ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Karibský sen na katamaránu – Guadaloupe

Ostrovy Gaudaloupe, Maria Galante a Dominika
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
17. 10. – 28. 10. 202412 dní54022412

Cena za os. ve dvoulůžkové kajutě + letenka, cena dle termínu nákupu (cca 29 000 Kč). Příplatek za obsazení dvoulůžkové kajuty jedním cest. činí 70 %. Loď Bali 4.3. (délka 13,2 m, šířka 7,1 m)

27. 3. – 7. 4. 202512 dní54022510

Cena za os. ve dvoulůžkové kajutě + letenka, cena dle termínu nákupu (cca 29 000 Kč). Příplatek za obsazení dvoulůžkové kajuty jedním cest. činí 70 %. Loď Bali 4.3. (délka 13,2 m, šířka 7,1 m)

Na co se můžete těšit?

  • Plavba na katamaránu
  • Bezprostřední kontakt s přírodou a podmořským světem
  • Romantické ostrovy, starobylé přístavy a kokosové palmy
  • Plavba v kombinaci s výpravami do tropické přírody
  • Koloniální památky, města a návštěva rumáren
  • Rybolov, paddleboard, vodní lyžování a úžasné pláže Karibiku

Popis

Jachta, respektive katamarán či plachetnice to není jen "loď", ale jakýsi fenomén dnešní doby. Jachting představuje aktivní způsob jak zažít moře a cizí země. Navíc jde v době covidu o velmi bezpečný způsob cestování.

Ostrovy Gaudaloupe, Maria Galante a Dominika, kam se vydáváme, jsou součástí souostroví Malé Antily. Jedinečné místo na jachting s mnoha krásnými zátokami a plážemi, které vybízejí ke šnorchlování i rybaření. Budeme mít i čas na návštěvu historických památek. Malé Antily jsou nejpřitažlivější z celého Karibiku.  Nespočet korálových bariér, atolů, opuštěných ostrůvků, hudba, tanec a rum, to je Karibik!

Vyplouváme z ostrova Guadalope, který obeplujeme, následně si užijeme nádherné a téměř opuštěné pláže  na ostrově Marie-Galante a podrobně prozkoumáme ostrov Dominika, který je zároveň samostatným ostrovním státem mezi francouzskými departmenty. Tento ostrov je známý nádhernou krajinou uprostřed džungle a je také proslulý díky natáčení filmu Piráti Karibiku. Pokud bychom zkrátili plavbu kolem Guadaloupe, stihli bychom navštívit i další francouzský department Martinik.

Užijeme si  například lov tuňáků, budeme šnorchlovat, vyzkoušíme si kitesurfing, nebo vyrazíme do botanických zahrad. Všechny ostrovy nabádají také k výpravám do divoké tropické přírody. Můžeme vyrazit i na celodenní trek deštným pralesem k Bowling Lake ze kterého vyvěrají sirná zřídla.

Plavbu ukončíme nazpět na ostrově Guadaloupe. Tuto plavbu doporučujeme zejména klientům, kteří se na katamarán vydávají poprvé. Vyhneme se totiž dlouhé přeplavbě na Grenadiny, která může být pro jachtaře začátečníky náročnější. Plavbu z velké míry uzpůsobíme očekávání celé posádky a nemusíme podnikat žádné dlouhé přeplavby. Katamarán nám bude složit jako komfortní základna ze které můžeme podnikat šnorchlování, vyrážet na výpravy, rybařit a také relaxovat a užívat si. Ačkoliv si budeme užívat komfortu jako v hotelu a přitom budeme zároveň nocovat v nádherných zátokách, kde budeme dokonale sami.

Plavbu absolvujeme na katamaránu. Plavba bude poklidnější, než na plachetnici a tím více si můžeme vychutnat komfort a možnosti, které katamarán nabízí. Díky menšímu ponoru se dostaneme blízko ke břehu a můžeme šnorchlovat, koupat a opalovat se přímo na lodi.

Program

1. den

Letecky z Prahy na ostrov Guadalupe, transfer do mariny v Pointe-á-Pitre, nalodění. Přivítání s kapitánem a breefing, krátký přejezd do chráněné zátoky, kde strávíme noc na kotvě.

2.–3. den

Objevování Guadeloupe a divoké tropické přírody. Možnost skvělého šnorchlování či potápění (místní dive centra) v rezervaci Cousteau nebo výlet do tropického národního parku Parc National de la Guadeloupe. Případně jedinečná túra na sopku La Soufrière (1 467 m.n.m.), která je nejvyšším vrcholem Malých Antil.

4. den

Přeplavba na ostrov Dominika se zastávkou na nádherných ostrovech Terre-de-Haut a Îles des Saintes je souostroví asi desítky ostrovů a ostrůvků a zároveň velice působivé místo s nádhernými plážemim a nádhernými západy slunce.

5.–7. den

Dominika, Waitukubuli National trail – nádherné treky různých obtížností, přičemž jedím z nejpůsobivějších bude výlet k Boiling Lake přes údolí Valley Desolation s koupáním v termálních pramenech. Případně výstup na vrchol sopky Morne Diablotin s úžasnými výhledy. Variantně koupání a šnorchlování na pláži Champagne, jejíž název je odvozen vyvěrání řetízků mnoha bublinek sopečného plynu, kdy si připadáte že se koupete v šampaňském.

8.–9. den

Přeplavba podél východního pobřeží Dominiky na ostrov Maria-Galante, kde jsou úžasné pláže a skvělá místa na šnorchlování a zároveň je zde minimum lidí.

10.–11. den

Návrat do mariny Pointe-Pitre, vylodění a transfer na letiště. Odlet a poslední den přílet do Prahy.

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU