ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Toulavý Taiwan

Přes hory a doly "Nádherného" ostrova
poznávací zájezdyturistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
16. 10. – 30. 10. 202415 dní26304401

Na co se můžete těšit?

  • Výstupy na třítisícové vrcholky a jedna z nejhlubších soutěsek světa
  • Horská železnice s východem slunce a 2000 let staří stromoví obři
  • 509 m vysoká "bambusová" Taipei 101 a skvělé večerní jídelní trhy
  • Dramatické útesy, pískovcové útvary a pláže tropického NP Kenting

Popis

Taiwan, tento nevelký ostrov, se pyšní kdysi nejvyšší budovou světa a jednou z nejdynamičtějších ekonomik, ale i tajemnými buddhistickými chrámy a kláštery. Zejména však vyniká divokou tropickou přírodou, díky níž si kdysi od Portugalců vysloužil pojmenování Formosa neboli Nádherný ostrov. Abychom si jeho krásnou přírodu užili co nejvíce, podnikneme pár výšlapů v unikátní soutěsce Taroko, navštívíme pobřeží vymodelované divokým mořským příbojem, projdeme se mezi 2000 let starými cypřiši v přírodní rezervaci Alishan, uskutečníme několik výstupů na třítisícové horské vrcholy a odpočineme si na jediných skutečných plážích NP Kenting na nejjižnějším cípu ostrova. Neopomeneme také ochutnat vynikající taiwanskou kuchyni silně ovlivněnou Čínou a přitomností moře a navštívit životem kypící skvělé večerní jídelní trhy.

Program

1.–2. den

Praha – Taipei (Tchaj-pej): odpolední přílet do hl. města Taiwanu (Tchaj-wan); ubytování a večerní návštěva nejdůležitějšího buddhistického chrámu Longshan (Lung-šan) v centru města; možnost první ochutnávky skvělé taiwanské kuchyně.

3. den

Taipei: návštěva monumentálního areálu Čankajškova památníku; výjezd na Taipei 101 – do r. 2009 nejvyšší budova světa (509 m) – a pohled na město z 91. patra (391 m); nenáročný výstup po schodech (cca 20 min) na Sloní horu s nejkrásnějším pohledem na Taipei 101; večer jídelní trh Raohe (Žao-che); přilehlý Duhový most a bohatě zdobený buddhistický chrám Ciyou (Cch'-jou).

4. den

NP Yangmingshan (Jang-ming-šan): celodenní pěší výlet v národním parku sopečného původu – procházka horskými loukami amokřady s vodními buvoly, výstup na nejvyšší vrchol Qixingshan (Čchi-sing-šan, 1120 m) a přechod přes jeho tři vrcholky k fumarolům a horkým pramenům Xiaoyoukeng (Siao-jou-kcheng); večeře na některém z mnoha vyhlášených taipeiských jídelních trhů.

5. den

Taipei – Yeliu (Jie-liou) – Jiufen (Ťiou-fen): výlet k Tichému oceánu – mořem vytvořené pískovcové útvary s poetickými názvy (Královnina hlava, Kouzelný střevíc...) v geoparku Yeliu; výstup (1 h) na Horu Čajové konvičky (599 m) s nádherným výhledem na severní pobřeží ostrova; nocleh v bývalém zlatokopeckém městečku Jiufen.

6. den

Jiufen – soutěska Taroko: ráno procházka k majáku Bitoujiao (Pi-tchou-ťiao) na skalním ostrohu nad mořem; půldenní přejezd scenerickou trasou SV pobřeží s výhledy z Útesů čistých vod (až 800 m vysoké); příjezd ke spodní části soutěsky Taroko – vycházka k prameni Věčného jara se svatyní v jeskyni.

7. den

Taroko: celodenní průjezd dramatickou soutěskou vymodelovanou řekou Liwu(Li-wu) – kratší vyhlídkové pěší zastávky v nejzajímavějších pasážích impozantních skal (např. Vlaštovčí jeskyně, Terasy zelených vod) a jeden horský výšlap (3 h) do vyšších partií soutěsky; výjezd na Centrální horskou "dálnici" nad 3000 m.

8. den

Hehuanshan (Che-chuan-šan) – Renai (Žen-aj): den v horách – výstup (2 h) na nejvyšší Severní vrchol (3422 m) s výhledy na celý hřeben; překročení nejvyššího průsmyku ostrova (3275 m); procházka po 1,2 km dlouhé Skywalk s vyhlídkami na horské prostředí taiwanských "farem" v oblasti Renai.

9. den

Renai – jezero Slunce a Měsíce – Dongpu (Tung-pchu): přejezd nádhernou horskou trasou centrálního hřebene se zastávkou u jezera – výstup na 46 m vysokou pagodu Cien (Cch'-en) s výhledem na jezero; ubytování v "lázeňském" městečku Dongpu s možností odpočinku v horkých pramenech,příp. dle sil procházka (1 h) k Duhovému vodopádu.

10. den

Dongpu – NP Yushan (Jü-šan) – Alishan (A-li-Šan): ráno přejezd na hranice NP Yushan a výstup (1,5 h) na vrchol Lulin (2845 m) s výhledem nahlavní taiwanský hřeben a nejvyšší vrcholostrova Yushan (3952 m); odpolední přesun do přírodní rezervace Alishan.

11. den

Alishan – Kaohsiung (Kao-siung): časně ráno výjezd vláčkempod vrchol posvátné hory Chushan (Čchu-šan, 2489 m) na východ slunce, pěší výlety po přírodní rezervaci – jezírka, obří stromy (nejstarší přes 2000 let); sjezd do nížin do druhého největšího města Taiwanu se zastávkou na plantážích slavného čajeoolong; večerní jídelní trh a procházka k Lotosovému jezeru s Pagodami tygra a draka.

13. den

Kenting: celodenní pobyt v NP – nenáročný půldenní pěší výlet na nejjižnějším cípu ostrova snádhernými vyhlídkami na moře, možnost koupání (průměrná říjnová teplota 27 °C); opět skvělý večerní jídelní trh s dary moře a jinými pochoutkami.

12. den

Kaohsiung – NP Kenting (Kchen-tching): 2. nejvyšší budova a jediná tramvajová linka na Taiwanu; monumentální buddhistický areál Foguangshan (Fo-kuang-šan) s36 m vysokou sochou Buddhy; přejezd do tropického národního parku Kenting – cestou vycházka (30 min) k 40 m vysokému vodopádu Kayoufeng (Kcha-jou-feng), možná nejkrásnějšímu na ostrově.

14.–15. den

Kenting – Kaohsiung – Taipei – Praha: dopoledne pobyt v NPodpočinek u moře; přesun do Kaohsiungu a následný přejezd rychlovlakem (max. rychlost 300 km/h) zpět do hl. města; transfer na letiště a odlet do ČR, přílet domů 15. den.

Podmínky