ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Národní parky Patagonie a Velikonoční ostrov

V jarním termínu rozšíření o Valparaíso
poznávací zájezdyturistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
14. 11. – 28. 11. 202215 dní-2%100 744 Kč102 800 Kč26861203
Základní cena -2%100 744 Kč102 800 KčFirst-minute sleva do 14.7.2022.
Služby za příplatek
Jednolůžkový pokoj11 900 Kč
14. 11. – 3. 12. 202220 dní-2%141 904 Kč144 800 Kč26861204
1. 3. – 15. 3. 202215 dní26861201

Termín a cena jsou předběžné a budou upraveny podle aktuálních cen a dostupných letových řádů začátkem roku 2022.

1. 3. – 20. 3. 202220 dní26861202

Termín a cena jsou předběžné a budou upraveny podle aktuálních cen a dostupných letových řádů začátkem roku 2022.

Na co se můžete těšit?

  • Nejznámější patagonské národní parky
  • Fotogenické vrcholky Torres del Paine
  • Činné sopky, tučňáci a druhohorní araukárie
  • Ochutnávka chilských vín
  • Při prodloužení návštěva Valparaísa 

Popis

Tato již tradiční a oblíbená cesta klade důraz na poznávání jedinečné patagonské přírody formou rozumně pojaté pěší turistiky. Patagonské národní parky patří k přírodním pokladům naší planety. Uvidíme zasněžené vulkány zrcadlící se v jezerech, zástupy tučňáků i mohutné dvoukilometrové věže Paine. Trasa je postavena tak, že téměř vždy trávíme nejméně dva noclehy na jednom místě a delší přejezdy nahrazujeme místními přelety, abychom co nejlépe využili čas. Nově jsme program přeskládali tak, abychom nejprve absolvovali náročnější patagonskou část a na závěr si mohli vychutnat odpočinek v jezerní oblasti v okolí Pucónu, kde je i výrazně tepleji a dny lze strávit i odpočinkem spojeným s koupáním.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Santiago de Chile; dále vnitrostátní přelet do městečka Punta Arenas

3. den

Fuerte Bulnes – výlet k pevnosti na břehu Magalhaesova průlivu, na místo prvního evropského osídlení patagonské oblasti; lodní výlet na Isla Magdalena, ostrov s největší kolonií tučňáků magellanských. Odpolední přejezd do Puerto Natales. 

4.–7. den

Torres del Paine  (světově proslulý národní park): katamaránem přes jezero Pehoe, pěší výlet k obřímu ledovci Grey – součásti Velkého jižního ledovce; celodenní túra do Francouzského údolí; túra k vyhlídce na tři slavné monumentální věže tvořící skalní katedrálu vysokou „čistých" 2000 m - celkem 2800 m, pozorování lam, Nordenskjöldova vyhlídka. Návrat přes Puerto Natales do Punta Arenas.

8. den

Přelet do Puerto Mont,NP Alerce Andino pěší výlet pralesem prastarých stromů (alerce = modřín) v okolí jezera Chapo.

9. den

Llanquihué – výlet k druhému největšímu chilskému jezeru pod elegantní vulkán Osorno, NP Vicente Pérez Rosales: krátký výlet kolem vodopádům na řece Petrohué, zastávka u jezera Todos Los Santos. Alternativn 

10. den

Průjezd Jezerní oblastí (divoký kraj se spoustou lesů, říček, vodopádů a zejména velkých ledovcových jezer, v nichž se zrcadlí mnoho převážně činných sopek) do Pucónu; výlet v NP Huerquehué (soustava sedmi kaskádovitých jezer s vodopády, unikátní druhohorní araukáriové pralesy), fakultativní návštěva místních vyhlášených termálních lázní.

11. den

Pucón: výlet v NP Huerquehué (soustava sedmi kaskádovitých jezer s vodopády, unikátní druhohorní araukáriové pralesy), fakultativní návštěva místních vyhlášených termálních lázní.

12. den

Pucón: v případě vhodných podmínek (počasí, seismická aktivita) fakultativní ledovcový výstup na činnou sopku Villarica (2800 m); alternativně odpočinkový den s možností pěší turistiky v okolí jezera či méně náročné alternativy: koupání, projížďky na kole nebo rafting či návštěva podzemní lávová jeskyně pod Villaricou 

13. den

Santiago de Chile – letecký přesun do hlavního města; prohlídka centra (Staré město, palác La Moneda, Muzeum předkolumbovských kultur, Cerro Santa Lucia); závěrečné večerní posezení v zábavní čtvrti Barrio Bellavista.

14.–15. den

Letecky zpět do Prahy, případně pokračování navazujícím programem na Velikonočním ostrově.

Prodloužení

VELIKONOČNÍ OSTROV

14. den

Přelet Santiago de Chile – Rapa Nui, pěší procházka k prvním sochám moai - plošina Ahu Tahai nedaleko hlavního městečka Hanga Roa. Dle času volný program s možnost návštěvy prohlídky městečka; fakultativně zapůjčení kola, koně, skútru nebo objevná cesta k jeskyni Bílých panen - hodinový výlet do "zapovězené" části ostrova k nejmenší moai.

15. den

Velký okruh ostrovem – výlet po plošinách s fascinujícími sochami a seznámení s historií a záhadami ostrova; návštěva kráteru Rano Raraku s přibližně 300 sochami v různém stupni opracování; koupání na pláži Anakena a návštěva Ahu Akiwi, kde se vyráběly "klobouky Pukao".

16. den

Malý okruh ostrovem – výlet do kráteru Oronko a obřadní vesnice; seznámení s kultem Ptačího muže, výhled na ostrovy; procházka po hraně kráteru; odpoledne koupání.

17.–18. den

Santiago de Chile – přelet do hlavního města Chile; prohlídka města. Následující den celodenní výlet do Valparaísa  s návštěvou vinic  a s ochutnávkou skvělých chilských vín v údolí Casablanca; plaza Sotomayor, historické centrum Valparaísa. 

19.–20. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ