Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Maroko na kole

Jedinečný ucelený okruh Atlasem
dovolená na kolehotely, penziony, chatypolopenze3 náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
28. 4. – 13. 5. 201816 dní39 500 Kč21400802

Popis

Maroko je stálicí v nabídce našich exotických cyklistických zájezdů, neboť poskytuje unikátní spojení přírody, historie i poznání výborné kuchyně a zároveň je zemí zcela bezpečnou. Na kole projedeme mnohotvárnou krajinu od unikátních cedrových lesů Středního Atlasu přes sedla Vysokého Atlasu až tam, kde se horské řeky vsakují do písku Sahary. Cyklistický program je obohacený o poznávání tradičního života Arabů a Berberů i dlouhé historie Maroka. Na cestě si vychutnáme rušnou atmosféru dvou královských měst Fésu a Marrákeše i poklidný běh života na marockém venkově, jemuž dominují staré hliněné kasby, mnohdy obklopené zelenými oázami a datlovými palmeriemi. Ochutnáme velice pestrou exotickou kuchyni, budeme popíjet mátový čaj a v úzkých uličkách měst budeme pozorovat řemeslníky, kteří dodnes používají technologie staré tisíce let. Kulisa zasněžených vrcholků masivu Džebel Toubkal nebo rozpálených plání Sahary představuje lákadlo pro všechny, kteří chtějí poznávat Afriku ze sedla kola a zažít nezapomenutelnou dovolenou.

NÁŠ TIP: Cestovní deníky nám pomáhají udržovat vzpomínky živé a barevné. Podívejte se na video a fotodeník o putování Marokem, který najdete na stránce Maroko na kole 2015 - cestovní deník.

Na co se můžete těšit?

 • Etapově na kole s doprovodným vozidlem
 • Ubytování  v místních hotýlcích s polopenzí
 • Objezd nejvyšší hory severní Afriky Džebel Toubkal
 • Památky UNESCO - Fés, Marrákeš, Ait Benhaddou

Program

 • 1. – 2. den

  Letecky Praha – Marrákeš (nebo Casablanca); pozemní transfer z Marrákeše (nebo Casablancy) do Fésu; Fés – prohlídka královského města s největší a nejzachovalejší medinou (opevněné staré město) v Maroku, súky, koželužna, řemeslnické dílny; krátký přejezd do podhorského Azrou – ,,hlavního města Berber"; sestavení kol a večer ve městě: tržiště, dílny, čajovny, ochutnávka výtečné berberské kuchyně založené na zelenině a skopovém.

 • 3. den

  Úvodní cyklistická etapa: hlubokými cedrovými lesy Středního Atlasu k jezeru Ouiouane; cestou pozorování endemických opic makaků (67 km/1400 m/asfalt).

 • 4. den

  Po opuštěných náhorních planinách pokračujeme v průjezdu Středního Atlasu; zastávka u pramenů řekyRbia, která v malebném údolíčku vyvěrá ze skály a vytváří azurová jezírka lákající ke koupeli; cesta se dále vlní kolem velkého jezera Azigza až do Khénifry (63 km/1200 m/asfalt).

 • 5. den

  Popovezení autem do sedla ve výšce 2050 m (nebo možnost jet na kole), projíždíme kolem berberských pasteveckých osad a opouštíme cedrové lesy; dlouhé klesání do Boumie, rušného berberského městečka v podhůří, které v průvodci rozhodně nenajdete (33-70 km/800-1500 m/asfalt).

 • 6. – 7. den

  Vjíždíme do Vysokého Atlasu: měsíční krajinou monumentálních hlubokých údolí pomalu stoupáme do horských sedel; krajina se začíná postupně měnit, přibývá vesniček i úrodných políček a sadů (1. den: 68 km/1050m/asfalt; 2. den: 78 km/1800m/asfalt).

 • 8. – 9. den

  Dokončíme přejezd hlavního hřebene Atlasu (sedlo 2673m) a padesát kilometrů dlouhým sjezdem s monumentálními výhledy se spustíme do impozantního červeného kaňonu Todra (90 km/850m/asfalt); volný den na dně kaňonu: kolmé skalní stěny lákají horolezce ze všech koutů světa a při západu slunce hrají všemi odstíny rudé; koupání v chladné říčce a podvečer v kaňonu patří k nezapomenutelným marockým zážitkům. 

 • 10. den

  Přesun místní dopravou do Ouarzazattu, oázy uprostřed pouště, která již po staletí představuje významnou dopravní křižovatku pouštních karavan; odtud na kole pouštní pistou do 26 kilometrů vzdáleného Ait Benhaddou  – prohlídka světoznámé berberské hliněné kasby známé jako kulisa mnoha filmů (26 km/320 m/pouštní pista).

 • 11. den

  Starověkou horskou karavanní cestou vedoucí přes starobylé vesnice vystavěné z nepálených cihel se přes Vysoký Atlas vracíme zpět na sever; kdysi slavná kasba Glaoui v Telouetu byla ponechána svému osudu, ale přesto nás svou krásou láká k zastavení; vlnitá silnička mírně stoupá až těsně pod kultovní sedlo Tizi´n Tichka (2260 m). Cyklističtí nenasytové si do něj mohou vyjet a pořídit cennou fotku, my ostatní na ně počkáme v jedné z mnoha kavárniček ve vesničce Agouim (87 km/1600 m/asfalt).

 • 12. – 13. den

  Začínáme objíždět hlavní hřeben Vysokého Atlasu s nejvyšším vrcholem severní Afriky Džebel Toubkal (4167 m); po úzké silničce pomalu stoupáme chudými vesničkami, asfalt se mění v šotolinu; cestou můžeme obdivovat četné přírodní krásy hluboko zařízlých kaňonů, zbytky vulkanické činnosti odrážející se v lávových polích a otevřou se nám i výhledy na zasněžený Džebel Toubkal (127 km/2 dny/1900 m).

 • 14. den

  Poslední cyklistická etapa: dlouhé, avšak překrásné stoupání do sedla Tizi´n Test (2092 m) s monumentálními výhledy, po němž následuje 35 kilometrový sjezd do Ijoukaku, kde naposledy sesedneme z kola; popovezení do Marrákeše (100 km/1850 m).

 • 15. den

  Marrákeš: královské město s nezapomenutelnou atmosférou náměstí Jemaa el Fna, množství unikátních památek a súky – staré obchodní a řemeslnické čtvrti; gurmánský večer v centru města a poslední nákupy suvenýrů.

 • 16. den

  Odlet z Marrákeše, nebo z Casablanky do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK (v případěskupiny do 10-ti klientů průvodce řídí doprovodné auto převážející zavazadla), letenka vč. všech poplatků Praha – Marrákeš (nebo Casablanka) – Praha, transfery, doprovodné vozidlo po celou dobu cyklistiky, 14x ubytování v hotýlcích nebo tzv. auberge (ubytovnách), z toho 11x s polopenzí a 3x se snídaní (na začátku v Azrou a na konci v Marrákeši), bakšiše místním průvodcům a řidičům, informační materiály

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

letecký transport kola – asi 2 x 50 EUR

Ubytování:

hotely nebo ubytovny zvané auberge, zpravidla 2 až 3lůžkové pokoje, někde však i vícelůžkové; pro lepší komfort doporučujeme vlastní lehký spacák

Náročnost:

Všechny etapy jedeme nalehko, věci nám veze doprovodné auto, do kterého se v případě potřeby vejdou jeden i dva indisponovaní účastníci.

Celkově na kole ujedeme 750 až 800 km s převýšením cca 13 000 metrů.

Většinu povrchu tvoří asfalt, ale nevyhneme se ani prašným cestám. Je také potřeba počítat s tím, že stav silnic a cest se rok od roku mění v závislosti na počasí, zejména v horách. Nelze s jistotou počítat s tím, že pokud byla silnice vyasfaltovaná loni, bude tomu stejněi letos.

 

Doporučené kolo:

Doporučujeme horské kolo, ale celá cesta je sjízdná i na kole trekovém (šotolinové úseky se dají objet po asfaltu).

Balení kola pro leteckou přepravu: protože z hlediska organizace zájezdu nelze uchovat přepravní kartonovou krabici i na zpáteční cestu, používáme pro letecký transport kola speciální transportní vak. Samozřejmě i v těchto případech je lepší kolo zabalit do krabice aspoň na cestu tam, po příletu ji vyhodit a na zpáteční let použít vak.
Transportní vak vám zdarma zapůjčíme oproti vratné záloze 1000 Kč.

Naše doporučení:

Připravili jsme pro vás krátký instruktážní film, jak nejlépe zabalit kolo do letadla. Prohlédnout si ho můžete zde.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Pokyny k leteckým zájezdům na kole:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Dovolena_na_kole_letecky_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.