Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Národní parky Patagonie

Termíny zájezdu

Telefonická rezervace

V tuto chvíli prodáváme poslední místa. Možnost rezervace je nutné ověřit telefonicky. Pro další informace volejte +420 271 741 734-36.

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
17. 11. – 2. 12. 201716 dní93 300 Kč25861703

Popis

Tato již tradiční a oblíbená cesta klade důraz na poznávání jedinečné patagonské přírody formou rozumně pojaté pěší turistiky. Patagonské národní parky patří k přírodním pokladům naší planety. Uvidíme zasněžené vulkány zrcadlící se v jezerech, zástupy tučňáků i mohutné dvoukilometrové věže Paine. Trasa je postavena tak, že téměř vždy trávíme nejméně dva noclehy na jednom místě a delší přejezdy nahrazujeme místními přelety, abychom co nejlépe využili čas. Nově jsme program přeskládali tak, abychom nejprve absolvovali náročnější patagonskou část a na závěr si mohli vychutnat odpočinek v jezerní oblasti v okolí Pucónu, kde je i výrazně tepleji a dny lze strávit i odpočinkem spojeným s koupáním.

Na co se můžete těšit?

 • Nejznámější patagonské národní parky
 • Fotogenické vrcholky Torres del Paine
 • Činné sopky, tučňáci a druhohorní araukárie
 • NP Los Glaciares s ledovcem Perito Moreno
 • Místní přelety místo dlouhých přejezdů

Program

 • 1. - 2. den

  Odpolední odlet z Prahy do Chile a dále přelet na jih, do regionu Patagonie, do Punta Arenas. Následně přejezd pronajatým autobusem do Puerto Natales.

 • 3. den

  Fuerte Bulnes – výlet k pevnosti na břehu Magalhaesova průlivu, na místo prvního evropského osídlení patagonské oblasti; následný přejezd do Punta Arenas s výletem do rezervace Pinguineria Seno Otway, jedné z největších kolonií tučňáků magellanských.

 • 4. - 6. den

  Přesun do Torres del Paine  – světově proslulý národní park: katamaránem přes jezero Pehoe, výlet k obřímu ledovci Grey – součásti Velkého jižního ledovce; celodenní túra do Francouzského údolí; túra k vyhlídce na tři slavné monumentální věže tvořící skalní katedrálu vysokou „čistých" 2000 m - celkem 2800 m, pozorování lam, Nordenskjöldova vyhlídka. Návrat do Puerto Natales.

 • 7. - 8. den

  Perito Moreno – celodenní výlet ke známému jezernímu ledovci, který pomalu ale jistě dobývá celé Lago Argentino. Nocleh v El Calafate a ráno přejezd do Punta Arenas.

 • 9. - 10. den

  NP Alerce Andino – pěší výlet pralesem starých stromů „alerce" (v překladu modřín) v okolí jezera Chapo.

 • 11. den

  Llanquihué – výlet k druhému největšímu chilskému jezeru pod elegantní vulkán Osorno, NP Vicente Pérez Rosales: krátký výlet k vodopádům na řece Petrohué, zastávka u jezera Todos Los Santos.

 • 12. den

  Jezerní oblast (divoký kraj se spoustou lesů, říček, vodopádů a zejména velkých ledovcových jezer, v nichž se zrcadlí mnoho převážně činných sopek); výlet v NP Huerquehué (soustava sedmi kaskádovitých jezer s vodopády, unikátní druhohorní araukáriové pralesy), fakultativní návštěva místních vyhlášených termálních lázní.

 • 13. den

  Pucón: v případě vhodných podmínek (počasí, seismická aktivita) fakultativní ledovcový výstup na činnou sopku Villarica (2800 m, 90 USD); následně odpočinkový den s možností pěší turistiky v okolí jezera; méně náročné alternativy: koupání, fakultativní možnost projížďky na kole nebo rafting (30 USD), podzemní lávová jeskyně pod Villaricou (70 USD).

 • 14. den

  Santiago de Chile – letecký přesun do hlavního města; prohlídka centra (Staré město, palác La Moneda, Muzeum předkolumbovských kultur, Cerro Santa Lucia); závěrečné večerní posezení v zábavní čtvrti Barrio Bellavista.

 • 15. - 16. den

  Letecky zpět do Prahy., případně pokračování navazujícím programem na Velikonočním ostrově.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK, letenka vč. všech poplatků Praha–Santiago de Chile–Praha ve výši 32 000 Kč, 3x vnitrostátní přelet, pronajaté mikrobusy, 2x katamaran v NP Torres del Paine, 11x hotel ***, 1x horská chata, 1x kemp, vstupy do NP, informační materiály.

Klima:
V tomto období v regionu vrcholí léto mírného pásu, doprovázené větrem a proměnlivostí počasí.
Průvodce:
Jiří Holub, Iva Faltová - specialisté na Latinskou Ameriku .
Poznámka:

Z ekologických důvodů je v současné době uzavřena pinguineria Seno Otway. Jelikož není jisté, jak se zde bude situace vyvíjet, nejsme nyní schopni garantovat návštěvu této rezervace.

V oblasti Torres del Paine je 1x ubytování v horských chatách na 6 lůžkových pokojích a 1x ubytování v kempu ve stanu. Stany i spacáky budou zapůjčeny na místě. V chatě není možné zde zajistit jedno či dvoulůžkový pokoj.  

Pořadatel:
CK Adventura
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2017/18

Po vyplnění a odeslání formuláře Vám zdarma zašleme objednané katalogy. Katalogy rozesíláme vždy 1x týdně a jsou posílány jako obyčejná psaní.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF. Nebo využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.