Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Národní parky Patagonie

poznávací zájezdyturistikahotely, penziony, chatystandard služeb 3*1-2 nenáročný / středně náročný

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Argentina, Chile

Termíny zájezdu

Popis

Tato již tradiční a oblíbená cesta klade důraz na poznávání jedinečné patagonské přírody formou rozumně pojaté pěší turistiky. Patagonské národní parky patří k přírodním pokladům naší planety. Uvidíme zasněžené vulkány zrcadlící se v jezerech, zástupy tučňáků i mohutné dvoukilometrové věže Paine. Trasa je postavena tak, že téměř vždy trávíme nejméně dva noclehy na jednom místě a delší přejezdy nahrazujeme místními přelety, abychom co nejlépe využili čas. Nově jsme program přeskládali tak, abychom nejprve absolvovali náročnější patagonskou část a na závěr si mohli vychutnat odpočinek v jezerní oblasti v okolí Pucónu, kde je i výrazně tepleji a dny lze strávit i odpočinkem spojeným s koupáním.

Na co se můžete těšit?

 • Nejznámější patagonské národní parky
 • Fotogenické vrcholky Torres del Paine
 • Činné sopky, tučňáci a druhohorní araukárie
 • NP Los Glaciares s ledovcem Perito Moreno
 • Místní přelety místo dlouhých přejezdů

Program

 • 1. - 2. den

  Odpolední odlet z Prahy do Chile a dále přelet na jih, do regionu Patagonie, do Punta Arenas. Následně přejezd pronajatým autobusem do Puerto Natales.

 • 3. den

  Fuerte Bulnes – výlet k pevnosti na břehu Magalhaesova průlivu, na místo prvního evropského osídlení patagonské oblasti; následný přejezd do Punta Arenas s výletem do rezervace Pinguineria Seno Otway, jedné z největších kolonií tučňáků magellanských.

 • 4. - 6. den

  Přesun do Torres del Paine  – světově proslulý národní park: katamaránem přes jezero Pehoe, výlet k obřímu ledovci Grey – součásti Velkého jižního ledovce; celodenní túra do Francouzského údolí; túra k vyhlídce na tři slavné monumentální věže tvořící skalní katedrálu vysokou „čistých" 2000 m - celkem 2800 m, pozorování lam, Nordenskjöldova vyhlídka. Návrat do Puerto Natales.

 • 7. - 8. den

  Perito Moreno – celodenní výlet ke známému jezernímu ledovci, který pomalu ale jistě dobývá celé Lago Argentino. Nocleh v El Calafate a ráno přejezd do Punta Arenas.

 • 9. - 10. den

  NP Alerce Andino – pěší výlet pralesem starých stromů „alerce" (v překladu modřín) v okolí jezera Chapo.

 • 11. den

  Llanquihué – výlet k druhému největšímu chilskému jezeru pod elegantní vulkán Osorno, NP Vicente Pérez Rosales: krátký výlet k vodopádům na řece Petrohué, zastávka u jezera Todos Los Santos.

 • 12. den

  Jezerní oblast (divoký kraj se spoustou lesů, říček, vodopádů a zejména velkých ledovcových jezer, v nichž se zrcadlí mnoho převážně činných sopek); výlet v NP Huerquehué (soustava sedmi kaskádovitých jezer s vodopády, unikátní druhohorní araukáriové pralesy), fakultativní návštěva místních vyhlášených termálních lázní.

 • 13. den

  Pucón: v případě vhodných podmínek (počasí, seismická aktivita) fakultativní ledovcový výstup na činnou sopku Villarica (2800 m, 90 USD); následně odpočinkový den s možností pěší turistiky v okolí jezera; méně náročné alternativy: koupání, fakultativní možnost projížďky na kole nebo rafting (30 USD), podzemní lávová jeskyně pod Villaricou (70 USD).

 • 14. den

  Santiago de Chile – letecký přesun do hlavního města; prohlídka centra (Staré město, palác La Moneda, Muzeum předkolumbovských kultur, Cerro Santa Lucia); závěrečné večerní posezení v zábavní čtvrti Barrio Bellavista.

 • 15. - 16. den

  Letecky zpět do Prahy., případně pokračování navazujícím programem na Velikonočním ostrově.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK, letenka vč. všech poplatků Praha–Santiago de Chile–Praha ve výši 32 000 Kč, 3x vnitrostátní přelet, pronajaté mikrobusy, 2x katamaran v NP Torres del Paine, 11x hotel ***, 1x horská chata, 1x kemp, vstupy do NP, informační materiály.

Klima:
V tomto období v regionu vrcholí léto mírného pásu, doprovázené větrem a proměnlivostí počasí.
Průvodce:
Jiří Holub, Iva Faltová - specialisté na Latinskou Ameriku .
Poznámka:

Z ekologických důvodů je v současné době uzavřena pinguineria Seno Otway. Jelikož není jisté, jak se zde bude situace vyvíjet, nejsme nyní schopni garantovat návštěvu této rezervace.

V oblasti Torres del Paine je 1x ubytování v horských chatách na 6 lůžkových pokojích a 1x ubytování v kempu ve stanu. Stany i spacáky budou zapůjčeny na místě. V chatě není možné zde zajistit jedno či dvoulůžkový pokoj.  

Pořadatel:
CK Adventura
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.