ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Japonsko – země samurajů

Do země, kde vychází slunce
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Poznejte to nejlepší z Japonska – císařské paláce, klid zenových chrámů a zahrad v kontrastu se supermoderními technologiemi. Atmosféru země dotvoří neobyčejně přátelští a ochotní Japonci.

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
26. 6. – 12. 7. 202417 dní27320403

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA

21. 9. – 7. 10. 202417 dní27320405

6. 4. – 22. 4. 202517 dní27320510
3. 4. – 19. 4. 202417 dní27320401

POSLEDNÍ VOLNÉ MÍSTO

Na co se můžete těšit?

  • Pohled na posvátnou horu Fudži
  • Starobylé chrámy, hrobky a svatyně, původní domy gejš a hrady samurajů
  • Elegantní mrakodrapy a supermoderní technologie
  • Relaxace v tradičních zenových zahradách i moderních parcích

Popis

Západní svět je už několik století přitahován exotikou a neuchopitelností této vzdálené ostrovní země. Navštivte s námi Japonsko a připravte se na nekončící řadu zážitků a překvapení. Poznáte šokující kontrasty tisíciletých tradic a nejmodernější technologie, ucítíte kaleidoskop chutí a vůní, spěch velkoměst a hluboký klid zenových chrámů, uvidíte majestátní hrobky, chladné a elegantní mrakodrapy, rýžová políčka za okny vlaku řítícího se třísetkilometrovou rychlostí, a v neposlední řadě místo, kde se před 70 lety násilně zastavil čas. Přijedete-li s otevřenýma očima a srdcem, najdete přátelskou, fascinující a na světě zcela jedinečnou zemi.

Program

1.–2. den

Praha – Tokio: přílet ve večerních hodinách, ubytování a odpočinek.

3. den

Tokio: Asakusa – nejstarší chrám Sensódži, brána Kaminarimon; výlet lodí po řece Sumida do Tokijské zátoky, císařská zahrada Hamarikjú; výhled na most Rainbow Bridge, přímořská Odaiba s futuristickou architekturou; slavná čtvrť obchodů a bank Ginza, zázrak moderní architektury – Tokijské kongresové centrum.

4. den

Tokio – Kamakura: výlet vlakem do bývalého hl. m. – velký Buddha pod otevřeným nebem, nádherný chrám Hasedera a šintoistická svatyně Hačimangú; večer podle sil západní a východní Šindžuku – kontrast dech beroucích mrakodrapů (Tokijská radnice, Sumitomo Building) a největší zábavní čtvrti na světě Kabukičó.

5. den

Tokio – Fudži : výlet lodí, vlakem a lanovkami do národního parku Fudži-Hakone – pohledy na posvátnou horu z okolních hor, relaxace v tradičních termálních pramenech onsen – ideální příležitost k odpočinku od ruchu velkoměsta.

6. den

Tokio – Nikkó : výlet vlakem do jednoho z nejkrásnějších míst v Japonsku – hrobky největších z šógunů z rodu Tokugawa v prastarých cedrových lesích; chrám Rinnódži, svatyně Tóšógú a Futarasan; při dobrém počasí po návratu pohled na Tokio z nejvyšší TV věže na světě (634 m) – Sky Tree.

7. den

Tokio: individuální program ve městě – odpočinek či možnost nákupů; případně fakultativně celodenní výlet do energického a příjemného přístavního města Jokohama.

8. den

Tokio Kanazawa: přejezd na pobřeží Japonského moře (poprvé si vychutnáme pohodlí a přesnost japonských vlaků šinkansen); odpoledne návštěva tradiční dílny na barvení hedvábí (možnost nakoupit krásné dárky) v samurajské čtvrti Nagamači, prohlídka vily bohaté samurajské rodiny.

9. den

Kanazawa – Kjóto: prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností města, včetně jedné z nejkrásnějších a nejstarších japonských zahrad Kenrokuen; původní domy gejš ve čtvrti Higašičaja a zbytky hradu s branou Išikawa, rušné tržiště Ómičó; odpoledne odjezd do Kjóta, kdysi hl. m. japonského císařství.

10. den

Kjóto: nejkrásnější památky císařského města, kulturní perly Japonska – chrám Kijomizudera vysoko nad městem, Zlatý pavilon v chrámu Kinkakudži, chrámStříbrného pavilonu Ginkakudži, buddhistický komplex Zenrindži s krásným výhledem na město; fakultativně procházka nočním Kjótem – historická zábavní čtvrť Gion, krásně osvětlená svatyně Jasaka a zábavní čtvrť Pontočó s bezpočtem barů, restaurací a zábavních podniků.

11. den

Kjóto – Nara : výlet vlakem do tradičního centra japonského buddhismu – velký Buddhav jedné z největších dřevěných staveb na světě v chrámu Tódaidži, park plný krotkých srn; překrásná zenová zahrada Isuien, zastávka v chrámu Fénixe v Udži – místo proslavené pěstováním slavného čaje; v podvečer procházka v proslulé svatyni Fušimi Inari s tisíci oranžovými branami torii, světoznámé díky filmu Gejša.

12. den

Kjóto – Himedži: dopoledne „hrad" šógunů Tokugawa Nidžó; výlet expresem šinkansen do města Himedži – největší a nejkrásnější původně dochovaný japonský hrad, nazývaný též hradem Bílé volavky

13. den

Kjóto – Hirošima: ráno odjezd do Hirošimy – prefekturální muzeum s díly slavného hirošimského umělce Hirajamy Ikua, přilehlá zahrada Šukkeien; kontroverzní Muzeum atomové bomby, Památník míru, ruiny budovy Centra na podporu průmyslu – symbol hirošimské atomové zkázy.

14. den

Hirošima – Mijadžima – Ósaka: výlet na ostrov s proslulou „plovoucí“ branou torii – lanovkou na horu Misen, kde už 1200 let hoří posvátný oheň zapálený mnichem Kúkai, krásné výhledy na vnitřní moře Seto; večer šinkansenem do třetího největšího japonského města Ósaka.

15. den

Ósaka: prohlídka fascinujícího velkoměsta – div moderní architektury Umeda Sky Building se střešní vyhlídkou pod otevřeným nebem, Ósacký hrad; čtvrť jídla a zábavy Namba s výstřední Amerika mura, procházka retročtvrtí Šinsekai, pohledy z mostu Ebisubaši.

16.–17. den

Ósaka – Praha: celodenní výlet na posvátnou horu Kója – tradiční centrum buddhismu uprostřed divoké přírody; případně volno na nákupy či fakultativně slavné ósacké akvárium; večer odlet z unikátního letiště Kansai postaveného na umělém ostrově, přílet do ČR 17. den.

Podmínky