Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Barvy japonského léta

Za přírodou a lidmi ostrovů Honšú a Hokkaidó
poznávací zájezdyturistické zájezdy1 nenáročný program★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Poznejte "neznámé" přírodní lokality Japonska – malebné sousostroví Macušima, kvetoucí pole pod sopkami na o. Hokkaidó, "konec světa" Širetoko...

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
4. 6. – 19. 6. 202216 dní-4%91 008 Kč94 800 Kč26326202
Základní cena -4%91 008 Kč94 800 KčFirst-minute sleva do 4.12.2021.
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj9 800 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Z velkoměsta až na "konec světa" Širetoko
  • Rozkvetlá květinová pole pod sopkami divokého Daisecuzanu
  • Nejčerstvější mořské plody i šťavnaté grilované jehněčí
  • Podivné řasové koule marimo u domorodých Ainu

Popis

Že je Japonsko krásnou a rozmanitou zemí, to už zjistil každý, kdo jej někdy navštívil. Proč se ale při další návštěvě nezaměřit na japonskou přírodu, která západními turisty zůstává téměř neobjevena? Každý Japonec zná krásu souostroví Macušima, které je už řadu let považováno za jedno ze tří nejmalebnějších japonských míst. Každý Japonec ví, že nejkrásnější sopky jsou na ostrově Hokkaidó a nejbarevnější kvetoucí pole přímo pod nimi. A kde najdete ty nejchutnější mořské plody? I v tomto mají místní obyvatelé zcela jasno. Pojďme se protentokrát vzdálit od velkoměst a užít si naprosto odlišnou zkušenost, kterou ale stále doprovodí japonský komfort a pečlivý smysl pro detail.

Program

1.–2. den

Praha – Tokio: přílet a cesta letištním expresem do města, ubytování.

3. den

Tokio – Sendai: rychlovlakem šinkansen do největšího města severního Honšú; plavba mezi borovicemi porostlými útesy v Macušimské zátoce, kterou ve svých haiku proslavil mistr tohoto žánru Macuo Bašó.

4. den

SendaiHakodate: dopolední výstup k "horskému chrámu" Jamadera z 9. stol.; odpoledne po nejnovější trati šinkansenu přesun skrz nejdelší podmořský tunel na světě (54 km) na ostrov Hokkaidó; večer jeden ze tří nejkrásnějších nočních výhledů v Japonsku, a to z hory Hakodatejama.

5. den

HakodateTója: snídaně na rybím trhu, kde lze ochutnat ty nejčerstvější mořské speciality; přesun vlakem do oblasti národního parku Šikocu-Tója – procházka kolem jezera, výlet lanovkou na sopku Usuzan – pohled do kráteru a výhled na "novou sopku" Šówa Šizan, která vyrostla v r. 1943.

6. den

Tója – Sapporonejvětší město na ostrově Hokkaidó a jeho pamětihodnosti: park Ódóri, historická hodinová věž; večer možnost ochutnávky jednoho z nejznámějších japonských piv Sapporo s grilovanou jehněčí specialitou "Čingischán".

7. den

Sapporo – Wakkanai: vlakový přesun do nejsevernějšího města Japonska akvárium s tuleni a tučňáky, wakkanaiský park s výhledy na ruský ostrov Sachalin a monumenty připomínajícími komplikované rusko-japonské vztahy.

8. den

Wakkanai – Rebun: výlet trajektem na ostrov proslulý rozkvetlými kopci mnoha endemických květin – půldenní středně náročná túra s výhledy na sopku Riširi rostoucí ze širého moře.

9. den

Wakkanai – Furano: brzy ráno vlakem do úrodné zemědělské oblasti na úpatí pohoří Daisecuzan – rozlehlá barevná pole máku, tulipánů aj., ochutnávky místních produktů.

10. den

Asahikawa – Daisecuzan: celodenní výlet do největšího národního parku v Japonsku – lanovkou na úpatí nejvyšší hory ostrova Asahidake, procházka kolem jezírek a fumarol, pro zdatnější v případě dobrého počasí možnost výstupu drsnou sopečnou krajinou na samotný vrchol (2291 m).

11. den

Asahikawa – Abaširi: návštěva výrobny japonského rýžového vína sake s degustací; přesun vlakem do Abaširi – v historii místo pro vyhnance a vězně, dnes vstupní brána pro národní parky Akan a Širetoko.

12. den

Abaširi – Širetoko : návštěva jednoho z nejodlehlejších národních parků se stovkami medvědů – procházka mezi pěti širetockými jezery, vodopád Furepe stékající z útesu do Ochotského moře, teplé vodopádya tůně Kamuiwakka.

13. den

Akan: celodenní výlet do národního parku proslaveného nádhernými jezery – azurově modré kráterové jezero Mašú, bahenní sopky u jezera Akan s řasovými koulemi marimo, relax nohou v horkém písku u jezera Kuššaro, skanzen domorodého obyvatelstva Ainu.

14. den

Akan – Tokio: přesun na letiště a přelet do Tokia; odpoledne prohlídka živoucích čtvrtí Haradžuku a Šibuja – kontrast rušných obchodních tříd a rozlehlého parku ukrývajícího největší svatyni v Tokiu.

15.–16. den

Tokio – Praha: závěrečný den v hlavním městě – pohled na město z pláže na umělém ostrově Odaiba s futuristickou architekturou, čtvrť luxusních butiků a bank Ginza, volno na nákupy suvenýrů a prohlídku nejstaršího tokijského buddhistického chrámu Sensódži; večerní odlet do ČR a přílet 16. den.

Podmínky