Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Brazílie na kole

Estrada real–královská cesta
dovolená na kole★★ jsem ochoten cestovat skromněji3 náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
20. 4. – 8. 5. 201919 dní56 900 Kč21894901

AKTUÁLNĚ PLNO!!!

Základní cena 56 900 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Na kole z úpatí Serra do Espinhaço  k Atlantiku
  • Stará koloniální města Ouro Preto , Tiradentes  a Congonhas 
  • Barevné Paraty a smaragdové pobřeží Costa Verde
  • Rio de Janeiro, Cukrová homole, socha Ježíše Krista
  • Ubytování v penzionech se snídaní

Popis

Naše brazilské putování míří do oblasti Minas Gerais na východě Brazílie, která díky svému bohatému kulturnímu dědictví představuje jednu z nejunikátnějších oblastí v celé zemi. Region přilákal v 18. století množství zlatokopů a právě zlatá horečka a bohatství se odráží na zdejších koloniálních městech s mnoha historickými unikáty. Právem bylo několik z nich zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

Na kole projedeme zhruba 650 km po tzv. Královské cestě (Estrada Real), jež původně vznikla za účelem svozu zlata a diamantů z vnitrozemí do přístavů na pobřeží.  Dnes se z této cesty stala atraktivní cyklostezka, jež láká na poznání brazilského venkova i koloniální historie.

Svoji pouť začneme v centru brazilské zlaté horečky - městečku Ouro Preto (Černé Zlato). Přes malebný brazilský venkov se budeme v pomalém tempu přesouvat až do okouzlujícího přístavního městečka Paraty ležícího v srdci smaragdového pobřeží Costa Verde. 

Na závěr samozřejmě nesmíme vynechat barevný rej v Rio de Janeiro, kde si vychutnáme královský příděl brazilského temperamentu, samby, celosvětově proslulého kokteilu Caipirinha, přírodních krás a kultury. 

Program

1.–2. den

Letecky Praha-Belo Horizonte; transfer do Santa Bárbara; sestavení kol, ubytování a odpočinek po cestě.

3. den

Malebné koloniální městečko Santa Bárbara ležící na hraně NP Serra do Gandarela chránícího původní Atlantický les je ideální na první rozjezdovou etapu.

4.–5. den

Po Diamantové stezce ukrajujeme první kilometry z Estrady Real: kávové plantáže, eukalyptové lesy a soukromé farmy v podhůří divokého pohoří Caraça - krajina plná hor a vodopádů; horská vesnice Santa Rita navždy spojená se zlatou horečkou, která zde vypukla v 18. století; Mariana - bývalé hlavní město provincie Minas Gerais a jeden z největších dodavatelů zlata Portugalskému království; Ouro Preto  - procházka po tomto nesporném klenotu koloniální architektury s křivolakými uličkami a množstvím kostelů z období zlaté horečky; fakultativně návštěva dnes již uzavřeného dolu na zlato Mina de Ouro da Passagem (120 km/3700 m/3 dny).

6.–9. den

Po polních cestách mezi starými koloniálními farmami a malými vesničkami pokračujeme jižním směrem; trasa se vyznačuje krásnou krajinou pohoří Sierra de CamapuãCongonhas  s bazilikou de Bom Jesus de Matosinhos a unikátním sochařským dílem Proroci od neobyčejného architekta Aleijadinha; Sao Bartolomeu - vesnička ztracená v horách, odkud se nechce odjíždět; městečka Prados a Veloso s četnými ateliéry, umělci a řemesly; dojezd do Tiradentes - bílé domečky ozdobené barevnými květinami a doplněné kulisou masivu Serra de São José právem přiřkly tomuto místu přezdívku nejmalebnější městečko celé Brazílie (250 km/5700 m/4 dny).

10.–11. den

Přes São João del Rei, jež bylo v době zlaté horečky úhlavním soupeřem Tiradentes, míříme do oblasti přehrady Camargos - součást vodního systému řek Paraná a Rio Grande; krajina se začíná pomalu měnit, přibývá farem, zemědělských políček, kávových a eukalyptových plantáží v oblasti São Sebastião da Vitória a ubývá divoké horské krajiny; Carrancas a vodopády na Rio Capiveri (142 km/1900 m/2 dny).

12. den

Den bez kol: transfer přes lázeňské městečko Caxambu s termálními prameny do Pouso Alto.

13.–15. den

Závěrečné tři dny cyklistiky v oblasti pohoří Serra de Mantiqueira; přes průsmyk Passa Quatro (1180 m) sjezd do oblasti rýžových polí v okolí města Guaratinguetá; závěrečná královská etapa z Cunhy - centra proslaveného výrobou keramiky, přes průsmyk v horském pásmu Serra do Mar (1500 m); nekonečný sjezd Atlantickým deštným pralesem  do Paraty na břehu Atlantského oceánu (212 km/5350 m/3 dny). 

16. den

Volný den v přímořském letovisku Paraty s nádhernou koloniální architekturou z dob raného 18. století, přezdívaného někdy brazilské Benátky; fakultativně lodní výlet na tropické ostrovy a relaxace na jedněch z nejkrásnějších pláží světa na pobřeží Costa Verde.

17.–19. den

Přejezd po nádherném pobřeží Costa Verde s mnoha zátokami, ostrovy a ostrůvky do Rio de Janeiro;  podvečerní procházka po proslulé pláži Copacabana a vnímání podmanivých rytmů samby při skleničce tradičního brazilského koktejlu Caipirinha; další den je vyhrazený na prohlídku města: faktultativně: lanovkou na slavnou Cukrovou homoli nebo výjezd na Corcovado – po dosažení vrcholu se před námi otevře panoramatický výhled na Rio de Janeiro, který si vychutnáme společně s nejslavnější sochou Ježíše Krista; v podvečer odjezd na letiště a další den přílet do ČR.

Podmínky