ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Národní parky Patagonie a Velikonoční ostrov

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
18. 11. – 2. 12. 202315 dní26861301

NP Patagonie
Program, termín a cena jsou předběžné a budou upraveny na jaře 2023.

18. 11. – 6. 12. 202319 dní26861304

NP Patagonie a Velikonoční ostrov
Program, termín a cena jsou předběžné a budou upraveny na jaře 2023.

18. 11. – 2. 12. 202215 dní26861203

NP Patagonie – AKTUÁLNĚ PLNO

18. 11. – 6. 12. 202219 dní26861204

NP Patagonie a Velikonoční ostrov – AKTUÁLNĚ PLNO

Na co se můžete těšit?

  • Nejznámější patagonské národní parky
  • Fotogenické vrcholky Torres del Paine
  • Činné sopky, tučňáci a druhohorní araukárie
  • Při prodloužení návštěva Valparaísa  s ochutnávkou chilských vín

Popis

Naše již tradiční a oblíbená cesta klade důraz na poznávání jedinečné patagonské přírody formou rozumně pojaté pěší turistiky. Patagonské národní parky patří k přírodním pokladům naší planety. Uvidíme zasněžené vulkány zrcadlící se v jezerech, zástupy tučňáků i mohutné dvoukilometrové věže Paine. Trasa je postavena tak, že téměř vždy trávíme nejméně dva noclehy na jednom místě a delší přejezdy nahrazujeme místními přelety, abychom co nejlépe využili čas. Nově jsme program přeskládali tak, abychom nejprve absolvovali náročnější patagonskou část a na závěr si mohli vychutnat odpočinek v jezerní oblasti v okolí Pucónu, kde je i výrazně tepleji a dny lze strávit i odpočinkem spojeným s koupáním.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Santiago de Chile; vnitrostátní přelet do městečka Punta Arenas

3. den

Fuerte Bulnes – výlet k pevnosti na břehu Magalhaesova průlivu, na místo prvního evropského osídlení patagonské oblasti; lodní výlet na Isla Magdalena, ostrov s největší kolonií tučňáků magellanských. Odpolední přejezd do Puerto Natales. 

4.–7. den

Torres del Paine  (světově proslulý národní park): katamaránem přes jezero Pehoe, pěší výlet k obřímu ledovci Grey – součásti Velkého jižního ledovce; celodenní túra do Francouzského údolí; túra k vyhlídce na tři slavné monumentální věže tvořící skalní katedrálu vysokou „čistých" 2000 m - celkem 2800 m, pozorování lam, Nordenskjöldova vyhlídka. Návrat přes Puerto Natales do Punta Arenas.

8. den

Přelet do Puerto Mont,NP Alerce Andino pěší výlet pralesem prastarých stromů (alerce = modřín) v okolí jezera Chapo.

9. den

Podél druhého největšího chilského jezera Llanquihué s četnými vyhlídkami na "národní" vulkán Osorno do NP Vicente Pérez Rosales: krátký výlet deštným lesem k vodopádům na řece Petrohué, zastávka u jezera Todos Los Santos. 

10. den

Průjezd Jezerní oblastí (divoký kraj se spoustou lesů, říček, vodopádů a zejména velkých ledovcových jezer, v nichž se zrcadlí mnoho převážně činných sopek) do Pucónu.

11. den

Pucón: Celodenní pěší výlet NP Huerquehué (soustava sedmi kaskádovitých jezer s vodopády, unikátní druhohorní araukáriové pralesy, vyhlídky na vulkán Villarica), fakultativně návštěva místních vyhlášených termálních lázní.

12. den

Pucón: celodenní fakultativní ledovcový výstup na činnou sopku Villarica (2861m); alternativně odpočinkový den s možností nenáročné pěší turistiky v okolí jezera či jiné méně náročné alternativy: koupání, projížďky na kole nebo rafting či návštěva podzemní lávové jeskyně pod Villaricou. 

13. den

Santiago de Chile: Dopolední přílet, ubytování v centru. Pěší prohlídka historického centra (Staré město, palác La Moneda, Muzeum předkolumbovských kultur, vyhlídkový vrch Cerro Santa Lucia); večerní posezení v zábavní čtvrti Barrio Bellavista.

14.–15. den

Letecky zpět do Prahy, případně pokračování navazujícím programem na Velikonočním ostrově.

Prodloužení

VELIKONOČNÍ OSTROV

14. den: Rapa Nui

Dopoledne přelet ze Santiaga, odpoledne malý okruh ostrovem: výlet do kráteru Orongo a obřadní vesnice; seznámení s kultem Ptačího muže, výhled na ostrovy; procházka po hraně kráteru; pěší procházka k prvním moai  - plošina Ahu Tahai při západu Slunce.

15. den

Rapa Nui:

Velký okruh ostrovem po plošinách ahu s fascinujícími sochami moai, seznámení s historií a záhadami ostrova; návštěva kráteru Rano Raraku s přibližně 300 sochami v různém stupni opracování; koupání na pláži Anakena s další plošinou Nau Nau, návštěva Ahu Akiwi, kde se vyráběly "klobouky Pukao".

Ve volném čase možnost návštěvy muzea Sebestiana Englerta, místního kostela s kopií Pražského jezulátka věnovanou Václavem Havlem a dalších zajímavostí hlavního (a jediného) městečka Hangaroa.

16. den

Rapa Nui: Hangaroa - dokončení prohlídky městečka, odpoledne odlet do Santiaga.

17. den

Celodenní výlet do Valparaísa  s návštěvou vinic  a s ochutnávkou skvělých chilských vín v údolí Casablanca; plaza Sotomayor, historické centrum Valparaísa s proslulými ascensory (unikátními městskými výtahy)

18.–19. den

Letecký návrat do Prahy.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ