ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Namibie – země kontrastů

Pouště, pobřeží Atlantiku i safari
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
7. 11. – 22. 11. 202416 dní27542402

Termín a cena se mohou ještě měnit dle dostupnosti letenek.

5. 11. – 20. 11. 202516 dní27542501

Termín a cena se mohou ještě měnit dle dostupnosti letenek a podmínek pro rok 2025

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Na co se můžete těšit?

  • NP Namib Naukluft  – nejstarší a nejsušší poušť na světě
  • NP Etosha – jedno z nejlepších safari v Africe
  • Horský masiv Brandberg a Spitzkoppe aneb "namibijský Matterhorn"
  • Malby a rytiny u Twyfelfontein 
  • Návštěva vesnice domorodého kmene Himba a kouzelné vodopády Epupa
  • Hoba – největší meteorit na světě 

Popis

Pojedte s námi objevovat rozmanitou Namibii – perlu čeného kontinentu a navštívit její nejzajmavější lokality.

Nejprve nás ohromí až 300 metrů vysoké duny Sossusvlei v NP Namib Naukluft, které patří k nejfotogeničtějším a zároveň vůbec nejvyšším na světě. Po západu slunce tu budeme pozorovat hvězdy, neboť Namibie má jednu z nejčistších nočních obloh na světě.

Na břehu Atlantiku objevíme chráněnou lagunu Walvis Bay, která je domovem neuvěřitelně pestrého ptačího života od plameňáků a pelikánů po kormorány, a na lodi si vyjedeme za delfíny a velrybami. Na Cape Cross, kde kdysi poprvé zakotvili Portugalci u namibijských břehů, pak budeme pozorovat tisíce lachtanů jihoafrických.

Cestou na sever k angolským hranicím si užijeme nespoutané divočiny hornatého Damaralandu, proslaveného prastarými skalními malbami i rytinami, ale i pouštními slony a dalšími zvířaty, jež se přizpůsobila této drsné krajině. Samozřejmě nahlédneme do života barvitých domorodých obyvatel kmene Himba v Kaokolandu a zajedeme také k vodopádům Epupa na řece Kunene, které nás uchvátí mohutnou kaskádou vody padající do hlubokého kaňonu.

Zlatým hřebem bude návštěva nejznámějšího namibijského národního parku. NP Etosha je domovem neuvěřitelné populace zvířat, včetně savců, ptáků a plazů, mezi nimiž lze samozřejmě spatřit zástupce ikonické "velké pětky" –  slony, nosorožce, lvy, levharty a buvoly. K vidění budou také početná stáda zeber, springboků a antilop, jistě potkáme i žirafy a při troše štěstí zahlédneme i hyeny, gepardy, šakaly, nebo pštrosy či supy.

Tím ovšem naše dobrodružství zdaleka neskončí. Během návratu zpět do hlavního města Windhoek navštívíme farmu Hoba West, kde byl v r. 1920 objeven největší neporušený  meteorit na Zemi, který kvůli své obrovské hmotnosti nebyl nikdy přemístěn. Poslední noc v "divočině" strávíme na náhorní plošině Waterberg, jež byla svědkem historických událostí Namibie a kde se kromě vzácných druhů antilop hojně vyskytují i nosorožci. 

V průběhu cesty okusíme i atmosféru původních koloniálních městeček, místní bohatou kuchyni včetně vyhlášených steaků či ústřic a výborné pivo i víno.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Windhoek; dle aktuálního času příletu úvodní seznámení s hlavním městem Namibie; fakultativně gastronomická večeře s možností ochutnávky místních steakových specialit.

3.–4. den

NP Namib Naukluft – poušť rozprostírající se podél pobřeží Atlantiku v délce 1600 km, kterou řeka Kuiseb rozděluje na jižní písčitou a severní kamenitou/štěrkovou část; Sussusvlei – oblast monumentálních písečných dun saharského typu, vysokých mnohdy přes 300 metrů; v poušti uvidíme i několik pozoruhodných zvířat, např. přímorožce jihoafrického, jenž je dokonale přizpůsoben životu na poušti, dále pštrosy, šakaly čabrakové, surikaty atd.; procházka působivým kaňonem Sesriem.

5.–6. den

Swakopmund – malebné přímořské letovisko s německou koloniální architekturou a nezaměnitelnou atmosférou: prohlídka města; možnost mnoha fakultativních prohlídek (mořské akvárium, muzeum krystalů s největším krystalem na světě, zdařilé historicko-etnografické muzeum); Walwis Bay – laguna s kolonií plameňáků: možnost mnoha fakultativních aktivit (výlet na katamaránu/lodi s pozorováním delfínů, velryb, tuleňů, pelikánů a ochutnávkou místních ústřic; výlet auty 4 x 4 na duny, vyjížďka na mořském kajaku ap.); Cape Cross – místo, kde Portugalci jako první Evropané přistáli na konci 15. století a jež je dnes proslavené největším shromaždištěm lachtanů jihoafrických v jižní části Afriky.

7. den

Okolo Spitzkoppe ("namibijský Matterhorn") k monumentálnímu žulovému masivu Brandberg, jenž dominuje okolním pláním a najdeme zde velmi cenné skalní malby křováků v čele s tzv. "White Lady".

8. den

Twyfelfontein – místo s jednou z největších koncentrací skalních rytin v Africe z různých historických období; Organ Pipes (varhanní píšťaly) – čedičové sloupy; Petrified forest (zkamenělý les) – araukarity staré přes 280 milionů let; vzácná endemická rostlina Welwitschie podivná, kterou můžeme směle nazvat živoucí fosilií.

9.–10. den

Kmen Himba – etnikum proslulé unikátním zdobením a barvením těla hlinkou a „neochotou“ přizpůsobit se civilizovanému světu, návštěva vesnice a "ráj fotografů"; fakultativně záchranná stanice gepardů a kouzelné vodopády Epupa.

11.–12. den

NP Etosha – jedna z nejlepších lokalit pro pozorování zvěře v Africe, kde jsou k vidění sloni, lvi, levharti, gepardi, buvoli, antilopy skákavé a travní, zebry, impaly, nosorožec dvourohý i několik jedinců nosorožce tuponosého, dik dik, antilopy koňské, pakoně atd.; vždy dopoledne a odpoledne budeme vyjíždět na safari po parku, zastavovat u napajedel, která jsou skvělým místem k důkladnému pozorování zvěře.

13. den

Meteorit Hoba – největší kus železa přírodního původu na Zemi; možnost návštěvy krokodýlí a pštrosí farmy; dojezd do národního parku Waterberg – namibijská stolová hora s výskytem nosorožců, buvolů a dalších zvířat.

14. den

Trh Okahandja Mbangura s rukodělnými, převážně dřevěnými výrobky – možnost nákupů jedinečných suvenýrů (sošky, masky, korály apod.); odpoledne Windhoek – koloniální architektura z počátku 20. století, kostel Christuskirche, parlament usídlený v Titenpalastu, pevnost Alte Feste, Gathemannův komplex, gibeonské meteority, možnost návštěvy zajímavých muzeí.

15.–16. den

Letecky zpět do Prahy. 

Podmínky