Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Arménie na kole

Malý Kavkaz
dovolená na kolehotely, penziony, chatypolopenze3 náročný program

Termíny zájezdu

Telefonická rezervace

V tuto chvíli prodáváme poslední místa. Možnost rezervace je nutné ověřit telefonicky. Pro další informace volejte +420 271 741 734-36.

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
14. 6. – 29. 6. 201816 dní-4%38 304 Kč39 900 Kč21203801
1. 9. – 16. 9. 201816 dní-4%38 304 Kč39 900 Kč21203802
18. 8. – 2. 9. 201716 dní39 900 Kč21203702

Popis

Arménie, to je především hrdý křesťanský národ Arménů s pohnutou historií, který byl odtržen od své posvátné hory Ararat. Je to země, která už na počátku 4. století jako první na světě přijala křesťanství za oficiální státní náboženství a v téměř nezměněné podobě jej praktikuje dodnes. Země trvale bojující o identitu, svobodu, území, a někdy i o přežití. Srdce Malého Kavkazu tvoří vysoko položené obrovské jezero Sevan obklopené vrcholy dosahujícími výšky přes 3500 m. Navštívíme zde nejen některé z nejvýznamnějších památek země, ale na kolech projedeme úžasné přírodní oblasti po odlehlých a málo používaných cestách mimo obvyklé turistické trasy. Zájezd graduje v Náhorním Karabachu, v překrásném hornatém kulturně pestrém území s hlubokými lesy, divokými řekami a strmými skalami, ve kterých se skrývají tisíc let staré kláštery.

Na co se můžete těšit?

 • Etapově na horských kolech s doprovodným vozidlem
 • Ubytování v hotelech a v soukromí s polopenzí
 • Starobylé křesťanské kláštery a kostely
 • Odlehlé cesty mimo turistické trasy
 • Přejezd celého Náhorního Karabachu

Program

 • 1. – 2. den

  Letecky Praha - Tbilisi (Gruzie), brzký ranní přílet, transfer do Arménie, cestou zastávky u klášterů Haghpat a Sanahin, gruzínský kostel Akhtala s freskami, večer sestavení kol; nocleh v Dilijanu.

 • 3. den

  Začátek cyklistiky - průjezd přírodní rezervací Dilijan, kláštery HaghartsinGoshavank, nocleh v horské osadě Martuni (59 km, 1200 m).

 • 4. den

  Stoupání k jezeru Sevan (1900 m), kolem jezera stejnojmennou přírodní rezervací do města Vardenis východní, téměř neobydlenou trasou; zastávka na koupání na přírodních plážích (92 km, 1150 m).

 • 5. den

  Odpočinkově podél břehu jezera Sevan, odbočka k sympaticky omšelému klášteru Makenyats Vank, kostel Vanevank (56 km, 670 m).

 • 6. den

  Pod nejvyššími vrcholy země se z jezerní pánve přehoupneme přes sedlo Selim (2410 m) a prohlédneme si stejnojmenný karavanseráj z roku 1332; nocleh ve městě Yeghegnadzor s ochutnávkou místních vín (59 km, 800 m).

 • 7. den

  Malebným údolím Hermon s kamennými památkami minulosti, starý židovský hřbitov s náhrobky ze 13. století, horské osady Hermon a Herher, přejezd bezejmenného sedla s fantastickým výhledem na obě strany hřebene (2230 m), dojezd do podhorského města Vayk (51 km, 1730 m).

 • 8. den

  Do jihovýchodního cípu země přes hory, lesy, jezera a kláštery: sedlo Vorotan (2344 m), arménský "Stonehenge" Zorats Karer,  nocleh v Sisianu (80 km, 1700 m, možnost vyvezení do sedla autem).

 • 9. den

  Krátká zastávka u vítězného oblouku ze 7. století, fakultativně impozantní biskupské sídlo klášter Tatev ležící na Hedvábné stezce, na který vede nejdelší lanovka na světě přes údolí Vorotan; sjezd starou vyhlídkovou silnicí do Goris (57 km, 1100 m). 

 • 10. den

  Volné dopoledne v Goris, městě položeném v malebném údolí obklopeném ze tří stran horami; troglodytní obydlí staré části města; přejezd do Náhorního Karabachu a 2 noci v příjemném moderním hlavním městě Stěpanakertu (60 km, 1000 m, do sedla se vyvezeme autem).

 • 11. den

  Den bez kol: odpočinek v milém a zeleném Stěpanakertu, město Shushi: bizarní kombinace jednoho z nejstarších duchovních center Kavkazu, zašlé slávy rekreačního střediska ze sovětských dob a zbytků dvou mešit po vystěhované azerské komunitě; fakultativně pěší výlet kaňonem Hunot.

 • 12. den

  Z bohatého města na chudý venkov příjemně zvlněnou krajinou, mistrovské architektonické dílo: opevněný klášter Gandzasar ze 13. stol. na vrcholu hory s monumentálním výhledem (50 km, 1400 m).

 • 13. – 14. den

  Vrcholné přírodní i cyklistické zážitky, silnice vedoucí kaňony i vytesané ve skalách, hřmící vodopády, zalesněné hory, vysokohorské pastviny, impozantní klášter Dadivank zmíněný již v 9. stol, hraniční pevnosti a sedlo Zod (2350 m); návrat do Arménie a uzavření okruhu ve Vardenis (135 km, 3000 m / 2 dny).

 • 15. – 16. den

  Transfer Vardenis - Tbilisi a podvečerní prohlídka hlavního města Gruzie; procházka křivolakými uličkami starého města, bulvár Rustaveli, Náměstí svobody a prohlídka pevnosti Narikala, vyhlídka od sochy Matky Gruzie; závěrečná večeře a brzký ranní odlet domů.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK a místní průvodci, letenky vč. všech poplatků Praha-Tbilisi-Praha, transfery pronajatým minibusem, doprovodné vozidlo po celou dobu cyklistiky, 11x ubytování v soukromí s polopenzí, 2 x hotel se snídaní (Stěpanakert), vstupní povolení do Karabachu, potřebné mapy.

Služby za příplatek:

letecký transport kola – asi 2 x 60 EUR.

Letenky:

Pro tento zájezd využíváme leteckou společnost Turkish Airlines, která sice vezme kolo do letadla za příplatek, ale váhový limit na krabici s kolem činí 30 kg a její rozměry nejsou omezeny. Protože tato letecká společnost nelétá do Jerevanu, využíváme spojení Praha - Tbilisi.

Kolo můžeme zabalit do kartónové krabice, kterou budeme mít k dispozici i pro zpáteční cestu.

Noclehy a stravování:

Převážně budeme ubytováni v soukromí, v domech běžných Arménců, což nám umožní autenticky poznat jejich život a každodenní radosti a starosti. Kvalita ubytování odpovídá možnostem v daném regionu a vesnici. Pokoje jsou většinou 2-4 lůžkové se společnou koupelnou pro celý dům. Někde bude skupina rozdělena do více domů, ale sejdeme se vždy na společnou večeři. Zejména v Náhorním Karabachu počítejte s nižším standardem ubytování a sociálním zázemím, protože zdejší možnosti jsou velmi omezené. Tekoucí voda na umytí ale bude vždy k dispozici.

Večeře i snídaně jsou bohaté, většinou připravované z místních vypěstovaných produktů - dostatek ovoce a zeleniny, saláty, sýr, plněné papriky, hustá polévka a něco sladkého na závěr. 

Náročnost:

První část trasy v Arménii odpovídá obtížnosti 2-3, v Karabachu je cyklistika o něco náročnější. Celkově na kole ujedeme cca 700 km a nastoupáme celkem cca 11650 m.

Povrch a profil:

Zhruba z poloviny asfalt a z poloviny horské nezpevněné silnice, terén kopcovitý; doporučujeme horské kolo, případně trekingové s terénními plášti 1,5" a lehčími převody. Během zájezdu je možné se kdykoliv popovézt doprovodným minibusem se zahrádkou, ve dvou případech u výjezdu do sedel to přímo doporučujeme.

Klima:

Termíny zájezdu jsou stanoveny do nejlepších ročních období s teplým a slunečným počasím a minimem srážek, a to buď na začátku nebo na konci léta.

Naše doporučení:

Připravili jsme pro vás krátký instruktážní film, jak nejlépe zabalit kolo do letadla. Prohlédnout si ho můžete zde.

Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k leteckým zájezdům na kole:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Dovolena_na_kole_letecky_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.