katedrála Santa María de la Encarnación, procházka ulicí Las Damas k pevnosti Ozama; odpoledne procházka mezi podzemními krasovými jezírky v NP Los Tres Ojos a volný program v hlavním městě; následující den přesun a ubytování v přímořském letovisku Bayahibe.

10. den

Bayahibe: koupání na karibském pobřeží, příp. dopoledne fakultativně návštěva krasové jeskyněLas Maravillas se skalními kresbami původních indiánů Taínů.

11. den

Cordillera Oriental: celodenní minibusový a pěší výlet do odlehlé horské oblasti, túra k vodopádu Las Jaldas (120 m – nejvyšší v Karibiku, pod vodopádem koupání) – cestou políčka, kakaové plantáže a v kopcích horský tropický porost.

12. den

Lodní výlet do NP Cotubanama (Del Este): mořské proudy v průlivu Catuano, modrá laguna, pozorování fregatek a pelikánů, koupání a odpočinek na vyhlášeném ostrově Saona včetně oběda – cestou zpět možnost zahlédnout červené mořské hvězdice.

13.–15. den

Bayahibe: závěrečný odpočinek a koupání, případně vycházky v přilehlém národním parku či fakultativně lodní výlet se šnorchlováním na ostrov Catalina – dle vašeho výběru; letecky zpět do Prahy (příp. Mnichova s transferem do Prahy).

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU