ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Kuba autentická

Velký poznávací okruh
poznávací zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
29. 10. – 13. 11. 202316 dní27760311
14. 3. – 30. 3. 202317 dní27760310

AKTUÁLNĚ PLNO

Na co se můžete těšit?

  • Skvosty koloniální architektury - Havana a Trinidad
  • Koupání a šnorchlování na liduprázdných plážích
  • Údolí Viňales a jeho typické homole
  • Večery s kubánskou hudbou při sklence Cuba libre

Popis

Zveme vás na ostrov, který je právem nazýván perlou Karibiku. Navštívíme většinu z pozoruhodných míst, která Kuba nabízí. Seznámíme se s nádhernou koloniální architekturou i pestrou přírodou. Zároveň si i odpočineme, vykoupeme se na písečných plážích Karibského moře a se sklenkou vyhlášeného kubánského koktejlu prožijeme nezapomenutelné večery v rytmu podmanivé salsy. Ubytování v soukromí nám umožní blíže poznat skutečný život přátelských a pohostinných Kubánců, poznamenaný léty izolace a autoritářského socialismu. Vřele doporučujeme polopenzi u hostitelských rodin, výběr jídla je vždy pestrý a bohatý. 

Program

1. den

Letecky Praha – Havana.

2. - 3. den

Havana – bohaté koloniální paláce, pevnosti a chrámy, nejstarší divadlo Nového světa, všudypřítomné pomníky všech kubánských revolucí, Floridita oblíbený bar Ernesta Hemingwaye a kolébka nápoje „daiquiri“; procházka po nábřeží El Malecón; návštěva centra nové Havany La Rampa se známou zmrzlinárnou Copelia; odpolední odjezd pronajatým autobusem na východ Kuby. 

4. den

Santiago de Cuba: ráno příjezd a prohlídka města – nejstarší dům na Kubě z roku 1519, pevnost San Pedro de la Roca , kasárna Moncada – dějiště prvního revolučního pokusu Fidela Castra; přejezd na východní cíp ostrova.

5. - 6. den

Baracoa – místo, kde v roce 1492 přistál Kryštof Kolumbus: nejstarší koloniální přímořské městečko z roku 1512 s bohatým kulturním životem a mimořádně malebným okolím (pláže, večery plné kubánské hudby); možnost fakultativních výletů do džungle v povodí řeky Duaba, koupání v průzračných tůních, výstup na stolovou horu El Yunque nebo výlet ke kaňonu v ústí řeky Yumurí.

7. den

La Farola – průjezd legendární horskou silnicí; místo vylodění José Martího – Playita s možností koupání na oblázkové pláži; přejezd do poklidného města Bayamo, kolébky bojů za nezávislost Kuby.

8. den

Přejezd do centrální části ostrova. Cestou si prohlédneme koloniální města Camagüey a Sancti Spiritus.

9. - 10. den

NP Lomas de Banao; pohoří Escambray; výlet pěšky nebo na mulách na sedlo La Sabina; osvěžující koupání v horské říčce.

11. - 12. den

Trinidad ; prohlídka neobyčejně poutavého koloniálního města s množstvím památek a muzeí, možnost večer pochutnat si na skvělém rumu za poslechu místní hudby; koupání na pláži krásné Ancón s výhledy na pohoří Escambray; možnost fakultativního výletu parním vláčkem do Valle de los Ingenios .

13. den

Cienfuegos – prohlídka neoklasicistního centra města; přejezd do západní části ostrova spojený s průjezdem pobřeží Zátoky Sviní, místem vylodění kontrarevolucionářů v roce 1961; návštěva krokodýlí farmy v Guamá.

14. den

Region Pinar del Río – fotogenický kuželový kras s homolovitými tvary hor (mogoty) v údolí Viňales; ukázka výroby doutníků, ruiny Hacienda Cortina a návštěva jeskyně Los Portales – velitelského stanoviště Che Guevary; orchideárium v Soroa. 

15. - 16. den

Letecky zpět do Prahy

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU