ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Sněhobílé Japonsko

Zimní poetika Japonských Alp a ostrova Hokkaidó
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Zahrady i hrady pod sněhem, plavba mezi ledovými krami, tančící jeřábi, čistý vzduch a ztichlá bílá krajina – to vše nabízí zájezd do zimního Japonska.

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
27. 1. – 11. 2. 202516 dní27324510

Na co se můžete těšit?

  • Vyhlášená zahrada Kenrokuen a hrad Macumoto pod sněhem
  • Slavné olympijské Nagano a opice vyhřívající se v horkých pramenech
  • Sněhový festival v Sapporu a vynikající mořská kuchyně
  • Plavba mezi driftujícími ledy a pohled na tančící jeřáby

Popis

Japonsko je nádherné v každém ročním období. Něžné květy sakur je krášlí na jaře, pestré barvy květin v létě a zlatorudé listy stromů na podzim. Nyní vám nabízíme jedinečnou příležitost poznat i Japonsko bílé, tedy zimní, kdy zažijete křišťálově čistý vzduch, melancholickou ztichlou krajinu pod dokonale bílým sněhem a také zmrzlá jezera a moře. Na naší cestě navštívíme pyšné město řemesel Kanazawu s jednou z nejslavnějších japonských zahrad Kenrokuen, která bude nyní v zimním hávu. Nevynecháme slavné olympijské Nagano, jeden z nekrásnějších japonských hradů Macumoto a vykoupeme se v horkých pramenech Jamanouči, které milují i místní divoké opice. Přejedeme nejnovější tratí šinkansenu na nejsevernější ostrov Japonska Hokkaidó, kde nás čeká také kdysi olympijské Sapporo – přátelské velkoměsto plné skvělého jídla a pití – a jeho slavný Sněhový festival. Navštívíme romantické rybářské městečko Otaru, kde lze ochutnat možná nejlepší suši na světě. Proplujeme lodí mezi driftujícími ledy a v Širetoko, přírodní rezervaci UNESCO, se projdeme po zamrzlém moři a při troše štěstí vyfotíme i slavné „tančící“ jeřáby tančó v národním parku Akan.

Program

1.–2. den

Praha – Tokio: přílet v podvečer; přejezd expresním vlakem do města a ubytování.

3. den

Tokio – Kanazawa: přejezd slavným expresem šinkansen do Kanazawy – jedna z nejslavnějších japonských zahrad Kenrokuen při troše štěstí pod sněhem, zimní melancholická nálada v tradiční čtvrti gejš Higašičaja, tržiště Ómičó – jedno z nejzajímavějších v Japonsku.

4. den

Kanazawa – Širakawago: celodenní výlet – malebné historické vesnice Ogimači a Suganuma, které navštívíme ležící uprostřed nádherné přírody v údolí řeky Šógawa; střechy historických farmářských domů připomínají ruce sepnuté k modlitbě a odtud pochází i jméno této tradiční architektury – gaššó-zukuri.

5. den

Kanazawa – Nagano: ranní cesta šinkansenem do centra Japonských Alp, horského Nagana – nádherný chrám Zenkódži; zastavení u památníku Zimních olympijských her z r. 1998, na kterých slavilo naše hokejové mužstvo jeden ze svých největších úspěchů; muzeum umění Šinano.

6. den

Nagano – Jamanouči: celodenní výlet do oblasti Jamanouči, která je díky geotermální aktivitě bohatá na vřídla – návštěva Opičího parku, který proslavily divoké opice koupajících se v horkých pramenech; i my se necháme inspirovat a užijeme si koupel v jednom z mnoha místních tradičních onsenů.

7. den

Nagano – Macumoto: celodenní výlet do Macumota – původně dochovaný stejnojmenný hrad (přezdívaný Vraníhrad), proslavený černou tvrzí, snad cudně schovanou pod bílou sněhovou čepicí, procházka historickou čtvrtí obchodníků Nakamači, muzeum slavných japonských dřevořezeb;  večerní návrat šinkansenem do Tokia.

8. den

Tokio – Hakodate: šinkansenem na severní japonský ostrov Hokkaidó – během čtyř hodin ujedeme téměř tisíc kilometrů a užijeme si proměnlivou scenérii severní polovinyo. Honšú; odpoledne procházka půvabným přístavním městem Hakodate – historická čtvrť Motomači, cihlové budovy přístavu se skvělými restauracemi zaměřenými na ryby a mořské plody; vyjedeme lanovkou na horu Hakodate a pokocháme se výhledem na krásně osvětlené noční město.

9. den

Hakodate – Sapporo: přejezd pobřežní železnicí do hl. města nejsevernějšího japonského ostrova, kde každou zimu napadne v průměru pět metrů sněhu – procházka centrem města s historickou hodinovou věží, starou radnicí a zábavní čtvrtí Susukino, druhou největší v Japonsku; večer fakultativně místní jehněčí specialita na grilu zvaná „Čingischán“.

10. den

Sapporo – Otaru: celodenní výlet do malebného přístavního města s festivalem tzv. Cestičkových světýlek – historické centrum osvětlené malými světýlky, romantický vodní kanál, tradiční sklářská výroba; svěží mořský vzduch a možná nejlepší suši na světě

11. den

Sapporo – Abaširi: přesun letadlem a vlakem do rybářského města a jedinečný výlet malými "ledoborci" po Ochotském moři za ledovými krami, které jsou zdejší slavnou atrakcí – přímo z paluby lodi budeme moci sledovat nespočetné ledové bloky driftující od ústí Amuru k břehům Hokkaida. 

12. den

Abaširi – Kuširo – Širetoko: přejezd místním vlakem do NP Akan, kde při troše štěstí uvidíme – a fotografové vyfotí – slavné "tančící" jeřáby mandžuské (v Japonsku zvané tančó).

13. den

Širetoko: den v přírodní rezervaci chráněné UNESCO – krátké procházky parkem, zmrzlý vodopád Furepe, zamrzající moře a na závěr pro zahřátí koupel v místním horkém vřídle – onsenu.

14. den

Širetoko – Sapporo: dopoledne vlakem a letecký návrat do Sappora, kde navštívíme slavný sněhový festival Juki Macuri; večer volno na nákupy či posezení u sklenice vyhlášeného místního piva Sapporo v tomto uvolněném velkoměstě plném obchodů, skvělého jídla a zábavy.

15. den

Sapporo – Praha: rozloučení se Sapporem a večer či v noci odlet (přes Tokio či Ósaku) do Prahy; přílet domů 16. den.

INDIVIDUÁLNÍ PRODLOUŽENÍ – 2 varianty: (více informací v kanceláři)

1. varianta

V zimním duchu – v lyžařském středisku Niseko, které je zatím na západě známé jen relativně malému počtu gurmánských lyžařů a snowboardistů. Podle mnohých je tu nejlepší prašan na světě a naprosto spolehlivé sněhové podmínky, nepřekvapivě skvělé zázemí služeb vynikající jídlo, a jako bonus navíc večer pro zahřátí přírodní termální koupel. Kvalitní vybavení lze samozřejmě bez problému zapůjčit.

2. varianta

Na "jarním" ostrově Okinawa, které v tuto dobu nabízí odpočinek na pláži a koupání v moři pro lehce otužilé a především exotické mořské speciality. Pobyt lze zpetřit výlety – město Naha, skvělé okinawské akvárium, rybářský trh, zahrady Šikina, ruiny hradů Nakagusuku a Nakidžin a řada památek spojených s boji druhé světové války.

Kontaktujte naši prodejní kancelář – sestavíme a naceníme Vám prodloužení cesty dle Vašeho přání a preferencí.

Podmínky