ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Toulavé Japonsko

Za přírodními krásami v barvách jara i podzimu
poznávací zájezdyturistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Japonsko není jen ohromující mraveniště Tokia či velkolepé památky Kjóta. Méně tradiční zájezd vás formou denních túr provede i jeho zajímavou přírodou.

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
14. 10. – 28. 10. 202415 dní26325430

TENTO TERMÍN JE V HOTELECH STANDARDU 3*

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA

12. 5. – 26. 5. 202415 dní26325410

AKTUÁLNĚ PLNO

18. 5. – 1. 6. 202415 dní26325420

POSLEDNÍ 3 MÍSTATENTO TERMÍN JE V HOTELECH STANDARDU 3*

Na co se můžete těšit?

  • Národní park Nikkó s posvátnými horami a vodopády
  • Supermoderní Tokio i tradiční císařské Kjóto
  • Putování japonským venkovem a sopečným pohořím
  • Vodopády, jezera, mokřady a termální prameny

Popis

Japonsko není jen ohromující mraveniště Tokia či velkolepé památky Kjóta. Pouhých pár kroků od atrakcí zaplavených turisty se „selfie-tyčkami" začíná pěšina mezi rýžovými políčky, která nás povede kolem půvabných farem, kouzelných chrámů a svatyní až do majestátních hor, kde je vzduch čistý a průzračný jako křišťál a jedinými zvuky tu jsou zpěv ptáků, vítr v korunách stromů a možná vzdálené dunění vodopádu. Pojďme se spolu toulat pod staletými cedry v národním parku Nikkó, kolem chrámů a prastarých hrobek prvních japonských císařů v Naře, přes posvátný ostrov Mijadžima až na dechberoucí náhorní plošinu Ebino na ostrově Kjúšú.

Program

1.–2. den

Praha – Tokio: přílet večer, přesun do hotelu – ubytování a odpočinek.

3. den

Tokio – Nikkó : cesta vlakovým expresem do národního parku, jednoho z nekrásnějších míst v Japonsku – projdeme se idylickými mokřady Sendžógahara, vystoupíme na horu Hangecujama s nádherným výhledem na krajinu kolem jezera Čúzendži a na horu Nantai a vykoupeme se v termálních pramenech onsenu Jumoto (11 km / 6 h).

4. den

Nikkó – Tokio: projdeme se k ohromujícímu vodopádu Kegon a prohlédneme si nejslavnější památky UNESCO v Nikkó – svatyně Tóšógú a Taijúin, hrobky největších z šógunů z rodu Tokugawa v prastarých cedrových lesích, chrám Rinnódži a svatyni Futarasan; večer návrat do Tokia.

5. den

Tokio – Kjóto: klidnější den v hlavním městě nám umožní nasát atmosféru tohoto fascinujícího velkoměsta – poznáme jak jeho moderní, tak i historickou tvář: tradiční čtvrť Asakusa a chrám Sensódži s branou Kaminarimon, výlet lodí po řece Sumida, císařská zahrada Hamarikjú, přímořská Odaiba, zastávka v supermoderním Šiodome a na závěr slavná čtvrť obchodů a bank Ginza; večerní přejezd proslulým šinkansenem do Kjóta.

6. den

Kjóto : nejkrásnější památky této kulturní perly Japonska – barevný a živý chrám Kijomizudera a procházka historickými uličkami Ninenzaka a Sannenzaka k chrámu Nanzendži, proslulý Zlatý pavilon Kinkakudži; užijeme si i noční Kjóto – tradiční zábavní čtvrťGion, kde lze dodnes potkat gejši spěchající za prací, a současné Pontočó s pro "západ" neobvyklou kombinací červených luceren, útulných barů a skvělých restaurací.

7. den

Kjóto – Jamanobe: aktivní den na historické stezce klikatící se tradičním japonským venkovem, mezi vesnicemi, malými chrámy a svatyněmi podél polí a sadů – tato oblast je považována za kolébku japonské civilizace; zastavíme se v kdysi mocném chrámu Čógakudži s nádhernou zahradou, na monumentální hrobce císaře Sudžin ve tvaru klíčové dírky, či v prastaré svatyni Hibara (16 km / 5 h).

8. den

Kjóto – Nara  – Udži: výlet do prvního trvalého hlavního města Japonska – park plný krotkých (až drzých) srn, 15 metrů vysoká bronzová socha Buddhy v největší dřevěné budově světa v chrámu Tódaidži; zastávka v Udži – chrám Bjódóin se „síní Fénixe“, možnost ochutnávky a nákupu místního proslaveného čaje.

9. den

Kjóto – Kója : přesun vlakem a pěší výstup na horu Kója připomínající lotosový květ, kde se nachází jedna z největších japonských buddhistických škol Šingon – sídelní chrám Kongóbudži se zenovou zahradou, chrámový komplex Garan a historický hřbitov Okunoin v rozlehlém cedrovém lese (9 km / 3 h); nocleh v jednom z mnoha buddhistických klášterů.

10. den

Kója – Himedži Hirošima: přesun lanovkou, expresním vlakem a šinkansenem Sakura do Hirošimy – cestou zastávka v Himedži a prohlídka největšího a nejkrásnějšího původně dochovaného hradu v Japonsku a přilehlé zahrady Kókoen; odpoledne procházka Parkem Míru – Památník míru, ruiny budovy Centra na podporu průmyslu, Muzeum atomové bomby.

11. den

Hirošima – Mijadžima – Kagošima: výlet na ostrov s překrásnou svatyní a proslulou plovoucí branou torii – vystoupíme na posvátnou horu Misen s věčným ohněm v horském chrámovém komplexu Daišóin a úchvatnými výhledy na vnitřní moře Seto (6 km / 4,5 h); přejezd lodí zpět do přístavu a večer cesta šinkansenem Sakura do Kagošimy.

12. den

Kagošima Sakuradžima: prohlídka přátelského města na jihu ostrova Kjúšú a trajekt na poloostrov tvořený činnou sopkou Sakuradžima – pohled na vrchol zahalený v oblaku kouře vzbuzuje až posvátnou úctu; termální lázeň přímo u zdroje a návrat do města za dobrým jídlem a rušným nočním životem.

13. den

Kagošima – Ebino: výlet na náhorní planinu pojmenovanou podle růžové barvy trávy, která ji na podzim pokrývá – název znamená přibližně „krevetí vrchovina“; Ebino je plné nádherných scenérií – barevná sopečná jezera, majestátní hory a hluboké lesy – projdeme si oblíbenou stezku vedoucí přes několik vulkanických hor k vrcholu Takači-no-mine (12 km / 6,5 h).

14.–15. den

Kagošima – Ósaka – Praha: klidné dopoledne ve městě a rozloučení s o. Kjúšú; odpoledne přejezd šinkansenem Sakura a expresem Haruka na ósacké mezinárodní letiště Kansai – noční odlet, přílet domů 15. den.

Podmínky